Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luci79
14. dec 2012

@simasa je, pekna, ale nie tuto som myslela..na vrchu bol len taky krizik, robeny podobne ako.qulling, ale na torte 😉

muffinka8
14. dec 2012

Viete čo sa mi stalo? 😨 Jak som prenášala toho anjelika, lebo som ho nechcela nechávať na torte aby nenavlhol, tak mi spadol a zlomili sa krídla 🙄 😖 teraz neviem či spraviť nové alebo len prilepiť 😔

bzucinka2
14. dec 2012

@mariann2 s tym neviem robit a ani formu nemam, ale nie je zly napad...
baby robi niektora s isomaltom a vedela by mi vyrobit tie diamanty? jasne ze zaplatim za ne...naozaj ich surne potrebujem... ☹

ajka82
14. dec 2012

dnes divny den ☹ 😢
tu je jedna na dnes...to ziena ma strasne dlhe nohy, som musela korpus dorabat 😅

bzucinka2
14. dec 2012

@pristela to poznam ja tiez nerobim rada 3D, jednak su tazsie a nedaju sa tak pekne farebne niekedy vyzdobit 🙂

yukki
14. dec 2012

@ajka82 brďokoky tak z tohto by sa mi mladšia zbláznila naskutku

dadka212
14. dec 2012

@blcha na môj vkus je až moc modrá 😅 skús niečo aj inou farbou....
@pristela pozerala som a kamion tam nie je točiaci....

https://www.youtube.com/watch?v=PKdaJWRSqNQ
dajna11
14. dec 2012

tak moja tak trochen zimno vianočno ladená... 😀,bože to boli fofry pri malom...a spať nebude a nebude!!!

zabka88
14. dec 2012

@dajna11 kukám, že na čom jazdia ti snehuliaci .. to kedy stihli stúpiť do zboru? 😉

dajna11
14. dec 2012

@zabka88 no príde čas ked už ani tam nikto nebude chcieť nastúpiť,potom na cestách postávať budu dobrí aj snehuliaci 😀 😀 😀 😀

zabka88
14. dec 2012

@dajna11 heh, však to, vyzerá že to sú ad hoc posily 🙂 iba na sezonnu výpomoc 😀 ale zas, nebolo by to zle, ako takí dopraváci by sa určite dali skôr obmakčiť - hlavne počas odmaku 😀

dajna11
14. dec 2012

@zabka88 vytiahli by sme nich fén keby nás buzerovali a bolo by 😀 😀 😀 😀 😀

zabka88
14. dec 2012

@dajna11 ale bacha na vec, aby to nebolo brané ako útok na verejného činiteľa 😅 😀 😀

dajna11
14. dec 2012

@zabka88 jaj ozi,no ale nestihol by sa potom u velitela už vypapulovať...

hejdita
14. dec 2012

tak ta so simsonovcami to je este tak 2t dozadu 🙂 a mi donesli papir roztrhany a ja myslela jak to zamaskuji a ono jak si to sedlo tak se to roztrhane uplne ukazalo 😒 a ta s frančézkem je pro naseho jirinka 🙂

mariann2
14. dec 2012

@bzucinka2 ja by som ti ich vyrobila, ale nemám formičku na presne také, aké sú tie čo si dávala, bežím teraz preč, ale potom večer ti pošlem foto

zsuzsu
14. dec 2012

@dajna11 - Dakujeeeem 🙂

sisix
14. dec 2012

@makinka2 ja ho koupila tady http://dortisimo.cz/ kuk

jakelina
14. dec 2012

@zabka88 tam nejde žádný tuk

jakelina
14. dec 2012

@zabka88 hledala jsem recept na dortománii a tam mají takový a taky tam není žádný tuk. Je to právě takové suché a tvrdé a musí to změknout. Já mám jiné poměry těch surovin a nemám tam kypřící prášek a vždycky se mi to zvedne i o centimetr.
560 g hladké mouky
500 g moučkového cukru
4 celá vejce
30 g sušeného zázvoru
1 balíček prášku do pečiva
kůra z poloviny citronu

Postup:

ze všech surovin vypracujeme těsto. Hned ho zpracováváme. Na pomoučněném válu vyválíme asi 3 mm silný plát a vykrájíme vykrajovátkem na zázvorky kousky, které dáváme na plech s pečícím papírem. Zázvorky necháme na plechu do druhého dne oschnout a až druhý den je pečeme. Pečeme je na 180°C. Upečené zázvorky si dáme do krabičky a necháme je proležet. Potřebují dost proležet, tak je pečte jako první cukroví třeba hned na mikuláše s perníčky

jakelina
14. dec 2012

Holky mrzí mě to, že se vám ty zázvorky nepovedly a nechutnají nikomu. Prostě asi máme jiné chutě, ale máme to doma strašně rádi, tak se všem omlouvám a nezlobte se za špatný recept. Psalo mi víc lidí, jeslti je v receptu vše, já jsem to opsala tak jak to mám v receptu a dělám to tak dvacet let a vždy se povedou. Všem jsem odpověděla a pokud se to někomu nepovedlo a nechutná mu to, tak mě to mrzí.

patrikmisko
14. dec 2012

Tak, a zazvorníky upečené 😵

patrikmisko
14. dec 2012
yukki
14. dec 2012

Baby, rozmýšľala som že na vianoce že spodné kolečko linecké, potom lekvár, a potom koliesko marcipánu....to by šlo? nestvrdne to na kameň za týždeň-resp.dalo by sa to nejako skladovať do vianoc a potom kým by sa to pojedlo? Že reku ak sa mi zvýši trošinku z torty tak by som to..tak urobila. Nemá síce žiadnu takú vyrezávačku ale tak...aspoň nejakého Santu že by som uplácala....

florentina
14. dec 2012

@blcha s tou bílou je to mnohem lepší. Jinak méďa a mašinka jsou boží. Na mě je to taky celkově moc modré, ale myslím, že ta fotka taky dost zkresluje. Mě se většinou víc moje dorty líbí naživo než na foto. Neumím pořádně fotit. Vylezou všechny nerovnosti, které člověk kolikrát jinak ani nezaznamená a barvy jsou taky úplně jiné....

jakelina
14. dec 2012

@yukki já jsem dávala na linecké malé marcipánové vločky a bylo to dobré. 😉

florentina
14. dec 2012

@muffinka8 krásný andělíček i téma dortu...a jak jsi to nakonec udělala s křidélky? Já bych zkusila přilepit a kdyby to vypadalo nestabilně, tak udělat nové.

jakelina
14. dec 2012

@patrikmisko máš je krásné 😉

yukki
14. dec 2012

@jakelina no, dobre...a rovno na lekvár si nacapila vločku? či akože normálne zlepiť linecké dva dokopy lekvárom a marcipán len tak...na vrch na cesto?

patrikmisko
14. dec 2012

@jakelina dakujem 😵