Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
13. jún 2012

@reruna @aduskatt @mizulienka ja fakt neviem........už som z toho znechutená....ako sa môžem tešiť na tortu-teda na jej robenie, ked už pri začiatku-korpuse mi je zle z toho čo vidím................nič iné mi nezostáva, len vyskúšať nové recepty-či je to to tým nadstavovaným alebo mojou trúbou alebo čím........

mizulienka
13. jún 2012

@janula.h jani to puzivam stale rovnake...pdp dr.oetker ale muku som zmenila, kupujem lidlovu, vyskusam s takou aku som pouzivala predtym.

mizulienka
13. jún 2012

@dada2007 Dadi ja teraz stale robim ten mramorovy a nedam nanho dopustit, je ozaj vyborny...a ked robim ten kakaovy korpus, ja ho zjem iba taky cisty, je krasny nadychany ale hlavne nie je suchy, je uplne vlacny

janula.h
13. jún 2012

@mizulienka skús lebo nejde mi to do hlavy 😖

mizulienka
13. jún 2012

@reruna baby ja stale peciem v rovnakom case, cez obed, ked deti spia a nepodari sa mi iba ten bohusov 😕

ameanda
13. jún 2012

ahojte
@aduskatt
pls radu ohladom vyroby figuriek - z coho najlepsie - kupovany/falosny marcipan? ak falosny, nejaky zaruceny recept?
takistko co je najvhodnejsie na potahovanie, ktora hmota (aby som to zvladla aj ja zaciatocnicka - amaterka 🙂 )
je vlastne lepsie pracovat s roznymi hmotami pre potahovanie a vyrobu figuriek?
a ktore farby by ste odporucili na farbenie?
dakujem pekne!

reruna
13. jún 2012

@mizulienka tak to bude něco v tom receptu... , ale on je dost podobný tomu mramorovému ne?

aduskatt
13. jún 2012

@ameanda ja pouzivam na vyrobu ozdob smartflex flower, na potahovanie bud MMF, smartflex flower, pripadne teraz mam PDT special.ako zaciatocnicka podla mna so smartflexom potiahnes v pohode.co sa tyka farbenia, tak bud praskove farby jedle, alebo gelove.gelove vsak dostanes kupit iba v eshope alebo specializovanych predajniach s cukrarskymi potrebami, v klasickych obchodoch to nekupis🙂

reruna
13. jún 2012

@ameanda na potahování i na figurky smartlex velvet, na barvení gelové barvy wilton nebo sugarfair. Na potahování je dobrý i pravý mandlový marcipán (ale ne Dr.oetker, ten co má Pomposo na MMB), hmota pasta dama top, formix, K2, white icing - z nich taky uděláš figurky. Speciálka na květy je smartflex flower.

pristela
13. jún 2012

@lucka_o na stencil nemusis roztapat ceru , je lepsie ak si cukor a farbu rozrobis v neroztopenej 😉

Holky na ten smartlex flower si mam kupit aj solamyl ci co? abo staci prask. cukor?

zuul
13. jún 2012

kuk, dnes len narychlo, pridavam moje vcerajsie do 00.30hod hotove.

lucka_o
13. jún 2012

@pristela hm, dikes, sa mi zdalo ze v teplom sa vsetko lepsie zmiesa🙂
no, ja pouzivam solamyl...ty nepodsypujes s nicim?

vecernicci
13. jún 2012

@dada2007 @reruna no já jim musím napsat, že dorty dělám formou koníčku, protože si to nebudou moct dát do nákladů 😒 tak napíšu a uvidíme 😉

vecernicci
13. jún 2012

@dada2007 vidíš, proto já dělám pořád jen svůj osvědčený a ten se mi podaří úúúúúplně vždycky i se zavřenýma očima 😉

pristela
13. jún 2012

@lucka_o iba praskovym cukrom ale asi kupim aj ten

ajka82
13. jún 2012

@vecernicci pekna ponuka...zoberies to? mozno dal niekto komu so robila tortu kontakt na teba 🙂

vecernicci
13. jún 2012

@ajka82 no jo jenže je furt ten problém, že nemám provozovnu, tak mi nedají živnosťák na dorty 😠

reruna
13. jún 2012

@vecernicci no jo vlastně, to bys musela mít živnosťák a zjišťovala jsi ty podmínky na živnost pořádně? třeba bys mohla mít provozovnu jako u nich v té kavárně?

ajka82
13. jún 2012

@vecernicci akurat citam dalej... uvidis 🙂
rozmyslam ci na vikend tatinkovi neupecieme jeho oblubenu klasiku coko+banany a ze by som nechala deti ozdobovat, ked uz bude den otcov...bude zabava 😀 a s mm sme sa zhodli, ze synovcovi na totu mam urobit jo-jo, nie bicykel, lebo ten dostane skutocny

aduskatt
13. jún 2012

@vecernicci presne ten problem je aj u nas....nemas prevadzku, nebude zivnost, nebude zivnost, ked nemas vzdelanie cukrara

ajka82
13. jún 2012

@vecernicci ja ked budem velka, tak si otvorim, len ja potrebujem vyucenu cukrarku potom zamestnat, lebo inak ja nemozem... akoze fakt uz zacinam rozmyslat co o rok a pol , kam do prace...

vecernicci
13. jún 2012

@aduskatt tak vzdělání, na to by mi stačila rekvalifikačka z pracáku a provozovna, no místo toho máme hafo, ale vstupní náklady 😒

dada2007
13. jún 2012

@pristela stačí práškový cukor........

aduskatt
13. jún 2012

@vecernicci rekvalifikacka ano, ale u nas ju neponukaju, musela by som si zaplatit a stoji minimalne 400 eur☹ja mam pocit, ze co sa tyka tohto remesla, tak nam hadzu polena pod nohy, kde sa len da☹

florentina
13. jún 2012

@vecernicci tak ať tě ten loket moc nezlobí 😉 a jsi brzo fit, ať se můžeš zničit u pečení....🙂

dada2007
13. jún 2012

@pristela teta, perly nepotrebuješ? 😅 teda....ani ti ich nemám ako doniesť, lebo som do piatku bez auta....ale donesiem....prídem na kávu-možno v piatok doobeda......dobre? ozvem sa.....

pristela
13. jún 2012

baby vy ste tu take sveta skusene , čo mám piť ak som alergicka na vodu , lepsie povedane na pitie vody 😠 😠 bublinkove mineralky nemozem, blee, cistu vodu z vodovodu tiez nie, ani balenú z obchodu ☹ ani so sirupom prosto ništ,po čajoch som desne smädná tak tiez nie, jedine na com zijem je ochuteny rajec to sa mi da ,a le uz mi začína liezť na nervy a aby nestopli prispevok , vodu potrebujem na zapijanie popri tortičkách samozrejme 😀 😀 😀 😀

@lokalistin no vidís , zvladla si suprovo krabicu , je kraaasna ak ju mas este doma a dá sa povkladaj medzi kvietky zelene lístky, celu torticku ti to krásne oživý 😉

pristela
13. jún 2012

@dada2007 teta idem ted poobede do mesta ale nepotrebujem ich zatial , teda odkedy som si ich kupila ich nepotrebujem 😠 😠 😠 😠 😠

lucka_o
13. jún 2012

@pristela jaj tak mne sa zda solamyl lepsii🙂

jakelina
13. jún 2012

@pristela budeš muset začít chlastat 😀 😀 😀 😀 Pivo ti taky dělá blééééééééééé?????? 😀 😀 😀

aduskatt
13. jún 2012

@pristela ovocne stavy tiez nist?