Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gabulle
15. júl 2012

@alionuska Ahojky,mohla bych poprosit o radu,chtěla bych upéct malýmu dort k narozkám ,tvar nafukovací míč,a chtěla bych radu v čem péct abych co nejlépe docílila tvaru koule 🙂 ,eventuelně nějakej osvědčenej recept na korpus,ale asi klasický piškot by měl stačit ne? předem moc děkuji Gábina

broucek2
15. júl 2012

tak už je nachystaná a čeká až si pro ní paní dojede

broucek2
15. júl 2012

@zuzana124 nádherná a super je i ta plastová tyčka u ní, ale tu u nás mají za 72,- Kč, takže by mi dort značně prodražila, tak jsem omotala bambusovou tyčku floristickou páskou

mates22
15. júl 2012

@lussy23 děkuju moc, jojo je to ručně, posadila sem před sebe barbínu 😀 , dort mi kámoška odložila až na srpen, tak doufám, že nebude na kámen - oni jsou zrovna rodina, co jedí i potahovku i figurky do posledního a děsně si pochutnávaj 🙂

jakelina
15. júl 2012

@broucek2 je krásná. Jakou máš vykrajovačku na orchidej???

zdenallicka
15. júl 2012

AHoj holky, potřebovala bych pomoc..🙂 Nevíte, pod čím mám hledat inspiraci na dorty na stojanech? Jde mi hlavně o třípatrové stojany, mám takovou objednávku na svatbu a chtějí poslat nějaké inspirace... A já vím prd, jak to hledat... Kdbyste i něco měly poukládané, tak sem s tím..🙂 Chtějí něco jmeného, základ bílý, dekor ve světle zelené..🙂 Ale klidně hažte i jiné barvy, to se dá změnit..🙂 Děkuji!!! 😵

mates22
15. júl 2012

@broucek2 nádhera, tak tohle je pro mě vyšší dívčí 🙂, vypadá jak pravá

mates22
15. júl 2012

@zuzana124 úžasná, k tomuhle asi nedojdu nikdy 🙂

broucek2
15. júl 2012

@mates22 zvládneš to, taky dělám dorty chvíli a hlavně na ně nemám čas

broucek2
15. júl 2012

@jakelina tuto http://www.sladke-peceni.cz/index.php?page=shop...
jsou i jiné a fakt pěkné a se smarftlexem se modeluje jedna radost.

broucek2
15. júl 2012

@mates22 tak to zavři do plastové krabice, to vadrží vláčnější

pipka
15. júl 2012

@alenv boooze to je strasneeeee...ze dvorna cukrarka 🙄
mne keby doniesli tortu s takymito figurkami, tak sa ani nevydam 😀 😀 😅

aduskatt
15. júl 2012

@gabulle najlepsie asi v nerezovej miske

pipka
15. júl 2012

@alenv taaak ale ten druhy link na tie torty....ty brdooooooooo...som normalne ze cvrkla do textilu 😅 😀 😀 😀 😀 😀 tak to si dovolim nesebakriticky povedat, ze moja prvotina mala potom hodnotu zlata a bola asi tak o 1000% lepsia 😝 😀

pipka
15. júl 2012

no kraasne kraaasne kraasne ste zas porobili 😎
tie orchidejky su nadherne, obidve 😵 😵 😵

babulky lucim sa ja s vami, odchadzame na tyzden k babke na dedinu...nech si deti uziju aj prirodu 😀 😀
takze na nete budem sporadicky, ak by cokolvek ohladom stretka...tak IP alebo tak...paaaaaa. 😉

a nepiste tak vela, lebo to potom po tyzdni nemam sancu docitat 😅 😀

mates22
15. júl 2012

@broucek2 už to tam je 🙂 a ještě ve folii 😀

aduskatt
15. júl 2012

@pipka paaaaaaa a uzi si to🙂

ajka82
15. júl 2012

@mamina1978 neviem ci ti toto pomoze, dnes som skusala... hadam sa @lamps vlasy nezjezia na hlave ked uvidi vysledok 😅 😉
vykrojene 2ks...ja som dala jednu vacsiu druhu mansiu, stensila okraje kosticou tmavu gulicku rozcapla a "nabodkovala" a zlepila dokopy... hadam sa to aspon podoba... je aspon odfotene vsetko co som pouzila, kedze ma to skor nenapadlo a mam len mobil so sebou a malinko veci na modelovanie u nasich...

zuzana124
15. júl 2012

@broucek2 aj tvoja orchidea je nádhernááááá 🙂 , ja som tú svoju dávala za seba ako darček ku narodeninám mojej tete, tak som si kúpila tú tyčku ku orchidei aby to vyzeralo reálnejšie, u nás to stálo tuším okolo 2 eur

dadka212
15. júl 2012

@alenv no zarážajúca je hlavne cena....ok niekomu sa to možno páči, ale proste keby tam dala cenu 120-kč za pár tak si to nikto nevšimne 😀
a ten druhý link s tortami to je des...to si aj moj muž všimol, že je to otrasne potiahnuté, čo on inak nerieši takéto veci 😝

mates22
15. júl 2012

@anibas krásná garden party, s dovolením si ukládám dortík pro inspiraci 🙂

zuzana124
15. júl 2012

@mates22 ja som si tiež myslela že to určite nezvládnem a pozri 🙂 ... treba to fakt skúsiť, nie je to až také zložité. Ja mám túto vykrajovačku http://www.sugarart.sk/forma-cattleya-orchid-se... dobre sa mi s ňou robilo, pekne ti to aj ožilkuje 🙂

mates22
15. júl 2012

@zuzana124 děkuju za podporu a důvěru, já ještě nejsem ve fázi drátkování, zatím se ještě učím klasiku a až se mi bude zdát, že to jsem jakž takž zvládla, přejdu i na drátky 😀 ....a nebo až to bude někdo požadovat, ale peču jen pro rodinu a kamarády za podmínky, že téma dají oni a ostatní nechaj na mě 😉

dadka212
15. júl 2012

moja dnešná rýchlovka, sestra ide blahoželať, tak samozrejme ako by to bolo bez torty na poslednú chvílu 😀

lucula73
15. júl 2012

ahojte
tak konečne sa našla "obeť",mohla som vyskúšať húseničku 🙂
@dadka212 dík za super postup 😉
@pipka dík za super mištičky 😉

dadka212
15. júl 2012

@lucula73 krásne sa ti podarila 😵

aduskatt
15. júl 2012

tak ja pridavam moj sposob susenia kaly, mozno niekomu pomoze........."susiak" som si vyrobila s tvrdeho papiera a kancelarskych spiniek🙂

aduskatt
15. júl 2012

samozrejme "z" tvrdeho papiera.jujuj, ale davam tej slovencine na frak

anibas
15. júl 2012

@lawli nádherná krstinová - taká jemná, elegantná 😵 😵
@daducha obyčajné zbytky korpusov, sirup, džem, maslový čoko krém - keby pre dospelých tak tam vylejem aj rum 😀 😀

pristela
15. júl 2012

Tak dalsia baletková odovzdaná 😉