Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adenka
12. aug 2012

ahojte dievcata, je tu niekto kto by mi vedel vyrobit postavicky z macka pooh na torticku? nejake pekne... ja sama peciem, ale modelovanie mi moc nejde a nemam ani tolko farieb doma a kupovat dalsie farbz sa mi ozaj neoplati... potrebujem to na 25.8:
dakovalaaa 🙂

eliska22
12. aug 2012

@pristela tak to ked som si predstavila ten vás prevoz 😀 😀 😀 😀 😀 ja ju budem viezť s mm, torta bude mať rátam kolom 9kg, tak ju asi poveziem na kolenách, naštastie to je v susednej dedine 😝 😝 😝 😝

aduskatt
12. aug 2012

@pristela ze logistika " klobuk dole" 🙂

pristela
12. aug 2012

@eliska22 jaaj , sme sa rehotali celu cestu 😀 😀 😀 bo teplo ako v .... bolo, mm mi doviezol neskoro auto, takze som musela ryyychlo , pubertak stale krical , potí sa! leskne sa! chod pomalsie! chod rychlejsie! nahýba sa! netoč! au!!! /to si buchal hlavu o vrch kufra/ 😀 a ja mu do toho kričala, pozor zakruta! pozor jama! pozor kopec! 😀 😀 😀 😀 až slzy nám tiekli 😀 😀 😀 😀

pristela
12. aug 2012

@eliska22 ale neboj v pohode prevezies na kolenach , ja som sa tejto bala bo bola pol metrova na výsku a strasne úzka, čiže stabilita otázna za prevozu 😕

eliska22
12. aug 2012

@pristela vy ste čísla 😀 😀 😀 ja budem určite mať nervy jak hovado ako sa poznám, už teraz nespím, že ako to všetko dopadne 😝 😝 😝 moja prvá hlavná svadobná, prvá trojposch. čo som tu tých motýlov riešila pred cca mesiacom, tak ale nastastie to zmenili a bude srdiečková, žiadne modelovanie, nič 😝 😝 😝

pristela
12. aug 2012

@eliska22 ja to nenasla , ale bolo to nieco takehoto , len urobene z obycajnej krabice, fakt skvely napad, tortu das do krabice a do stredu cez vrch krabice aj stred torty prebodnes spajdle, abo palicku a cela torta sa teda drzia sama 😉 http://sweetdreamcatering.blogspot.sk/2010/07/w...

tie nervy ti fakt verim, neboj ked to pride bude pohoda, si sikula 😉 😉 mne dnes docvakla kolkeho je 😨 😨 😨 😨 a ze mala by som modelovat veci na tu "bojnicku tortu " ale ja taaak bojim ☹ fakt mam problem ako ju dostanem do saly ? ved tam vytahy nemaju len to tocite schodisko po ktorom mam problem vyjst na prazdno , nieto este dvaja nesuci 15kg tortu ☹ ☹

aaach baby budete mi pak radit o sto šesť !!!!!! inak dostanete vsetky na prddel!!!!
a uz mi odpisali na tu svadobku , ze chcu čisto bielu, aj kvety, porazi ma ☹ ☹ ☹ to bude víkend 1.septembra 😝 😀 😀

aduskatt
12. aug 2012

@pristela neporazi🙂

eliska22
12. aug 2012

@pristela neporazí ťa tak ako ani mna , nejako to prežijeme 😀 😀 😀 a tak čo, prinajhoršom mi ju nevesta šmarí do tváre 😀 😀
ten link čo si mi dala, to mám ako prepichnúť tortu ?? moja predstavivosť tu dosť viazne 😝 😝 😝 nechápem to, ved tam ostanú diery v tej torte 😕

pristela
12. aug 2012

@eliska22 tak , tak pripichnut tortu, to je ale iba ak si mozes dovolit pak tu dierku zamaskovat kvetom atd. a hlavne je to na to ak prevazas tortu sama ze nema kto drzat 😉

joooj , obe zvládneme, stretneme sa pak .... 😀 😀 😀 😀 😀

eliska22
12. aug 2012

@pristela jáj, tak mi z toho vyplýva, že ja ju pichnúť nemôžem 😀 😀 😀 takže moje kolená to istia 😝 ale možno niekedy využijem 😉

vlada111
12. aug 2012

@pristela jééj a ja to isté na 1.9. 😀 To ešte zvládnem, ale na október tiež a to neviem či pri nej neporodím 😀

eliska22
12. aug 2012

kočky potrebujem objednať takýto podnos a teda vie mi niektorá poradiť akú velkost mam kupit, ked spodná čast torty bude mat cca 28 cm ? lebo viem, že ked som si ich raz objednávala, tak boli menšie ako som si podla tých mier čo tam písu myslela 😝 😝 😝

eliska22
12. aug 2012

tu je link, už mi to dnes vynecháva v hlave 😀 http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/podnos-bi...

rapunzel1
12. aug 2012

ďakujem baby za prštek like na tortičky, poteší a povzbudí to k ďalšej práci, díííííky

lamps
12. aug 2012

babuľky, našla som pre mňa veľmi užitočné video, možno sa niektorej z vás hodí tiež: http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/26-...

vlada111
12. aug 2012

@daducha krása ako vždy, lev je superský 🙂

ajka82
12. aug 2012

@lamps super, ja som nevedela ako tam napchat drotik ak by som chcela 😵 hento ma nenapadlo... som len teraz kupila tu formicku

lamps
12. aug 2012

@ajka82 ja som robila na drôtikoch len magnóliu, tú som dávala na drôtiky, tak ako na tomto videu a pekne to po vyschnutí držalo a pri viazaní sa mi nič nelámalo. Teraz naposledy som skúšala ľaliu, drôtik som priamo zapichla do lupeňa a keď som začala lupienky viazať dokopy, tak sa mi polámali 😝

lucula73
12. aug 2012

@eliska22 neviem podľa ktorého rozmeru majú uvedené tie miery na tých podnosoch,lebo ja mám dva také a ten čo má celkový priemer 35cm,má bez toho okraja 29cm,a ten druhý čo má 32 cm,tak má 26cm na tortu 😉 ....takže ak píšu že 38cm,podľa mňa bude mať minus tých 6cm....to by ti malo stačiť 😕 😕

adenka
12. aug 2012

este mozem otazku, ked som vas uz nasla 🙂 ? robite aj s fondanom? ako chuti a ako sa s nim pracuje... a skusali ste niektora Montanu? teraz som to objavila, ze sa z toho vyraba ta mliecna potahovka...

ajka82
12. aug 2012

@lamps ja do lalie picham do lupenov drotiky a bolo zatial vsetko v pohode...si mozem zaklopat 😕 ale toto sa mi zda dobry system aj ked budem chciet urobit tensie listocky 😵

vlada111
12. aug 2012

@pristela tak to ma mrzí, ja na sept. budem robiť nejaké fialkové kvietky a tá okt. by mala byť magenta a zelená jasná

ajka82
12. aug 2012

@eliska22 ja mam doma 38cm a najvacsiu formu okruhlu mam 28cm... ked chcem nechat na spodu torty este potahovku dole, tak to je akurat... ono 28cm je stred tej 38cm, potom je ako keby taky mierny zhyb(ale nic moc prevysenie) potom 2cm z hazdej strany este pokracuje rovny podnos (cize 32cm cely biely podnos) a za tym je az ta "krajka"
hadam nepisem jak hotentot 😅

ajka82
12. aug 2012

@pristela pristela sa tu rehoceeem na tvojom opise cesty s tortou... len sa musim krotit aby som baby nezobudila ...az mi slzy tecu 😀 😀 😀

lussy23
12. aug 2012

@adrika202 krásna
@ajka82 nice muffins 🙂
@mamina1978 šikovníci ♥
@anibas nádherná
@evvina krásnučká aj postavičky
@mia1111 krásna kittinková tortička

lussy23
12. aug 2012

@mia1111 krásnučká
@ajka82 krásne tortičky
@mili01 nádherná

pristela
12. aug 2012

@ajka82 sa nesmej, to bol iný adrenalín 😀 😀 som vtedy o par rokov zostarla, to bolo vtedy ako som meskala/ vdaka mojmu drahemu/ a vsetci hostia uz v sále a ja pomädzi nich ako malá kačica člapotala s tortou 😝 😀 😀 😀 /oni vsetci takô vysokô 😀 /

mia1111
12. aug 2012

babulky, ďakujem Vám za všetky lajky, mooooc ste ma potešili 😵

zuzanazuzana
12. aug 2012

neviete mi prosim poradit kto by mi upiekol tortu z trencina plus okolie? chcela by som opicku. dakujem za info.