Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
3. sep 2012

@sisix Strana 3522.. 😉

vlada111
3. sep 2012

@vecernicci no veru chcela, tak ty si iná frajerka, ja som zabudla na to 😝 Ale určite by som ešte niečo chcela, keby mali niečo nové 😉 Teda ak by som mohla.

aduskatt
3. sep 2012

@vlada111 Vladi, potrebovala by som do stredy do vecera tie bordurky. Dalo by sa? 🙂

zdenallicka
3. sep 2012

Je tu někdo, kdo by sehnal za pár kaček u asijského přítele takový ten váleček s těmi kroužky na marcipanové "stuhy" kolem dortu?

A @vecernicci - co má tvůj asijský přítel ještě? 🙂

aduskatt
3. sep 2012

@vlada111 u nasho cinanka dnes nic nove prevratne☹

nika1985
3. sep 2012

ahojte baby porobili ste krasne torticky klobuk dole ja mam este dlhu ceste pred sebou kym sa aspon priblizim k vasej tvorbe. Mam prosbicku suseda chce pre vnuka klavir a vnutro ako puncovy zakusok poradite mi nieco aj nejake inspiracie.

alenv
3. sep 2012

@vecernicci no já chtěla docílit efektu stékající šokolády po bílém marcoši jestli mi rozumíš tak to asi nepůjde ☹

dm1
3. sep 2012

@alenv a preco by to neslo? neboj pojde to a s marcosom to nic nespravi 😉

vecernicci
3. sep 2012

@zdenallicka nový zboží bude v pondělí příští a ten váleček mají u nás za 199 korun českých 😉
@alenv já nemyslela ztuhnout, ale dát ji tam když je chladnější, ale ještě teče 😵

pristela
3. sep 2012

@eliska22
@pipka holky to lego sa da robit aj urobis obdlznik a slamkou povykrajujete male kruzky ktore na ten obdlznik nalepite, ta silikonka , ktovie aka je velka a fakt hodne stoji ☹ alebo pak urobit si doma svoju 😀

ajka82
3. sep 2012

@zdenallicka ja mam doma jeden taky valcek este za 6,50 eur, ak by si chcela...ak ides na stretko, tak ti ho poslem 😉

lawli
3. sep 2012

@vecernicci ahoj moja tak ako si dnes pochodila ? ...zase si išla s plnou taškou ? 🙂

alenv
3. sep 2012

@vecernicci díky já si dneska stojím na vedení 😀

eliska22
3. sep 2012

@pristela dík za tip, vyskúšam 😉

alenv
3. sep 2012

@dm1 díky já to nikdy nezkoušela a tak jsem si říkala jeslti by to neudělalo neplechu

ajka82
3. sep 2012

@mimcak neviem presne aku stuhu myslis, si nespomeniem...ja som robila taketo ak je podobne cosi tak ti poviem ako na to 😉

ajka82
3. sep 2012

@mimcak tu mas uz som to nasla ak ti pomoze:
ako ta prva torta http://tortyodmamy.sme.sk/content/fotopostup-na...
tu je jak druha, plus par inych http://tortyodmamy.sme.sk/masle-0

mirkach
3. sep 2012

ahojte,vedeli by ste mi poradit co je lepsie,ked chcem cierny marcipan?mam ho zafarbit gelovou farbou alebo radsej praskovou?

mia1111
3. sep 2012

@mirkach - jednoznačne EXTRAgélovkou sugarflair

mirkach
3. sep 2012

@mia1111 dakujem,este som s ciernou nerobila,preto sa pytam 🙂

pipka
3. sep 2012

no kooonecne som vas docitala po vikende...kua, nepiste tolko..pecte radsej 😝 😀 😀 😀

@pristela tak teda moja, ale tebe ze klobuuuk..a nielen klobuuk ale aj skalp z gebule smekaaaaaam 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
to akoze nem chapem, co ty dokazes, uzasne uzasne uzasne..aj biela aj tucniakova...normalne som si to tu zvacsovala a kochala sa...tak teba ja v zivote nedobehnem 😀

mia1111
3. sep 2012

@pristela - fúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú, tak teraz som zbadala TVOJU svadobku s tučniakmi - je absolútne neskutočnáááááá, je tam všetko, čo si spomínala, že chcú a všetko spolu úžasne ladí, no fakt som padla na zadok 😵 😵 😵 😅 . Ja som si to nevedela absolútne predstaviť, že ako by som to asi urobila, ale Ty si to vymyslela úplne super, všetko ladí, no proste dokonalosť sama 😉

mimcak
3. sep 2012

@ajka82 Ďakujem,ďakujem je to tá prvá super postup ešte raz dík 😉 .

zdenallicka
3. sep 2012

@ajka82 Na sraz nejdu.. 😒 Vyfotíš mi ten váleček, prosím? Je nový?

vlada111
3. sep 2012

@aduskatt jasné do kelu, ja trúba a včera som bola na Družbe. A dnes tiež a ešte som ukazovala mužovi kde bývaš. Juj prepáč, určite ju prinesiem.

pralinka25
3. sep 2012

ahojte dievcence. chcela by som si kupit nejake kostice. ale ako tu tak citam uz viac krat sa tu pisalo ze sa nejake polamali. tak ktora mate ake? ktore by ste mi odporucili? ak by ste mi hodili nejaky link bola by som mooooc vdacna.

zdenallicka
3. sep 2012

A prosím vás, všechny, co jste pracovaly se stencils, odpovězte mi, bo to potřebuju nutně zkusi t a vím houňo, jak na to..🙂 Pochopila jsem, že si mícháte 100% tuk s cukrem - jak?? V jakém poměru? Tuk si necháte povolit a pak vyšleháte nějak??

Jak používáte šablony? jak vám tam drží? Je to těžké?

Chci švagrové ke "30" něco jemného, decentního, máte inspiraci??

mia1111
3. sep 2012

@pristela - jeminenku, teraz mi vykuklo na FB, že komu si tú exotickú tortu robila, nebol ten ženích náhodou z UK? Jaaaaaj, keď som to priezvisko videla, hneď som si zaspomínala,ako som pred pár rokmi bola na služobke v UK v Luton Town-e u jedného veľmi zámožného pána - okrem iného - pretekára BTCC, majiteľa futbalového klubu atd, ktorý sa zhodou okolností volá David Pinkney - priezvisko má zhodné so ženíchom, no až mi tak srdco stislo 😵 😅 . Mal neskutočne krásny dom, ktorý dýchal históriou a pre mňa bola táto návšteva nezabudnuteľným zážitkom na celý život 😵

ajka82
3. sep 2012

@zdenallicka toto neni orignal foto z nasho bytu, ale este novy zabaleny presne akko ho tam vidis 😉

pristela
3. sep 2012

@mia1111 😀 Ženích pochadza z Kapskeho mesta v Afrike , čo viem jeho rodicia stále byvaju tam,vela hosti priletelo z afriky, majetkovo neviem ako su na tom ,a le isto nie ako ja 😀 😀 😀 😀 nevesta je slovenka , spolu ted byvaju /pracuju v Londýne , cize rodina môžu byť. Ako on sa mi na foto nikdy moc nepacil 😕 😅 , ale ked som ho videla nazivo, a ten jeho prejav, strasne charizmaticky milo posobil, uz len to ze spontánne vyobjímal a vybozkaval cudziu osobu 😅 "cukrarku" 😅 .

a holky este raz vdaka, ako ted kukam na tie foto milion veci by som na nej urobila inak ☹ ☹ ale i tak som stastna ze to mam za sebou a hlavne ze dali vediet ze chutila, kamen mi spadol zo srdca a konecne som sa slobodne nadychla po dvoch dnoch 😅