Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
15. okt 2012

@lamps no veru toto ani ja nepochopím. Aj krém chutnám lyžičkou raz a hotovo. A k tomu mackovi, je krááásny a čistunký a veru viem koľko to stojí námahy, aby nemal na sebe čiarky. Ja tie moje postavičky stále hladkám, asi aj ty 😀

jakelina
15. okt 2012

@vlada111 a vem si, že to tam dělala na srazu, kde ji všichni viděli a asi se trochu ovládala, kdoví co s tím dortem dělá doma. 😒

aduskatt
15. okt 2012

@evvina kaly su lahulinke........daju sa paradne robit z vykrajovacky srdiecko🙂

aduskatt
15. okt 2012

@fodorka vyzera to asi ako burgundy.........

79zuzana
15. okt 2012

@pristela tak ako Poliaci pecu hrozne kolace a torty 😒 Mam susedov poliakov a pravidelna na sviatky im nosime na tanieriku ochutnat nase dobroty slane aj sladke a na vymenu aj oni nam... tak ako jedlo, mas pravdu... same mnamky ale tie kolace - vacsinou ich v noci sypem sliepkam 😀 😀 😀

lussy23
15. okt 2012

@denisak77 nádherné dielka @ve2 krásna
@miciatko nádherný psík. chcem s aopýtať, ja budem robiť podobného havka, koľko na neho potrebujem modelovacej hmoty?
@pipka krásna
@marci2305 krásnučké dielka @katulkaaaaaa krásne
@dada2007 kásne @lamps je prekrásny @adrika202 ... krásna práca @daducha nádherné @darka54 krásne @dajna11 krásnučké @monikapo wow nádherná @mirka1986 krásna
@aduskatt veľa zdravíčka synčekovi
@zklimekova nádherné
@vecernicci krásne výtvory
@levandulka3 krásne

evvina
15. okt 2012

@dm1 no já bych radši bez kytek ale nevěsta s kalamy. 😀

evvina
15. okt 2012

@jakelina děkuji zkusí, i tak bych potřbovala foto postup 😀

aduskatt
15. okt 2012

@lussy23 dakujem🙂

larah
15. okt 2012

baby,dufam,že ste to zobrali ako srandu,ked som tu pred stretkom písala o oblizovaní prstov 😅 ....že nie som tu za špindírku.....inak raz mi bolo povedané,že som fajnová,ked som si nechcela zobrať,čo mi bolo ponukané z takéhoto zdroja,kde sa nedbá na hygienu, cítila som sa iná,lebo nikomu to nevadilo,len mne,ale to by bolo do inej témy

dm1
15. okt 2012

@evvina napr tu su nejake bez kvetov alebo len s drobnymi s vypichovaciek

evvina
15. okt 2012

@dm1 jsi skvělá díky. Přesně takhle jsem si to představovala. 😵

darka54
15. okt 2012

@lussy23 dakujem

pipka
15. okt 2012

@dm1 ja ho pouzivam len s cukrom alebo nutelou pod potah...a tam v pohode... 😕 😉 tak mozno nejaka zla varka..ako s tym salkom 😒

lamps
15. okt 2012

@vlada111 ani ja to nechápem, ale nevadí, čo už. A áno ja tie moje postavičky tiež riadne hladkám, šuľkám a guľkám pokiaľ nie sú krásne hladučké 😅 a potom, keď sú také vyhladkané a vyguľkané majú spokojný výraz v tváričke 😀 😀 😀 a ďakujem za pochvalu.
@jakelina Majka, to, čo robí doma by bolo asi dosť zaujímavé, ale obávam sa, že aj nechutné 😝

evvina
15. okt 2012

@jakelina tak přesně tohle jsem potřebovala. Díky. Já věděla že jste holky zlatý.
A dnes mám vůbec super den po 2 měsících zase stojím na obou nohách. Ted ještě prý tak měsíc rehabilitace a bude noha jako nová.

vlada111
15. okt 2012

@jakelina uf, ešteže si upečieme samé 😝

jakelina
15. okt 2012

@evvina to natrénuješ a budou kaly jak živé a přeju brzké uzdravení 😉

pristela
15. okt 2012

@79zuzana no je pravda ze zakuskov mali strasne vela druhov aj domov sme dostali 😀 sú dizajnovo aj chutovo uuuplne ine nez co poznam , chutili mi ale len dva, ale tak mojmu chlapovi je to vsetko jedno ten zje vsetko 😀

pipka
15. okt 2012

@pristela like za fotku v pase 😎 😎 😎

pipka
15. okt 2012

babyyyy ja mam teraz straaasnu chut na prachobycajny linecky kolacik 😅 neposlete mi niektooooo? 😀 😀 😀

ajka82
15. okt 2012

@pipka vies ze ja som dnes nad tym istym rozmyslala, ze by som si taaak dala linecky 😵 😅

nika1985
15. okt 2012

@dm1 @lamps ahojte no konecne som sa sem dostala jaj no pani skoda sa vyjadrovat nastastie sa mi neuslo 😝 ale ocividne to nikomu nevadi lebo ako som mrkala foto tak chodi aj po inych stredkach robit tuto tortu a ked oblizuje na jednom pochybujem ze na druhom nie a pozrite ako im vsetkym chuti 😉 no ja som teda tiez strasne cistotna a zjem maloco od malakoho a teraz uz nezjem asi nic iba svoje 😉

ajka82
15. okt 2012

@eliska22 ak mas rcp na bohusov nastavovany a za muku zamen orechy 😉 (200g muky 100g orechy 6 vajec...)

saminka
15. okt 2012

ahojte holky, nemate nahodou nektera nejake napady na dort pro svagrovou, bude ji 40 😵 chci neco jednoducheho abych to zvladla, tak hledam inspirace, ma rada modu, kabelky makeup atd, ani ne kvetinky jak sperky 😀 ale to asi nezvladnu vymodelovat tak neco mezi, moc diky 😵 😵 😵

ajka82
15. okt 2012

@florentina ja myslim, ze 4kg bude mat... na tom mojom 25x35 mam taketo s ovocim 4,1-4.8kg...zalezi aj od zdobenia a aky korpus tam je ci piskot alebo mramor...

beelinka
15. okt 2012

Ahojky nerada Vám tu do toho zasahujem ale neviem nikde nájsť ten recept na poťahovaciu hmotu.. Robila som raz s tých marschmalow ale nedopadlo to dobre.. A tu som videla že niektorí ste stráááááááááááášné šikulky 😀 Tak prosím poraďte recept... 😲

dm1
15. okt 2012

@beelinka ja si robim MMF a to je recept na prvej strane. ale ja davam menej cukru prisypavam podla potreby. Niektore kocky si robia mliecny alebo vacsina si hmotu kupuje a tie su rozne. asi taky najuniverzalnejsi aj na modelovanie aj potah je smartflex velvet