Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pralinka25
4. nov 2012

@awooojky vies ono tym ze im to spravis pod cenu a na ukor seba vlastne v konecnom dosledku nic neziskas pretoze potom pridu dalsi ludia a budu sa odvolavat ze tym a tym si spravila za tak malo preco im neurobist tiez tak. a presne ako pisu holky cas je drahy a ak ked ta t ovelmi bavi ist pod cenu a na ukor teba a tvojej rodiny ti osoh neprinesie. hocijaka umela hnusoba v tescu stoji 10 eur kilo. kto chce domacu a peknu nech si zaplati alebo upecie sam. a taketo finty ze draha nech si nachaju. ved ty suroviny nedostavas v obchode zadarmo. nenechaj sa zneuzivat. na torte stravis hodiny casu a aj keby si si vypytala 100 eur tale nezarobis na nej viac ako 1,50 nech max 2 eura na hodinu a povedz kto by za taky peniaz makal? ani ta nevesta isto nie

aduskatt
4. nov 2012

@dadka212 to ta, co chcela tu trojposchodovu 8kg?🙂

dadka212
4. nov 2012

@aduskatt ano 😝

aduskatt
4. nov 2012

@dadka212 aj ste sa teda nejako dohodli, ci hlada nejaku inu cukrarku, ktora jej zasponzoruje tortu?🙂 😝

klosky
4. nov 2012

Ahoj holky, mohla bych vás poprosit o recept na domácí marcipán? Začínám s pečením, tak bych potřebovala rady... 🙂

mojkokolja
4. nov 2012

@aduskatt dakujem 🙂

awooojky
4. nov 2012

@pralinka25 dakujem no veru tak to je.. oni by chceli zadara asi niektorí

aduskatt
4. nov 2012

@mojkokolja za malicko🙂

lamps
4. nov 2012

@1zaza jasné, že môžeš, pridaj sa a vitaj medzi nami 😅 😅 😅

dadka212
4. nov 2012

@aduskatt no ja som jej povedala, že ja jej to v takej váhe nedokážem urobiť, nech si hladá niekoho iného, moja taká torta by bola minimálne 12kg a keĎ nechce tak budem mať volno, mne sa svet nezrúti, že niekto je nenažraný chce vela za málo 😉 ja si svoj čas aj svoju prácu cenním

rapunzel1
4. nov 2012

@1zaza ahoj, samozrejme, aj my sme sa pridávali postupne 🙂

aduskatt
4. nov 2012

@dadka212 mudro🙂

janula.h
4. nov 2012

žienky ako by ste urobili 35 resp.40 cm kruh?

kvietocek7
4. nov 2012

@denisak77 hmm... no to nic,nejak to skusim dat do kopy a pripadne sa ta opytam 🙂

aduskatt
4. nov 2012

@janula.h ako ako? nerozumiem, co chces vediet🙂

dadka212
4. nov 2012

@janula.h ja by som to nadpojila...mne sa taký priemer ani nezmestí do rúry....

jakelina
4. nov 2012

@janula.h jedině na plech a vyřezávat půlkruhy, jinak mě nenapadá. Tak velká forma myslím ani není 😝

ajka82
4. nov 2012

@janula.h korpus ked nemas taku formu? upiect na plechu a obrezat z nich polkruhy a spojit...dalsiu vrstvu polozit ten spoj krizom cez spoj pod nim

janula.h
4. nov 2012

@dadka212 a ako? tak ako si ja myslím? že šírka plechu a šachovnicovo nadpojiť?

dadka212
4. nov 2012

@janula.h no tak nejako to by som si urobila šablonu z papiera a nejako vymyslela ako na to 😀

janula.h
4. nov 2012

@jakelina @ajka82 @dadka212 diky baby myslela som siiiii mám zákazku pre jeden bar a chcú veľkú pre cca 40 až 50 ľudí koľko vrstiev by ste dali? ja si myslím 4 korpusy a 3x plnka či?

1zaza
4. nov 2012

ďakujem za privítanie 🙂

@awooojky dievčatá majú pravdu, je to veľmi nízka cena, treba si ohodnotiť aj prácu, musíš si vážiť aj svoju prácu, čas, ktorý odopieraš rodine, (u mňa je to aj nervozita, keď sa mi nedarí,ako napr. tento víkend, chodia potom okolo mňa po špičkách), predpokladám,že pracuješ aj po večeroch, resp., to si tiež veľa ľudí neuvedomuje.

moje víkendové tortičky

aduskatt
4. nov 2012

@janula.h jaj, uz chapem..no idem hned pozriet, aky mam rafik🙂

saminka
4. nov 2012

holky vsem moc dekuji za vsechny pacitka 😵 dort mel velky uspech!!!!
chtela jsem vas poprosit o link na druhou diskuzi - recepty, chtela bych taky vyzkouset marlenku 😀

ajka82
4. nov 2012

@janula.h potom je tu este takato moznost 🤐 http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/rafik-kru...
😅

janula.h
4. nov 2012

baby aká je toto abeceda? je taká šablóna?

janula.h
4. nov 2012
ajka82
4. nov 2012

@janula.h tie stredne ci oboje? to mas urobit na tu velku tortu?
jedine co som zahliadla asi ta abeceda okolo http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c9-...
ale ak to bude na tej velkej torte v pohode vyrezes

janula.h
4. nov 2012

@ajka82 tie malé tie veľké vyrežem 🙂 dik za link na ten rafik ale nebudem kupovať ja chcem skôr menej robiť ako viac 🙂

ajka82
4. nov 2012

alebo klasicka sablona ako na stencil http://www.e-vytvarnepotreby.sk/malovany_svet/e... to vyzera ako tie v strede ... inak vsetky vykrajovacky som videla bud ze maju okruhle O a ked je take podlhovaste, tak nie je spicate a ale zaoblene...ale mozno niekto nieco vie viac 😉