Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
9. aug 2012

@ankalv1 ja som citala, ze uz sa neda zohnat, ani som ju nikde nevidela teraz v poslednej dobe, ale mozno pomoze toto http://tortyodmamy.sme.sk/slubeny-postup-na-kve... ak mas klasicky calyx vykrajovacku (nemusi byt ani slzicka z plechovky, mozno mas doma aj slzicku klasicku vykrajovacku, co sa ti hodi

ankalv1
9. aug 2012

@ajka82 ďakujem tú calyx tiež nemám,dá sa objednať z netu?

pipka
9. aug 2012

@ajka82 no aspon sa nenudis 😅
dufam, ze tebe manzel nepovie vecer ako mne...ze co tu tak cele dni robim? 😝 🙄 sa vzdy schuti zasmejem 😠 😀 😀

pipka
9. aug 2012

@muffinka8 hej, urob dvojitu davku, z 8 vajec a to ti v pohode postaci, pec na miernom stupni, ja tak 130-150°C 😉 podla potreby 😉

ajka82
9. aug 2012

@ankalv1 da sa aj z netu, alebo aj hockde u cinana mavaju tu 3ks sadu...podla toho ake chces 😉

ajka82
9. aug 2012

@pipka nieee...on mi zas frfle, preco beriem objednavky ked nemusim nic robit len sa detom venovat 🙄 ...lenze keby nezoberem, tak by som sa doma len tak zcvokla 😝 😅 takto zarobim aspon na potaovku, co mi zjedia moje deti, lebo chcu tiez modelovat 😀 😝

pipka
9. aug 2012

@ajka82 ja mu zas poviem, ze kebyze nezarabam ja, tak nemame z coho zit...bo on nezaraba 😠 😝 😝
a ze tiez by som si rada na gauci lezala a deti nech si robia co chcu...ako to robi on, ked ich naaahodou hodinu strazi 🙄

pre mojho manzela predstava o zene na MD je, ze deti sa hraju v izbe a ona spi alebo lezi pri telke..a max ide poobede na ihrisko 😠 😠 😅 jaaaaaaaaj raz ho tu necham na tyzden s detmi sameho, nech sa zobudi 😝 😀 😀 😀 😀

anibas
9. aug 2012

@pipka počkaj na 22.9. !!!!! 😀 😀 😀 😀

pipka
9. aug 2012

@anibas saaaaak uz sa dockat neviem 😀 😀 😀 len sa hrozim toho, co tu najdem, ked sa vratim 😅
ale hadam budu aspon živí 😕 😅 😀 😀

ajka82
9. aug 2012

@pipka tak to mame doma uplne ine...moj aj ked je doma, tak pracuje a deti mu vtedy nesmu behat za chrbtom, lebo sa nevie sustredit a neda sa mu pracovat a ked som ho nechala sameho doma, ze som sla na zumbu, tak sa za 2 hodky ani vycurat nesiel, lebo on musel sediet pri detoch aby sa nahodou nepobili alebo aby niekde nespadli a neudreli sa 😝 😅 a vtedy nevie nic ine urobit, iba deti "strazi" nenavari neuprace, nenakrmi a pod. ani telefony vtedy vraj nedviha 😀 😝
a na druhej strane ja fakt na tom nezarobim lebo dost torticiek ide ako darceky a na navstevy nosime a pod. 😉 naozaj to mam skor pre zabavu a relax

ankalv1
9. aug 2012

@ajka82 ďakujem 🙂 prosím ťa a z akej hmoty robíš ozdoby? lebo minule som skúšala z PDT a nebolo to ono

mariann2
9. aug 2012

@ankalv1 ak by si chcela, mám jednu calyx vykrajovačku doma, neotvorenú, ale iba jeden kus v balení, nepoužitá, nerozbalená, ak chceš posuniem za symbolickú cenu,večer ti premeriam veľkosť

ankalv1
9. aug 2012

@mariann2 super ďakujem 🙂

lucula73
9. aug 2012

@ankalv1 u nás majú činania ten calix všetky tri veľkosti za 2,50 tuším...viac isto nie,ak by si chcela,možem ti poslať,v pondelok pojdem určite do mesta 😉

dm1
9. aug 2012

@ankalv1 ked chces aby sa ti leskla cela torta tak kup radsej perletovy sprej je to rovnomernejsie praskom je to flakate ten je skor na ozdoby

ajka82
9. aug 2012

@ankalv1 ja robim zo smartflex velvet vsetko, aj potahujem aj ozdoby, figurky...

ankalv1
9. aug 2012

@lucula73 ďakujem pekne,pozriem zajtra u nás či to nemajú a keď nie napíšem ti 😉 😉

pipka
9. aug 2012

@ajka82 no tak o tom zarobku ani u nas az tak nemoze byt rec...ale tak nieco mu povedat musim 😅 😀
inak by ozaj zaspal na vavrinoch 😝 😝

ja zatial vsetko co zarobim , oplieskam na pomocky 😅

ankalv1
9. aug 2012

@dm1 super to je presne ono,ďakujem 🙂 ale aký,strieborný?

lucula73
9. aug 2012

@ankalv1 pokukaj,vyzerá to tak že už takmer v každom meste ich majú tieto vykrajovačky ,treba hľadať 😉

dm1
9. aug 2012

@ankalv1 nie perletovy - tu ich maju teraz najlacnejsie http://www.natortu.sk/sprejove-a-glazura/sprejo...

mrka2
9. aug 2012

@ankalv1 ja ked chcem,aby sa mi leskla torticka,tak praskovu - take nieco http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/... farbu si naklepem do vrchnacika a jemne rozfukam na tortu. niekde som to citala a je to fakt pekne, nemas ziadne flaky. a hlavne vydrzi dlho taka farba 🙂

lussy23
9. aug 2012

@nika1985 krásne

ankalv1
9. aug 2012

😉 😉 😉 @mrka2 @dm1 skvelé baby ďakujem

mrka2
9. aug 2012

@sisix a aj teraz v lete je formix OK?

lifinka
9. aug 2012

holky z kolika vajec pečete ve formě 15x15cm?Je to malinká forma. 😅

lussy23
9. aug 2012

@janula.h krásne @simasa krásna @petraxy6 krásna @ajka82 krásne figúrky @mariann2 krásna korytnačka @bzucinka2 ďakujeeeeeeem. Klobúk , torta s opičkami a srdiečko s motýlikmi, z toho si už len vyberiem. Ešte raz ďakujem.

pipka
9. aug 2012

@lifinka podla mna zo 4 😉 alebo teda podla toho aka je hlboka? mozno aj z troch by stacilo 😉

lifinka
9. aug 2012

@pipka počítám, že má na výšku tak 6-7cm.díky

lucula73
9. aug 2012

@lifinka mramorák ti zo 4 vajec podľa mňa ujde z tej formy 🙂 ,neviem teda,aký máš recept 😕