Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
8. nov 2012

@pativla byrokracia je aj ohladne dotacie..a ver, ze viem, o com hovorim🙂 a tiez ti neprelreplatia vsetko z tej dotacie

pristela
8. nov 2012

@eliska22 oooooo, zboznujem ta 😵 😵 😵 😵 suprove to je !!! ja milujem taketo akčné fotošky 😵 a to brusko 😀 😀 😀 nuz holka fotenie je hotová veda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@simasa @lokalistin @kikina84 holky ja davala tu oplatku na MMF normal potiahnutu tortu , potrela som tenučkou vrstvou masla s cukrom - ja to vtedy hodne studovala, kvoli jednej oplatke nebudem kupovat nieco na lepenie, a vystudovala som toto , drzalo to v pohode nic sa nerozpijalo, ale toho masla tam bolo fakt malo, polozit ju ln na krem ..neviem , nerobila by som to, bála by som sa 😕 a rozdiel medzi tensou a hrubsou- rozhodne odporucam hrubsiu, je odolnejsia a hlavne na zvlhnutie.

aduskatt
8. nov 2012

@kikina84 vraj ta hmota nie je dobra

aduskatt
8. nov 2012

@florentina moj osobny nazor je, ze torta je prekrasna, ale dost mi je proti srsti, aby 7 rocne decko prekrajovalo nieco, co sa podoba na ziveho tvora........☹

dadisek
8. nov 2012

Dámy, klobouk dolů před tím co tvoříte. Jsou to mistrovská díla a já se nestačím divit, co všechno je z marcipánu možné udělat. Proti vám jsem totální břídil 🙂. Chtěla bych se proto zeptat na recept na hmotu z které ty užasné díla tvoříte. Děkuji

pristela
8. nov 2012

Inak citam vas ted spätne co ste pisali od rana 4strany a behom tych 4trán sa tu tri holky čo idu piect prvy krat atd pytaju uplne na to iste , ja viem ze je tu toho popisane vela ,ale tak aspon iba 3dni si prečitat dozadu by mozno nebolo zlé 😕

pristela
8. nov 2012

@florentina jo jo to namaluješ aj stretcom a kakaom 😉 ja som nedavno odmietla tortu havina 3D yorkshíra 5kilového ☹

florentina
8. nov 2012

@aduskatt no je fakt, že tohle mě taky napadlo. Teda vlastně, mě to nějak nepřišlo divné, dokud jsem neměla dcerku. Ona miluje teď žabičky, berušky, krtečka a tak a když jsem říkala, že bych něco takového udělala na dort, tak manžel mi říkal, že ať si nemyslím, že nám to pak dovolí sníst, že by to pak byl velký pláč. A má pravdu, ale ona je zatím malinká. Tohle si ten kluk přeje sám, tak předpokládám, že to doma zvážili....

vlada111
8. nov 2012

@mizulienka určite, ja som dala do poslednej gaštanovej višne a bolo to super. A teraz mi napadlo, že Maďari robia aj takú gaštanovú tyčinku s višňovou plnkou 😉

florentina
8. nov 2012

@pristela děkuji a proč jsi odmítla, smím-li se zeptat?

aduskatt
8. nov 2012

@bzucinka2 no, nemam toho vela.....

blcha
8. nov 2012

moja pomocnicka najskor sa mi vrhla na krem potom zlikvidovala jeden korpus dnes uz budem robit asi len ked bude spat 😀 😀 😀

muffinka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciahromadkova
8. nov 2012

@eliska22 tak to sa netrap ze objednavky po 6-tom neberies...., ani v cukrarni po 6-tom nikomu len tak neupecu a vianocne pecivo, je tiez na objednavku....ak si vopred neobjednas mas smolu..., kto chce nech si objedna vopred a hotovo, aj ty mas narok na oddych a klud 😉

pristela
8. nov 2012

@florentina a este ma napada ze pred tromi dnami som odmietla tortu pre dospelu okruhlu a na nej 3D vytrčajucu hlavu kona ☹
mne to pripada take morbídne krajat do toho , pre deti je to uplne nevhodne -mne sa maly ked mal 2roky rozplakal a nechcel ani krajat ani jest 3D psa , no a dospely , tí na to pozru a pak si uz len robia srandu ako napr - odrež mi oko a rehoty , no chudak havino 😅 ale néé 😅 prosto mi to príde morbídne, pácia sa mi take torty ale uz ked ich vydim narezane , bléééé, je to nepríjemne -teda pre mna 😅

jakelina
8. nov 2012

@bzucinka2 už mám potaženo, dělám takovou farmu s traktorem, tak potah na zeleno a hnědou na hlínu jsem měla z minulého týdne. Ale strašně blbě se potahuje v rukavicích. No musím to nějak dodělat. Ještě ty zvířátka, no uvidíme. 😝

mizulienka
8. nov 2012

@vlada111 uz som dala, tak snad im bude chutit, dikes Vladi, este si v nemocnici?

jakelina
8. nov 2012

@mariann2 no na tebe jsem si hned vzpomněla, jak jsi se spálila tím karamelem. 😀 😀 😝

nika222
8. nov 2012

@blcha @muffinka8 Baby presne viem o čom píšete 🙂 Ja robím zásadne len keď malý spí... Inak by tu došlo k nešťastiu :D

heni79
8. nov 2012

@patka6
Kostice som včera nevidela, tie mali asi pred 3 týždňami, ale cenu neviem.
Vypichovače motýle boli po 1,40€ (3 kusy v balení), gerbery (3 kusy) 2,50€, vyrajovač mackovia (tiež 3 kusy) po 1,40, rovnako aj vykrajovačky na vianočné stromčeky
Mali aj brečtan, hortenzie, aj takú akoby slnečnicu, a rôzne listy. Väčšinou je to tak do tých 2,50. Tie šablóny na stencils boli za 2,20€ a mali aj niečo ako čipky?, bordúry?, neviem to presne pomenovať 😅 , pokiaľ sa nemýlim tiež okolo 2 eur za sadu.
A ten valček bol za 2,50€, čo je super cena. Lebo ak si pozrieš kdekoľvek na nete, tak sú za vyššie ceny. 😉

eliska22
8. nov 2012

@dadisek dnes som to tu písala tak cca 2 strany do zadu 😉

jakelina
8. nov 2012

@luciferova s mléčným dělá večernice, ale je tu málo.

jakelina
8. nov 2012

@blcha no super pomoc, to znám, malý mi teď uloupil asi pět vykrajovaček a naložené v autě je vozí po obýváku. Já pořád něco hledám, ale alespoň dá chvilku pokoj. 😝 😝

jakelina
8. nov 2012

@dadisek každá má tu svoji oblíbenou, kupované nebo doma dělané. Dej si do vyhledávače potahovací hmoty a pak si můžeš vybrat. Jinak na jednu je recept na první straně této diskuse.

dadisek
8. nov 2012
miciatko
8. nov 2012

Baby viem ze je to mimo temu,ale dnes sme na zahradke objavili s krpcom maliny . ..

ajka82
8. nov 2012

@miciatko my sme predvcerom oberali s mladsou cernice pri blizkej skole 🙂

inak baby, som zvedava co mi pani napise, lebo som jej poslala nakoniec maila, ze na toho 21.12. som ochotna urobit pre nich torty(4ks), ale bez zakuskov (chceli cca 4-5kg vela druhov)a dovoz do rakuska zabezpecit neviem, jedine, ze si ich odvezu sami...ta ksom zvedava... vie ze to robim sama doma s detmi aj som jej vysvetlila slusne, ze mm od rana do noci teraz do vianoc v praci, tak v pripade necakanej situacie, nejaka choroba deti, alebo sa komusi cosi stane sa bojim, ze by som to nepostihala...tak som zvedava co mi napise...
akoze zakusky na sposob minisemifreda aby mali jednohubky... a jedna obr torta a tri take 3-3,5kg... aj tak neviem kam to popracem a na balkon sa bojim, bo neviem ake bude akurat pocasie

ajka82
8. nov 2012

a uz som mohla 2 hodky modelovat postavicky na tortu...a miesto toho tu studujem zakony a hygienu... 🙄

nika222
8. nov 2012

@ajka82 ahoj, ked tak pilne študuješ nevieš mi poradiť ako je s otvorením si živnosti na výrobu a predaj cukrárskych výrobkov teda tôrt a zákuskov a este popri materskej? dakujem veľmi 🙂

florentina
8. nov 2012

@pristela jasně chápu....mě to pro dospělé nevadí, ale myslím, že u těch dětí je potřeba dost zvážit, zda to vezmou, právě aby z toho místo radosti nebylo trauma. A s tím, jak na ten čumáček, jak jsem se před chvilkou ptala, nevíš mi poradit prosím?