Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
12. jún 2012

@fordikford tak to bude asi ten čokotransfer, ty to chceš koupit????

fordikford
12. jún 2012

ano chcela by som je to pekne a škoda ale kolače zjedene ☹

ajka82
12. jún 2012

@lussy23 dakujem...ono ja som nevedela potiahnut tortu vyrezanu jednym kusom, tak spoje potahovky su zamaskovane "platkymi syrov" 😉 a mysky su robene original doma robeneho marcipanu( taky ako davaju do marcipanovych tyciniek poliatych cokoladou) ale pri tom ma slak triafal vtedy, lepilo sa to vsade a nedrzalo tvar, kazdu chvilku som to naravala kym to aspon trosku zvrchu vyschlo ...som zahlasila ze ak sa mi to nepodari a nebude sa pacit a chutit, tak uz zaidnu taku tortu robit nebudem 😝 ...inak svokra a svagrina robievaju z toho marcipanu na vianoce kribiky a zahlasili, ze som musela mat inak pevne nervy urobit mysi z toho, lebo oni to vraj naozaj len patlaju ako sa da, aby akoze vyzeralo ako hrib a kazdy iny tvar a ina velkost 😉

mamina1978
12. jún 2012

Baby teraz ja potrebujem prosiiiim pomoct...... 😒 😒 😒 z coho je ten kraj torticky ????? inspiracia z internetu......
Neviem , ci sa mylim, ale nie je to kokos nafarbeny na tmavo ruzovu a pruzky bielej hmoty na to do sikma ????
Ale ako by ta hmota na tom kokose drzala ???? Uz par dni sa snazim na to nejaky recept najst no nedari sa mi
😠 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

monikad1
12. jún 2012

môjmu krsniatku

dada2007
12. jún 2012

@mamina1978 prečo myslíš že je to kokos? neviem.....mne to ako kokos nepríde.......idem na to žmúriť dalej 😀

aduskatt
12. jún 2012

@mamina1978 maly obrazok, ani s okuliarmi neviem identifikovat☹

daducha
12. jún 2012

@mamina1978 a nemohol by to byt cokotransfer na hmote ? Mozno blbost,no videla som ako to baby robili a pekne to drzalo .Toto je dost rovnomerne aby to bolo robene rucne.

alenv
12. jún 2012

@mamina1978 podle mě to vypadá jako čokotransfer 😅 😕 😕

ajka82
12. jún 2012

@mamina1978 nemas vacsi obrazok tej torty?

daducha
12. jún 2012

@mariann2 ak ju surne potrebujes, môzem ti poslat to co mi ostalo, ja teraz nebudem mesiac piect,tak hadam dovtedy dostanu 😀

dm1
12. jún 2012

@mamina1978 veru velmi maly obrazok :(. bud ten cokotransfer na hmote alebo ma este napadli aj take dekorativne upecene platy cesta dokola ale fakt to tazko poznat ☹

mamina1978
12. jún 2012

Dakujem za reakcie, ze zmyslate so mnou .....co to je .......Nemam väcsi obrazok ☹ ved prave , ze to zle rozoznat, a preto ma napadol ten zafarbeny kokos, lebo ta ruzova je taka trosku melirovana, a ked som nedavno farbila kokos, tak vyzeral velmi podobne, ale potom ako urobit to biele? 😕 😕 😕 😕 😕

ajka82
12. jún 2012

@mamina1978 a kde si ten obrazok nasla? na ktorej stranke?

dada2007
12. jún 2012

......baby, prosím vás pekne.........aké robíte korpusy? okrem nadstavovaného a mramorového........ide o to, že som robila od začiatku bohušov nadstavovaný.....už niekolko krát sa mi stalo, že mi proste nenarástol.....alebo narástol a splaskol..........kedysi mi z cca 6vajec narástol na krásnych cca7,5cm aj viac a pekne som ho dva krát prekrojila...teraz niekedy ledva 3,5cm až 4, prekrojím 1x a musím robiť znovu robiť další korpus, aby to bola normál pekná vysoká torta...................som z toho na nervy........myslela som si, že to je lidl prdopečom.....zmenila som a nie je....že to je múkou-zmenila som a nie je..........tak fakt neviem........poradíte mi nový iný recept na korpus?????

aduskatt
12. jún 2012

@dada2007 dnes som robila bohusov a tiez mi nenarastol pekne☹(asi budem zajtra dopekat.....na porazenie☹((

dada2007
12. jún 2012

@aduskatt 🙄 ☹

mamina1978
12. jún 2012

Toto je moja torticka, kde som davala zafarbeny kokos.... 😕 nevyzera ta ruzova melirova podobne ????

mamina1978
12. jún 2012

@ajka82 to uz bolo par dni dozadu, to uz neviem, boli tam vsak iba obrazky torticiek bez popisu ☹

mamina1978
12. jún 2012

@dada2007
moj korpus sa mi vzdy podaril, je vlacny a netrusi sa, da sa krasne prekrojit na tenke platy.
Je do 26 cm formy a 2 - 3 krat prekrajujem ( cize 2-3 plnka )
5 vajec
270g hladkej muky,
270g cukru ( je jedno ci praskovy alebo kristalovy)
1 prasok do peciva ( PDP )
8 polievkovy lyzic vody
10 polievkovych lyzic oleja
A robim klasicky zltka s cukrom vymiesat v jedne miske, v druhej miske muku s PDP potom spolu zmiesat s oboch misiek a + voda ,olej a nakoniec jemno vmiesat vyslahane bielka. Peciem na 160 stupnov cca. 45 minut.
Je fakt dobry a podari sa vzdy( teda este ma nesklamal) a je dooooost vysoky. 😉 🙂
Este ked som zacinala piect, tak som nemala recept a pouzila som tento z metroveho kolaca.😉 Odvtedy som skusila 2x ine a vzdy som sa vratila k mojemu😉

ajka82
12. jún 2012

@mamina1978 som to chcela skusit stiahnut z original stranky, mozno to tam bolo vlozene v inej velkosti ... ale ak to je kokos na potahovke to nebude... http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40692

mamina1978
12. jún 2012

@ajka82 niekedy sa stava, ze natrafim na rovnake veci viac krat, najbizsie si ulozim tu stranku a hodim ju sem 😉

dada2007
12. jún 2012

@mamina1978 oooooook........vyskúšam 😉

ajka82
12. jún 2012

@dada2007 bohusov sa mi zatial vzdy podaril, netusim 😕 asi si zaklopem a na moj dalsi bledy korpus, by som musela vybrat moj "mudry zositek" a neviem kde som ho odlozila...ked tak zajtra napisem rcp

ajka82
12. jún 2012

@mamina1978 ok, lebo tuto foto uz neviem lepsie upravit 😒 ...ale len tak pre zabavu, keby som mala cosi take urobit a mam cas, atak by som si urobila sablonku na pasiky a obsypala kokosom 😉 jak keby ma bavili take prplacky s ozdobami...

daducha
12. jún 2012

@dada2007 ja robim tento, este sa nestalo aby sa nepodaril

do 24 cm formy :
5 vajicok L
200 g cukru
150 g poloh. muky
100 g hladkej ( najviac sa mi osvedcila babickina )
1 PDP
1 vanilkovy cukor
40 ml oleja
vlazna voda

Najprv vyslaham bielky do tuha,potom zltky s cukrom do peny,pridam olej a vodu ( na zaciatok davam tolko aby sa vyslahala pena . Ked sa mi robia pri slahani bubliny, pridam muku s PDP a zamiesam mixerom na najmensm stupni.No a pridavam vodu tak, aby sa to cesto zlahka zlialo z metliciek.Potom uz rucne vmiesam bielka a peciem na 180 cca 45 min. Treba si odsledovat podla svojej rury .A hotovo 😉

pristela
12. jún 2012

akoze holky ja z toho mojho chlapa už zdiviem 🙄 vcera vecer sa ho pýtam , ze aku velkost kvetu mam pre nas upiect , bo ho chcem skusit , vybral vacsi so slovami , že on sladkého zožerie veeeela . A teraz par minut pred polnocou ked vidí ze pol torty prec, sa pýta, to bola torta pre nás , to mozem jesť ???? 😕 ako ja neviem koho som tu vcera v noci mala, koho som sa to vlastne pýtala ? 😕 😅 😅

mamina1978
12. jún 2012

@ajka82 ty ,dala si mi chrobaka do hlavy s tou strankou, tak sa zo mna parilo, pod akym heslom som vtedy hladala a nasla som toooooo 😀 😀 😀 😀 😀

http://www.google.de/imgres?imgurl=http://baeck...

a teraz si ty na rade, prosim zväcsuj obrazok a rad 😉

florentina
12. jún 2012

ahoj holky, tak přidávám svou první modelovanou věcičku....vyrobila jsem jednoho medvídka "ME TO YOU", mám je moc ráda....vyfotila jsem ho s jeho plyšovými kamarády a mám z něj docela dobrý pocit....

tak mě napadá, poznáš 5 rozdílů 😀 ....poznáš, který je který 😀 ?....no jasně, já vím, že poznáš, ale přišlo mi to vtipné 😵

florentina
12. jún 2012