Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikulqa
10. júl 2012

dakujem pekne

bambula1307
10. júl 2012

@ajka82 ano ja som asi prehliadla, tiez som tam bola v piatok ..ale nestiham vas citat., bo je sucho..polievam a domacnost ma zamestnava moc..uf..pecenie mi teraz nehrozi..aj ked mam 13 narodeniny a urcite si len taku jednoduchu spravim, nech mam co ponuknut a aj mlskat 😀

jakelina
10. júl 2012

@bambula1307 ty jsi taková mladice, je ti teprve 13 😀 😀 😀

dm1
10. júl 2012

@bambula1307 to si sa s detmi akosi mooooc ponahlala 😀

ajka82
10. júl 2012

tak moja rychlovka braskovi k promociam... okolo torty je napis "I am The Engineer. But please, call me Roman." co mal napisane v statuse na FB 😅

dm1
10. júl 2012

@ajka82 to je super a originalne ;)

vecernicci
10. júl 2012

@pristela myslíš tohle srdce?

vecernicci
10. júl 2012

@mamina1978 neboj, zrovna dneska jsem dělala jednoho Timmyho, mám toho teď dost, z práce rovnou do kuchyně, do toho děcka, ale dá se to zvládnout, i kávičku stihnu 😀 až přijdu na to, jak stáhnout fotky z mobilu, tak je sem hodím, mám je tam za poslední měsíc 😉

dm1
10. júl 2012

@vecernicci uz to pristelke nasla dadka a je to ono 😉

a ta praca pre cukraren ti padla teraz mas inu? drzim palce

vecernicci
10. júl 2012

@dm1 já už jsem koukala, že jdu s křížkem po funuse, já teď nestíhám dočítat
tu kavárnu jsem nevzala, tady mám aspoň trochu jistotu, práce v pohodě, ráno přijdem do práce, dáme si kafíčko a snídani, až pak se začíná dělat 😀 a z slušný peníze a není to žádná dřina, takže spokojenost 😉

aduskatt
10. júl 2012

...a ja som bola dnes v IKEAAAAAAAAAAAAAAAAA🙂))))

pipka
10. júl 2012

@ajka82 bombova je ta torta..aj ten status 😀 😀 😉 ja milujem ked niekto niekoho vola pan inzinier, alebo pan magister 😅 😅 😅 😝 🙄 to moj otec zo zasady odmieta niekoho tak volat..a raz este daaavno za sociku mu to sef vytkol..ze on je inzinier 😅 🙄 a moj otec pohotovo...ze sak ale Machalek ste tiez..ci nie? 😅 😀 😀 😀
odvtedy ho moj otec ako jediny na oddeleni nevolal titulom ale menom 😝 😀 😀 😀

pipka
10. júl 2012

@aduskatt a co si nakupila? chval sa a prehanaj 😀 😀 😀 😉

aduskatt
10. júl 2012

@pipka ja bracha teraz volam Vasa MAGNIFICENCIA🙂) den po promociach uz drzal ten ony, na ktory prisahali dalsi promovani🙂

wera.g
10. júl 2012

ach jaj musím sa vám posťažovať ☹ kúpila som si čokotransfery na tortičku čo mám robiť na sobotu, preterigala som sa cez celú BA aby som sa tam dostala... a kým som prišla domov, tak sa mi roztopili a akurát do koša boli vhodné ☹(( kurnik, neviem či to bolo tým, že boli v rulke zabalené všetky do seba zamotané, v aute až tak teplo nebolo, mala som tam aj drobca a ani spotený nebol, tak nechápem ☹ kurnik a teraz neviem čo na tú tortu... 😢

aduskatt
10. júl 2012

@pipka misku a misku a misku a misku, uz mozem robit husenicu...dreveny otocny stojan, box s vrchnakom na farby, stetce a spreje a druhy vacsi na vykrajovacky, podlozky atd...hned som si to poukladala a v sufliku mam tym padom miesto, teda mala som, lebo som tam zo stola nasupala kybliky s hmotami🙂...........sa tesiiiiiim🙂

wera.g
10. júl 2012

@aduskatt a kde, v BA? lebo aj myyyy 😀 ale mali tam taký bordel neskutočný a drobec bol hladný, že nákup malinkýýý, pod kočík sa mi zmestil 😀

aduskatt
10. júl 2012

@wera.g ano, vcera sme boli odviezt krpca mojim rodicom na prazdniny a sme tam prespali, cestou domov som znasilnila poloviiaka na IKEU, sme tam boli okolo jednej🙂

pipka
10. júl 2012

babyyyy ja mam dnes den 😝 🙄 a to este ani piatok trinasteho nie je 😝

tak na obed som si napiekla tie korpusy, dala vychladit na kuchynsky stol...a dojdeme z vonku a kym som veci ukladala, tak decka mi ten vacsi uplne rozmrvili a dorypali... 😠 🙄 neprajte si ma vidiet, co som tu stvarala 🙄 taaak som isla hned novy robit...a ja kravka som zle pod rafik zatlacila ten alobal a ono mi to cesto kooomplet vytieklo na plech 😠 🙄
nastastie som si to vsimla hned..tak som to stierkou zliala do misy a nanovo vsetko umyla a upevnila ten rafil, vliala cesto a dala piect...a neviem ktory dobrak mi otocil kolieskom na teplotu a nastavil mi tam miesto 140 ..max 22 🙄 0°C 😠 😠 🙄 takze kopec prasknuty a mozem zrezavat 😠 🙄 🙄 ako ked som to zistila, rychle som to stisila nazad..ale uz bol prasknuty 🙄 ...az potom sa upiekol...mna asi slahne

tato torta bude inak potom a krvou vykupena 😅 😝 🙄

vlada111
10. júl 2012

@pipka aj toto je dôvod, prečo vás tu kočky obdivujem. Ja by som si nahnala žalúdočné vredy, keby som mala pri malej piecť a to je dobré dieťa. A samozrejme by mi asi aj vadilo, že ju musím zabávať telkou a pod.

aduskatt
10. júl 2012

@pipka takyto podobny den som mala pred nedavnom aj ja.......tak drzim paklce, aby si tu tortu dobojovala uz v pohodke

pipka
10. júl 2012

@vlada111 co vredy..ja som nemala daleko od mozgovej mrtvice 😅

mm dosiel domov, tak sa mu tu stazujem...a on akoze tuha pohoda..ze sak chcela si mat deti nie? 😠 😝 😅 no diiiky brona..si ma podrzal reku 🙄

wera.g
10. júl 2012

@aduskatt aj my presne, medzi 12:45 a 13:30 😀 to sme sa tam museli niekde míňať 😀

dadka212
10. júl 2012

@pipka 😀 mne sa to našťastie nikdy nestalo, deti vedia, že nemôžu ja niekedy urobím aj viac cesta a urobím im brumíka 😀 tak sa tešia, že majú tortičku aj im dám marcipán aj vykrajovačky a môžu si to ozdobiť 😉

aduskatt
10. júl 2012

@wera.g urcite, lebo my sme tesne pred druhou odtiel odchadzali 🙂

vlada111
10. júl 2012

@jakelina tak ja podobne, robím na plný úväzok nepretržite, ešte do pôrodnice mi volali, ale teda mám doma len jednu 😉

pipka
10. júl 2012

jaaaj no a zlaty kliniec dna..som zabudla...idem varit krem..teda slahacky..otvorim 4 a vsetky kysle..akoze trvanlivost do 3.8. a rovno isli do kosa 😠 😖 🙄

takze dnes sa mi dari 🙄 🙄 🙄

pipka
10. júl 2012

@dadka212 no ved aj ja..z toho isteho cesta tu maju v malych babovkovych formickach kolaciky..ale to neeee...to nie je take zaujimave ako rozpichat mame vidlickou korpus 😠 🙄 🙄 😀

vlada111
10. júl 2012

@anibas tak to máte Sabi teraz medové týždne 😀

dadka212
10. júl 2012

@pipka no pekne 😅 😝