Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
1. nov 2012

@ajka82 ja len ci je ta burizonka dost pevna aby udrzala tvar... 😕 ale este rozmyslam, ci to neurobim z klasickych karamelovych burizonov

hejdita
1. nov 2012

moja vcerajsia 🙂

abriela
1. nov 2012

@petkaa28 podla mna lubovolne - pasuje tam kazde

abriela
1. nov 2012

@pativla kvety z MMF aby drzali tvar musia vyschnut. A ci schnu 2 dni, ci 5 podla mna chutia potom rovnako.

dadka212
1. nov 2012

@ajka82 no to ti vydrží samozrejme, to je tuhé, ja som z toho robila už vela vecí a vždy to vydržalo....

dada2007
1. nov 2012

@muffinka8 to je paraaaaaaaaaadny kvietoooook 😵 😵 díkes za postup!!!!!

pativla
1. nov 2012

Urobila som marshmallow 2x90g cukríkov,2PLvody,1ML kys.citronovej,CERA vo veľkosti orecha,400g cukru všetko do mikrovlnky 2min. po 10 sek. som premiešala.Pekna hmota sa mi urobila ale nemôžem ju rozvaľkať.Čo som urobila zle???Potrebovala by som ju tenšiu, ale nejde to rozvaľkať.Pomôžte.

alenv
1. nov 2012

holky prosím o pomoc.. když chci potáhnou dortovou oplatku čistě potahovkou.. chci to jako víko rovné mám oplatku něčím potřít? Bojím se, aby nenavlhla děkuju moc za radu

pristela
1. nov 2012

@pativla si dala aj s cukrom do mikrovlnky ? 😀 dava sa to do nej bez cukru ! len roztopit cukriky, voda, kyselka co len chces pridat okrem cukru, cukor sa do rozpustenych cukrikov primiesava uz mimo mikrovlnky trebars na doske na miesenie , a cukru sa dava len tolko kolko hmota zozerie , nie vzdy to znamena tolko kolko je v recepte.
ja ceru nedavam roztapat vobec , len si s nou popri miesení potieram ruky.

pativla
1. nov 2012

Bez cukru som dala.

pristela
1. nov 2012

@pativla aha som sa zlakla , bo si to napisala s cukrom 😀 😀 😀 , mas to asi moc tuhe ked ti to nejde vyvalkat na tenko, treba bud nahriat v mikrovlnke , alebo pridat este roztopene cukríky, asi v nej mas moc cukru.

jakelina
1. nov 2012

@alenv já jsem potřela nugetou, aby se to přilepilo.

pativla
1. nov 2012

@pristela asi som dala veľa cukru.

pativla
1. nov 2012

@pristela Ďakujem za radu.

evelina75
1. nov 2012

Ahoj holky, musím Vám nejprve vyseknout hlubokou poklonu za Vaše dortíčky, nádhera. Chtěla jsem se zeptat, které potahové hmoty jsou nejlepší. Já zatím potahuji jen falešným marcipánem. Chtěla jsem nějakou kupovanou, která je chuťově přijatelná, dobře se s ní pracuje a dá se koupit např na netu - děkuji moc za radu.Ev

jakelina
1. nov 2012

@evelina75 Smartflex velvet

bzucinka2
1. nov 2012

@saminka to nemusis zreravat, staci ked to otocis a zatazis 🙂

cestovatelkaandrea
1. nov 2012

nestiham vas akosi citat. pri dvoch drobcoch to akosi nejde a zvlast pri miminku. Kilianovi som urobila takuto tortu na nedelny krst

saminka
1. nov 2012

@bzucinka2 a neni na to uz pozde kdyz uz je upecenY ?

sisix
1. nov 2012

@dm1 vanilkovy krem je vinikajici a i s 300g masla netaje marcipan. 🙂

lamps
1. nov 2012

dievčence, môže byť? Pre mňa je to drôtikovanie také akési trápenie, z nezistených príčin sa mi niektoré drôtiky v lupienkoch točia a pri viazaní mi to robí galibu 😝

jakelina
1. nov 2012

@lamps je krásný 😉

luciahromadkova
1. nov 2012

@lamps aj mne sa paci 🙂

dadka212
1. nov 2012

@lamps mne to robí to isté aj napriek tomu, že to tam vlhčím vodou aj drôtik aj trošku lupeň nech sa to všetko pekne prilepí, ja len dúfam, že do soboty vydrží tá orchidea 😝 a krásny je ten kvietok...

lamps
1. nov 2012

@dadka212 no veď to, že ja nechápem, prečo niektoré pekne držia ani sa nepohnú a niektoré sa točia. Už som skúšala pipingel, modekorgel aj vodu a alkohol a vždy sa nájde nejaký lupeň, ktorý dobre nedrží a ďakujem za pochvalu, ozaj a čo si mala nejakú zlú skúsenosť myslím, že včera si písala na fb taký ostrý status. Ja som tak reagovala ale dva mesiace dozadu, ma ľudia dopálili

@jakelina
@luciahromadkova dievčence ďakujem 😅

katarinka_brnka
1. nov 2012

ahojte chcela by som sa opytat ci je medzi vami baba z nitry a okolia ktora robi taketo kraaasne torticky? dakujem

luciahromadkova
1. nov 2012

@lamps
@dadka212 ja som zatial skusala len raz, drotiky sa mi tocili tiez 🙄 , skusim to az ked mi dorazi lepidlo som si povedala 😉 lebo sa to velmi chcem naucit

pristela
1. nov 2012

@lamps je naaaaadhernyyyyyyyyyyy 😵 😵 no a to tocenie je jedno cim budes lepit , je to o tom ze ti tam zostane vzduch cize neprilne cela ta hmota k drotiku , alebo s nim este ked nieje stvrdnuty pohnes a posunies si malinko drotik tym si tam spravic zas otvor a toci sa , no ak ma chapes 😀 😀 😀 osobne ti to pak poviem 😀 ja preto robim na kazdom drotiku na konci mini slzicku 😉 a netoci sa nic 😉

dadka212
1. nov 2012

@lamps no aj ja to nechápem....a ano už ma to dožralo, akí sú niektorí ludia sprostí...ale šak nemôžem prestať piecť mám v pomôckach kopu peňazí 😀 😀
@luciahromadkova no ja som skúšala hocičo a proste sa mi niektoré lupene krútia na drôtiku 😝

dadka212
1. nov 2012

@pristela akú slzičku? kde ? nechápem 😅 😅