Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
13. okt 2012

@eliska22 ďakujem ...áno nechala ,keď som jeje ju brala dole...lebo oslava pokračuje aj zajtra,tak nech je kočena aj zajtra ,tak nechcela dať...potom si stále šahala na hlavu ,že už ju nemá 😀 😀 😀 😀 čelenku som uložila do šuplíka a ona stále chodila a ukazovala prstom na šuplík a potom si ťapla rúčkou na hlavičku.... 😀 😀 😀

lawli
13. okt 2012

@jakelina ďakujem pekne 😉

rapunzel1
13. okt 2012

@jakelina Bohužiaľ sa to doma nakoniec tak zvrtlo, že som behala dokola doma jak tiger v klietke a jednoducho to nešlo, babka mi nevzala malých a mohla som sa kĺzať, preto som poprosila Žanet, aby ti to vyplatila a doniesla mi to, inak ďakujem veľmi.

jakelina
13. okt 2012

@rapunzel1 vždyť to tak někdy je. Třeba příště zase něco uspořádáme a uvidíme se. Já jsem toho vezla víc pro holky, tak není problém zase nakoupit. Já jsem měla poštovné snad 68 korun, to je rozdíl. 😉

dadka212
13. okt 2012

@vlada111
@lokalistin ja ani neviem ako to stíham 😝 sama sa čudujem 😅 ale je pravda, že piatky chodím spať až nadránom iné dni úplne normálne

mizulienka
13. okt 2012

@vlada111 no aj ja sa pre to citim blbo, ale torta uz bola potiahnuta a mne pod tu foliu vosiel solamyl,nedalo sa to uz lepsie vycistit 😒 tak snad to nebudu brat az tak tragicky 😉

mizulienka
13. okt 2012

@dadka212 Dani a ked mas modelovacky na torty? modelujes tyzden pred tym nie? ci kedy? ja ked mam tolko toriet, modelujem od pondelka minimalne a to mam tak, ze som minimalne do 12 hore. 😠

mizulienka
13. okt 2012

baby viete mi prosim poradit, kde by som zohnala jedly lak? dakujem

dadka212
13. okt 2012

@mizulienka ja modelujem keď urobím torty, akurát keď robím niečo na drôtiku alebo ten rebrík tak robím skôr nech vytvrdne...lebo ja vždy keď niečo vymodelujem mi to na torte nesedí, lebo ja dopredu neviem ako bude vyzerať 😝

mizulienka
13. okt 2012

@dadka212 ako ti potom postavicky stoja alebo zachovaju tvar, ja modelujem osobinte kazdu cast tela a ptoom spajam 😕

maya30
13. okt 2012

baby tak dosiel rad aj na mna - na bud. sobotu prvy spiderman 😀 len poziadavka je aby nelezal ale aby bol v poze ked robi tu pavucinu, teda aby rukou ukazoval parohaca alebo ako to mam napisat 😀 nemate nahodou na to nejaky postup ?

eliska22
13. okt 2012

@mizulienka a to ty nevieš, že Danke trvá postavička 5 minút 😀 😀 ona je zázračnááá žena 😀 😉 fakt aj ja to obdivujem, tiež si robím postavičky vopred a trvá mi to dlho predlho 😝

mizulienka
13. okt 2012

@eliska22 ach jaaj tak to ja som taka nesikovna 😠 ja mam pocit, ze vkuse modelujem, akurat vikend mam volny

pipka
13. okt 2012

@dadka212 super, aj ja mam tak v plane toho motylika 😅 😉 len som sa potrebovala uistit 😎 😀

pipka
13. okt 2012

@lawli kraasna torticka, este krajsia oslavenkyna 😵 😵 😵 vsetko naj zelam 😵 😵 😵

pipka
13. okt 2012

@maya30 no vitaj v klude spidermanov 😀 😀 😝
tak to ta teda lutujem..ja som bola rada, ze som leziacich robila..teda ale fakt netusim ako by som robila stojaceho a s parohacom na ruke...mam dost ze 5 prstov nalezato mal 😅 😅 😅
ale skus pokukat a pogooglit, mozno ti nieco vyhodi 😉

marianabila
13. okt 2012

@beatrice.h na amaterku moooc kraasne,fakt,klobuk dole 🙂

dadka212
13. okt 2012

@mizulienka normálne držia ja ich nedávam hneď dokopy, ja urobím telo dám nohy, mám čas na potiahnutie ďalšej torty potom nalepím ruky a nakoniec hlavu, na tortu ich dávam až na druhý deň, nestrčím ich hned s tortou do chladničky teda občas 😅

dadka212
13. okt 2012

@eliska22 😀 tak nie 5 minút ale zas nie moc dlho napríklad ten sloník mi trval asi pol hodinu tam som sa hrajkala 🙂

micmo
13. okt 2012

HOLKY PROSIM MOC O RADU !
Muzu do testa na bily piskot pridat par namletych orechu?
A myslite,zeby k tomu knrpusu sel udelat krem z mascarpone a jahodami?
Jdou vubec ty chute k sobe? DIKY ZA RADY!

dadka212
13. okt 2012

@micmo môžeš len odober tolko múky kolko dáš orechov...a mne tie chute k sebe nejdú 😝 k orechovému mi ide čokoládový, kávový a podobné krémy....

dada2007
13. okt 2012

@micmo ja mám recept na biely korpus a jeho obmeny sú, že pridám kakao, orechy....ale dá sa aj kokos, mak či káva......čiže myslím, že by to šlo i u tvojho. Väčšinou odporúčajú zobrať 150 múky a dať napr. 150 kakaa, ale ja to nerobím-múku neuberám...
....a myslím že orechový korpus a mascarpone môôôôôže byť 😉 komu ako chutí 😀

sisix
13. okt 2012

@lawli Vsechno nejlepsi ...............

micmo
13. okt 2012

@dadka212
@dada2007
Dekuji za rady holky! Me to mascarpone taky az tak nevadi,ale nejak mi tam nesedi ty jahody 😒

lawli
13. okt 2012

@pipka @sisix ....vďaka kočky 😉

maya30
13. okt 2012

@pipka tak u mna jednoduche torty nehrozia 😝 ale nasla som toto, snad sa to bude dat otvorit
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...

rapunzel1
13. okt 2012

@maya30 ja som robila tohoto, sedel na takej kocke, najskôr som modelovala nohy, nechala vytuhnúť a potom som modelovala vrch a dala dokopy, ruky som vystužila drôtikom a aj nohy, inak sa ma to hrozne ohýbalo a nedržalo, bola to sranda, ak ti to málo pomôže...

maya30
13. okt 2012

@rapunzel1 nad drotikom som uvazovala aj ja, ale nerozumiem ako na to - ten drotik musi byt vopred vytvarovany do tvaru aky potrebujem, ci ? lebo ked ho obalim hmotou a potom zacnem ohybat, tak tu hmotu celu dokrivim 😕

rapunzel1
13. okt 2012

@maya30 áno, ja som ho najskôr vytvarovala, na hlavný som dala ako stred, na krorý som potom dla hlavu, ruky zviazala ďalší a vytvarovala a nohy tiež a stred išiel do tej kocky, dúfam,že sa to dá pochopiť a plácala som to postupne na seba, spodok, nechať vytuhnúť a potom doplácavala telo a ruky, ako dva skončili v koši až tretí na torte, som sa pri ňom najedovala a tento mesiac ma pravdepodobne čaká, len upresňujú dátum oslavy, sa teším hlavne na to ako nafarmím zas MMF na čeveno tak, aby sa dalo s tým aj poťahovať bez prasklín...

ajka82
13. okt 2012

@micmo ja robim z bohusovho nastavovaneho piskotu orechovy...ten chuti aj mne... miesto 150g muky hodim 150g orechov, na jeho plnu davku pisanu(10 vajec a 500G muky) 😉