Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

micu13
30. jún 2012

@dm1 ma nejake problemy s chrbticou a ze sa nevie ani pohnut..

anibas
30. jún 2012

@zuzkaamato ja vopchám do chladničky 4 jednoposchodové - ale moje potraviny minimálne a žiadne hrnce 😉

aduskatt
30. jún 2012

@lokalistin ja som rada, ze sa mi podarilo spravit ju taku, aka je🙂 boli to moje uuuuplne prve modelovane figurky🙂

anibas
30. jún 2012

Baby - všetky tortičky kráááááááááááááááásne 😵 😵

aduskatt
30. jún 2012

@micu13 to je smola☹ skoda, ze nie som z okolia BA, ja mam aj potahovky teraz dost, akurat som az v Trnave

mates22
30. jún 2012

@micu13 tak to zkus sama, když to bude s láskou, tak to potěší i nedokonalé 🙂 ....můžeš potáhnout hmotou z MMF ( v krizi i jojo, jestli je u vás máte, lepší jsou haribo...ale koukám, že je to pro holčičku, tak to i může být dorůžova a nebo ty jojo rozpůl a potah může být z té bílé části a ozdůbky z růžové) a nebo varnou a udělej jen nahoru nějaké kytičky s beruškama - dobarvit na červeno jde i řepou třeba, na černé puntíky živočišným uhlím. Když nemáš na kytičky vykrajovátko (stačí i obyč kovové) tak se dají udělat i z jednotlivých koleček, to už něco na vykrojení najdeš 🙂

dadka212
30. jún 2012

baby ktoré robíte MMF ako to mám spraviť aby sa mi podarilo 😅 sa bojím aby mi vystačila poťahovka, tak aby som mala aj plán B 😝 😅

florentina
30. jún 2012

@aduskatt @dm1 😀 no mě se to zdálo nějaké divné, nevím, proč mě to nenapadlo, že je to forma....děkuji

micu13
30. jún 2012

@dadka212 a ty si odkial, prosim ta? Mozno by som vedela potah zohnat

eliska22
30. jún 2012

@dadka212 ja to robím presne takto, na podložku si preosejem cukor, tak odhadom možno štvrť kila, cukríky roztopím kydnem na to a zasypem asi tak opäť toľko cukrom a postupne spracovávam a pridávam cukor, až kým sa to nelepí na podložku, neviem ti presne povedať koľko cukru dávam, lebo to robím už od oka, ale na jedny americké cukríky neminiem kilo, možno tak cca 3/4 kila, ak nie ešte menej 😝

micu13
30. jún 2012

@dadka212 uz vidim ze z limbachu.

dadka212
30. jún 2012

@eliska22 uf no skúsim to, dúfam, že to nebudem potrebovať 😀

anibas
30. jún 2012

@dadka212 hlavná zásada: radšej menej cukru ako viac !!! tam nemáš čo pokaziť 🙂

zuzkaamato
30. jún 2012

@anibas teda davate zabrat chladnickam s tymi tortami 🙂 to by chcelo este jednu specialne pre torty 🙂

dadka212
30. jún 2012

@anibas no ja neviem minule som dala asi málo cukru sa mi to trhalo keď som klieštikovala tak som robila s tým diery a to som mala celkom nahrubo 😅 ja som na mmf antitalent 😝

anibas
30. jún 2012

@zuzkaamato hej trebalo - ale za 2 roky som na ňu ešte nenašporila 😀 😀 😀 😀 😀

micu13
30. jún 2012

@dadka212 keby som zohnala ten potah, vedela by si mi ju urobit?

anibas
30. jún 2012

@dadka212 juj - klieštikovanie je ťažké - aby bolo všade rovnako a bez dierok - tam musí ísť strašne hrubý poťah - preto to veľmi nerobím

nikulqa
30. jún 2012

ahojte zienky,nemate recept na overenu puncovu tortu? dakujem krasne

zuzkaamato
30. jún 2012

@anibas no to verim 😀 kolko tort zvyknes robit do tyzdna? strasne vas obdivujem vsetky, ze to zvladate aj pri detickach... 🙂

dadka212
30. jún 2012

@anibas ja klieštikujem smartflex a pdt v pohode, preto som to nechápala 😀 a smartflex valkám na cca 2-3mm nedávam vela 😀

artepf
30. jún 2012

holky, které potahujete se smartflexem - mám několik otázek, prosím prosím o radu:
jakou objednáváte příchuť? Měla jsem jednou na zkoušku mandlovou a přišla mi hrozně navoněná. Potom jak dlouhou má trvanlivost? Kdybych objednala 7kg balení, tak se to o dost vyplatí oproti 1,5 kg. A "nestěžoval" si někdo ze zákazníků na potahovku? Myslím jako, že je to vlastně jen aroma a samý cukr? Já používám zatím jen mléčný marcipán, teď si kupuju tu směs mléčného marcipánu, která se jen zpracuje s tukem a vodou, ale otravuje mě to, že si to musím dopředu zpracovat, taky při každé práci s ním nahřívat v mikrovlnce. Jo a taky mi vadí, že spotřebuju hodně běloby na vybělení, která je drahá a málokdy můžu dort okleštíkovat, prostě to jde hrozně špatně. Ale zase každému tenhle marcipán moc chutná. Ten SV, co jsem měla na zkoušku, jsem si rozpracovala holýma rukama a je krásně bílý. Tak všem moc dííky za rady 😵 😵

anibas
30. jún 2012

@zuzkaamato pravda je taká - že už nezvládame a preto ja už neberiem žiadne objednávky - len blízkej rodine a aj tak sa mi príšerne nechce, zvykla som mať 4-5 torty na víkend ale už sa nedá ani jedna 😀 😀 😀

ajka82
30. jún 2012

@artepf ja kupujem vanilkovy, pred 2 tyzdnami kupeny ma zaruku do decembra...zatial sa mi nikto nestazoval, len moj manzel, ale on vseobecne nemusi nic ine ako cokoladu na vrchu torty 😉

anibas
30. jún 2012

@nikulqa to len pekné tenké piškoty musíš mať - biele a ružové, a na polievanie uvarený čierny čaj + pomarančový sirup + rum a etše marhuľový džem 😉 😉

zuzkaamato
30. jún 2012

@anibas no to je dost, stihnut 4, 5 tort za vikend.. ved to musi rura stale ficat 🙂 neni to sranda, sa necudujem, ze uz nestihas...

ajka82
30. jún 2012

@nikulqa ja robim ako puncove rezy, ale na vrch nedavam polevu, len maslo s cukrom vyslahanym a potah
piskota: 6 vajec, 300g pr. cukor, 250g polo. muka, 5 lyzic vody, 1PDP
punc na polievanie: 1,1dcl vody uvarit s 1van. cukrom a 1pol. lyzicou cukru, do tohto vychladnuteho vytlacit stavu z citrona a velkeho pomaranca, 2pol. lyzice malinoveho sirupu a 0,6 dcl rumu... pre deti robim bez rumu 😉
medzi platy ribezlovy alebo marhulovy dzem

mates22
30. jún 2012

@artepf já používám ten třešňový, je to taky hodně navoněné, ale dětem je to asi jedno a z dospělých neznám moc lidí, co by tu potahovku jedli, spíš to z toho vyjídají...takže to neřeším. Jinak teda smartflex pro mě o moc lepší než PDT, ale dělala sem s ní prvně teď, je vedro a vlhko, tak třeba je to tím. S tou dobou použitelnosti - já se většinou před nákupem v e-shopu zeptám, do kdy to má spotřebu, většinou mi i odpoví 🙂, protože to nikdy nevíš, jak dlouho oni už to mají naskladněno

dadka212
30. jún 2012

baby tak už je téma aj sk aj cz
ak máte nejaké recepty, tak šup s nimi tam
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

lussy23
30. jún 2012

@dm1 nádherná tortička @lawli ja síce nemusím dospelacké torty , ale fakt dobe urobené, perfektná práca @anibas krásnučké dielka @mizulienka krásne tortičky @simasa krásnučká @adka_praha krásnučká @lucinka krásnučké tortičky @pristela nádherné torty ako vždy @alenv nádherná @makinka2 nádherná tortička @1katuska73 krásna @pipka krásnučké dielka @lokalistin krásna tortička @larah krásna tortička @aduskatt krásne postavičky @zuziq krásne je to autíčko @mariann2 nádherná tortičky @eliska22 nádherná tortička zlaté sú tie oriešky @ajka82 krásnučká je @maya30 prekrásna tortička @mojmacik úplne nádherná, jemná, čistá