Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
17. aug 2012

@janula.h ja akurat pozeram volne priestory, kde by som si otvorila obchod s cukrarskymi potrebami🙂.......sa do toho tusim fakt pustim🙂

janula.h
17. aug 2012

@aduskatt hmmmmmmmm Ty sa máááš mňa ešte 2 čakajú 😖 ale taaaaaaaaakto sa mi nechceeeeeee

aduskatt
17. aug 2012

@janula.h no ani nemam, robotku mi treba, uctiky sa vyprazdnuju🙂

petraxy6
17. aug 2012

@aduskatt a nechceš pre začiatok skúsiť len e-shop?

ajka82
17. aug 2012

@janula.h no mne by sa aj chcelo...ked netortujem, tak figurkujem 😝 😀 😉
torticku budem robit zajtra vecer na rano 🙂

dadka212
17. aug 2012

@janula.h no veru ani mne sa nechcelo našťastie mám už hotovo 😀

pondelnicka
18. aug 2012

@lokalistin ďakujem, omrknem ju... 😉

maya30
18. aug 2012

@vlada111 dakujem 🙂 je to riadna piplacka, radsej dve postele ako jednu takuto 😀

katulkaaaaaa
18. aug 2012

@dadka212 dani nadhera ako vzdy 🙂 ten smoulinkovsky domcek je nenormalny!!!!wau super

reruna
18. aug 2012

@dadka212 ten šmoulí domeček je super, jak jsi ho prosímtě dělala a jak jsi to vyztužovala?

reruna
18. aug 2012

@pondelnicka já mám tuhle, recpet je tam sice jen jeden, ale inspirací moooooooc a na recpety je nejlíp přijít si sem🙂
http://www.databazeknih.cz/knihy/50-tipu-na-det...

reruna
18. aug 2012

@csina krásný klavír, jak jsi dělala ten vrchní otevřený díl?

reruna
18. aug 2012

@mima1311 teda to je příběh 😀 😀 😀

mima1311
18. aug 2012

@mates22 😠 😠 😠 teda taaaakto 😠 😠 😠
😀 😀 😀 aj ty si mala den blbec ? 😀 no a u mna to este zabil vecer chlap ked sa vratil a ze ty si nevarila ??????pritom este bola paradajkova z minuleho dna , pocul ako maly vresti a liepe sa mi popod nohy zaveseny mi za tricko , ked som tortu potierala a ked otvoril chladnicku a videl tam cernice tak dalsia ,, sprosta ,, otazka , ty si ani nezavarala ???tak akoze ,myslis ze by som mala dajaku ulavu alebo priam odpustenie kebyze ho pridusim 😝 😀 😀 😀
No nakoniec coko nebude , som sa prplala s druhou , uz je aj potiahnuta , este ozdobit 😖

mima1311
18. aug 2012

@reruna 😀 dobre ze uz je dneska 😀

kocky ked vystuzujete a pichate slamky , tak maju trolinku trcat ????ci zarovno , hm ?

reruna
18. aug 2012

@mima1311 zarovno nebo menší, když ti budou trčet, tak nedáš pak rovně to vrchní poschodí a holky si tu slánku obalí potravinovou folii a nechají trčet kousek té folie, aby se to pak líp vytahovalo

reruna
18. aug 2012

@mima1311 a jak to že jsi nevařila???!!!! 😀 😀 😀 😀 to jsi dobrá, že tm ještě žije 😀 😀 😀 😀

reruna
18. aug 2012

@maya30 nádherná s těmi volánky

Všechny dorty zase nádherné!

mima1311
18. aug 2012

@reruna no vidis to je ta moja logika 😀 😀 😀 diiik a s tym obalenim super napad ...idem hladat slamky ..

mima1311
18. aug 2012

@reruna 😀 tiez si myslim ale stacil mu moj vrazedny pohlad a otvoril si chrumky 😀 😀 😀 varit by som este ako tak pochopila ale ze zavaaaaarat 😲 to teda posral ...rozmyslam ci vobec dnes budem potom vcerajsku varit 😝

dadka212
18. aug 2012

@reruna dík 😀 no ja som nevystužovala, najprv som spravila "podstavec" ten som potiahla a nechala poriadne stuhnúť, stopku a hlavičku som potiahla zvlášť a každé samostatne nechala stuhnúť, hlavičku som poťahovala tak, že som najprv potiahla vrch červenou potom som vyvalkala fialovú položila na to hlavičku, obrezala a hotovo, položila som to na stopku a pekne sa to prilepilo keď to spolu stuhlo preniesla som na podstavec
@katulkaaaaaa dík Kati 🙂

katulkaaaaaa
18. aug 2012

ahojte po troch tyzdnoch odychu pridavam dalsie🙂posledna je pre mojho simiho taky nepodarok 😀

dada2007
18. aug 2012

baby??? čokoládová plnka s orechami???? máte niečo?

mám spraviť klasika čokoládovú a pridať opražené orechy alebo myslíte si, že môžem dať túto? ešte som ju nerobila, tak neviem či je to čokoládové alebo nie........

ORECHOVY S PRAZENYMI ORECHAMI
1 Salko uvarené na karamel, 125 g cokolády, 1 dcl kávy, 3 dcl opražených orechov a 1 1/2 masla. V uvarenej káve rozpustit cokoládu a nechat vychaldnút. Potom zmiešat so Salkom a opraženými orechmi. Nakoniec vmiešat do masla.

dakovalaaaaaaa

csina
18. aug 2012

@reruna ďakujem, ja sa stále radím medzi začiatočníčky, pečiem len pre nás doma a toto bola asi 6-ta tortička, takže každá pochvala poteší.. 🙂 dostala som tiež tip a inšpiráciu od @pristela 🙂 tortové oplatky zlepené čokoládou a obalené v poťahovke... ak by si robila, tak ti hodím aj link, kde som nakúkala 😉 http://beruna7.rajce.idnes.cz/Klavir_-_postup/

ajka82
18. aug 2012

@dada2007 dadus ja robieva kakaovu s prazenymi orechami:
200ml mlieko, 100g cukor 1PL maizena- uvarit hustu kasu, do toho pridat 150g maslo 1 PL kakao a 50g nasekanych nadrobno uprazenych... davam vacsinou mramorak v kakaovej verzii a marhulovy dzem ... mnami... a kamoska len tuto kombinaciu stale pyta

csina
18. aug 2012

@ajka82 krásne figúrky 😵 😵 .z čoho modeluješ?

cabalkova
18. aug 2012

@pristela No, je mozny, ze prevazi dort po potahnuti a to berou jako mnozstvi potrebne na potah. Vsak jsem taky zpanikarila a fofrem objednala jeste jednu kilovku, ma to trvanlivost do 09/2013, tak to hadam do te doby spotrebuju. Radsi mit prebytky nez v pulce zjistit, ze to nevyjde. A jak je to s potahovanim tmavych korpusu, neprosvitaji potom? Nebo se musi dat vetsi vrstva potahovky?

jakelina
18. aug 2012

@dadka212 nádhera všechny, jsi se rozběhla hned po dovolené 😀 😀 😀

@katulkaaaaaa krásné a malému vše nej k narozeninám.

jakelina
18. aug 2012

@cabalkova potřeš máslem s cukrem a odřezkama, tak to je taková světle hnědá hmota a neprovítá neboj.

ajka82
18. aug 2012

@csina dakujem...ja pouzivam smartflex velvet 😉 aj na figurky aj potahovanie