Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
8. feb 2013

@nika222 no jasně. Mě se taky moc líbí a už se těším na tvé dílko. A máš pravdu, je to patro maličké, určitě náklady na suroviny jsou na něj nejnižší. Ale mě osobně je jedno, zda plním 17cm či 30...stejně překrojím, stejně naplním, stejně obetřu...jde mi to všechno stejně rychle, nebo spíš pomalu 😀 těžko říct, ke které variantě se přiklonit 😀 😀 ...prostě ten postup prací je stejný. Beru to jako když pečú korpus, taky ho peču pokaždé stejně dlouho, ať má 17 či 30cm, protože v ráfku je těsto vždy do stejné výšky...ale já to prosím nechtěla nijak zpochybňovat, jen jsem psala, jak to vidím. Ale takovou ´fotku bych taky brala do portfolia 😎

zuzana92101
8. feb 2013

@mrka2 kraasna torticka, chutnucka 😉

zuzana92101
8. feb 2013

@alex87 ani mne sa nepodaril 😢

vlada111
8. feb 2013

@mrka2 úžasná tortička

alex87
8. feb 2013

ved ja to aj tak nevzdam 🙂 uz iba par mesiacov a ideme do domu tam uz budem mat novu ruru tak mozno naozaj iba tato je zla ale dakujem vam vsetkym za rady 🙂

lokalistin
8. feb 2013

@alenv torty krasne a priznam sa, ze mne sa tiez viacej pacia tie fotky bez tej kolaze 😉

florentina
8. feb 2013

tak jsem myslela, že jen fialová nejde odfotit a nešla mi ani tato růžová, nakonec to zachránila lednice....

lokalistin
8. feb 2013

@mrka2 nadherna
@daducha ja potahujem podlozku celu a radsej skor aby ti trochu vytvrdla je to lepsie podla mna potom ked budu krajat neprerezu ten potah vyhodia ho takze nemusis ten polystyren nicim obalovat i ked ja som nepotahovala polystyren ja normalnu podlozku
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2591406...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2657428...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2746375...

daducha
8. feb 2013

Tak takto som to pokuzlila s tym podnosom.Nakoniec som to potiahla spolu s tortou,to slo lahko, horsie bolo to rovnomerne orezat.ale tak hadam mi to na 1x prepacia 😉 .Rano ju pofotim pri dennom svetle,teraz aspon takto ...
A dakujem moc za rady ako na to 😵

daducha
8. feb 2013

@janula.h perfektnááááá 😵 😵 😵 😵 😵

daducha
8. feb 2013

@mrka2 neskutocne rozkosnááááá,s dovolenim si ju ukladam pre inspiraciooo 😵 😵 😵 😵 😵

lokalistin
9. feb 2013

@daducha wow nadherna je ,ja osobne by som ale dala z podnosu tu maslu prec,nejak sa mi tam biju tie dve rozne masle,dufam,ze sa nenahnevas za dotaz 😒

vecernicci
9. feb 2013

@miciatko super se ti povedl, ani jsi žádný inspirace nepotřebovala
holky já teď opět nestíhám, mám zase 6 dortů a slanýho krokodýla, takže buď makám v práci, nebo dělám s Víťou úkoly a učíme se, nebo makám v kuchyni a večer padám na úst 😝 a
ale o víkendu vás určitě dočtu, chybí mi jen a si 50 stran 😀

vecernicci
9. feb 2013

@daducha naprosto luxusní 😵 😵 😵 😵

nika222
9. feb 2013

@florentina no mozno po tejto zdvihnem cenu lebo bude s nou roboty jak na kostole 🙂 Ale robim to pre fotku a ja osobne teda milujem macka pu a zistila som ze ma bavi robit postavičky 🙂 A hlavne je to novy zakaznik, takze idem na to strategicky, ked sa bude pacit tak sa vrati a bude biznis 😀
@pristela Žanetka a ostatne baby na inchebe, je mi luto ale dnes nemôzem, uz aj menšieho drobca mam chorecho takze musim byt pri nom... no škoda tak som sa na vas tešila, aspon fotecky sem dajte prosim s @rapunzel1 🙂

lucka_o
9. feb 2013

babyyyyyyyyyyy tak tu je vysledok, myslim ze celkom vydarena🙂 dakujeeeeeeeeeeem

florentina
9. feb 2013

@daducha moc se ti povedla,moc se mi líbí, ale taky si myslím, že ta mašlička na tom podnosu je tam navíc.

@vecernicci děvče a odpočívat budeš kdy? Já se vždy na tvoje dortíky těším, ale nakládáš si tedy pořádně....

adrika202
9. feb 2013

moja nočná,spať som šla o 03 : 30 a prcek je už od šiestej hore :O

daducha
9. feb 2013

dakujem babulky za postreh,uz je prec, mali ste pravdu,bolo to tam naviac, uz je to lepsie 😉

viera6
9. feb 2013

Ahojte,tak tu je výsledok notebooku ....
Na taške som skúšala môj airbrush za 12eur je to prve striekanie ešte musím vychytať mušky 🙂ale s dizajnom akože kože som spokojná , notebook su medové platy .
Akurát sa mi nedá vychytať to správne foto 😝

viera6
9. feb 2013

@viera6 ma cez 9kg 😝 pribinačkovy krem+vanilkovo karam.krem s les.ovocim

jakelina
9. feb 2013

@viera6 a kde se kupuje takový levný aibrush??? 😉

viera6
9. feb 2013

@jakelina ja som ho objednala u modelárov a kompresor mam domácky 😉 tento mi zatial stači

viera6
9. feb 2013

@jakelina toto len v novom prevedení kalíšky su menšie 😉

viera6
9. feb 2013

@jakelina ešte foto

ajka82
9. feb 2013

tak tu siu tie vytvory vcerajsie... ako som mala plan o 22 v TN, tak som bola len pri TT 😅 McQueena som este dofarbovala, lebo pri foto sa mi nepacili nedorobene detaily 😝 😎

miciatko
9. feb 2013

@ajka82 ta torta na 50 je nadherna uplne ma ocarila

hejdita
9. feb 2013

moje posledne 🙂

eliska22
9. feb 2013

moje tortuchy, po dlhej dobe som vytiahla drôtiky 😉 konečne niekto chcel 🙂

bzucinka2
9. feb 2013

@eliska22 krasne, tie biele kvety su co? 🙂