Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
18. feb 2013

@dm1 az teraz citam, co ste vcera popisali, nebolo zatial kedy... No aj mna by zaujimalo, ako chcu poslat hotovu krajku...neviem, ci je to v poriadku aj z hladiska hygieny...predsa len, nevieme ani ako to robili, ci tam mali cisto alebo popri tom jedli hamburger :-P a potom si to tu supnes na tortu...to by som tak urcite nekupila. Druha vec, oni poslu a uz im je jedno asi v akom stave sa to dopravi. No nic to, som stastna, ze sa to dalo rychlo zrusit, ze ste ma upozornili a vyhla som sa sklamaniu a vyhodenym peniazkom do luftu 😉 .

ajka82
18. feb 2013

@dada2007 vy mate nejakych dobrych vodicov v DPD, ja sn nimi len problemy co sa tyka dorucenia aj prinesenia baliku a to som na prizemi- len 5 schodov by vysiel 😠 idem mu otvorit vchodove dvere s dietatom na rukach, chce to vybavit hned vsetko medzi dverami a ked podpisem prevzatie, tak to chce nechat pred panelakom pri brane a to vzdy tak 3 kyble 7kg su vzdy minimalne v baliku 🙄 😠

manka
18. feb 2013

ahojte. vie mi niekto poradit, kde v nitre kupit marcipanove hmoty? dakujem 🙂

zuzana92101
18. feb 2013

@elienka 😉 uz sa na tom pracuje, dnes sa presne dohodneme a kupime si to

mamina1978
18. feb 2013

@ve2 No tedaaaaaaa sestricka , to ake pokroky robis, ze 4 torta a uz ma dobiehas 😎 😀 😀
Nadherny macko v postielke 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Mojej neterke Nelinke este raz vsetko len to naj....... Daj jej pusinku za mna 😵 😵 😵 😵 😵 A vidis....... aspon , ze som ta dokopala aj jej urobit 2 narodeninove torticky. Ved ked si urobila Markovi, tak aj ona musela dostat od teba potahovanu tortulienku. 😉 🙂 Aaaaaaaaaaa ......... uz aj teba chytila tortomania 😵 😵 😵 😵 😵 ,zeeeeeeee ???!!!!???? 😉 🙂
Strasnaaaaaa to choroba...... 😎 😀 😀 😀 😀

dada2007
18. feb 2013

@ajka82 micka, to prvý krát mi DPD donieslo........doteraz UPS alebo iná spoločnosť......takže neviem posudiť, či to bolo spoločnosťou alebo pánkom 😉

zuzana92101
18. feb 2013

@ajka82 ja by som dala aj spajdle 😉

majuskovci
18. feb 2013

@elienka Ďakujem moc za radu už aj to idem pozrieť a objednať

zuzana92101
18. feb 2013

@dada2007 aj mne pred chvilou zvonil ujo z DPD, tiez mi to luxusne vyniesol az na 3.poschodie, u mna 2 smarty, ale aj tak dost tazke. Vybielila som penazenku 😒 , no ale nekup to, za taku dobru cenu 😉 . Tiez vsetko bolo krasne zabalene, este aj farba bola obalena, dali si na tom zalezat. Dufam, ze to postovne nezmenia a zostane to ako to maju teraz 😉.

manka
18. feb 2013

@ajka82 dakujem 😉

dada2007
18. feb 2013

@zuzana92101 jj, fakt super........a malá sa aj pototo z tolkej bublinkovej folie 😀 😀 😀 😀 rada to pukoce...... 😉

jakelina
18. feb 2013

@dada2007 ani nemluv, malý mi to lupe už třetí den. 😀 😀 On po tom nejraději skáče v papučích

zuzana92101
18. feb 2013

@dada2007 jooooj, ani nehovor, keby si vedala, co som ja tu mala po byte...neporiadooook

zuzana92101
18. feb 2013

@dada2007 podla mna to je skor pankom 😉, my byvame na 3. posch., bez vytahu a vzdy mi to donesu az hore. Ci DPD alebo UPS. Prinesu az k dveram, no akoby som sa pre to dolu trepala, male deti...Tamarku sice strcim do nosica, no ale potom neviem neviem ako by som sa s takym balikom tahala hore...nemozne. Ja som minule dala jednemu cokoladu, lebo fucal ako lokomotiva, alebo vzdy zaokruhlim 😉, ze za ochotu.

zuzana92101
18. feb 2013

tak tu je moja vcerajsia...este o 1 rano som prerabala cislo, lebo som tam tapa dala 3 a mala ma len 2. Isla som uz do postele a nejako ma osvietilo. 😀 Tak som tam supla aj vcelicky, ked uz som zase vsetko musela rozbalit. 😝

zuzana92101
18. feb 2013

volal mi jeden pan, ze kolko stoji torta...tak som mu povedala a ze no nie je to nejako vela, ze za tortu 1000 SK? (hned si prerataval na SK a zaokruhloval smerom na hor 😀 😝 ) Ja ze ani nie, ked si vezmete suroviny, energie... Dedko zije v starej dobe este, ja si asi nahram na diktafon monolog, ze preco je to tolko a preco nepeciem zadarmo... A ked sa niekto spyta, tak poviem len momentiiiik a zapnem diktafon. 😉 Ja zatial aj polievku uvarim 😀 😀 😀 .

anelehka
18. feb 2013

ahoj cukrarecky,ste velmi sikovne,rada sa pozeram na vase prekrasne prace,sama peciem,ale len pre rodinu,zaujala ma takato hmota-mirror icing-glaze,prosim vas stretla sa s tym uz niektora z vas?Da sa to u nas kupit?Dakujem.Tuto tortu som robila svokrovi,po ceste sa nam pokazilo auto a zacala sa mi roztekat,ale mala uspech-zjedla sa 😉 A nas maly mi do nej parkrat zaboril prsty,je jak tajfun 😀

mamina1978
18. feb 2013

@eliska22 Nadhernaaaaaaa kriva 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

patka6
18. feb 2013

Baby akurat som otvorila tu hmotu smartflex velvet a ono je to tvrde ako skala, co s tym? podari sa mi to nejak rozpracovat?

dada2007
18. feb 2013

@patka6 kýblik daj na zem otvorom dolu........postav sa na nu.....vypadne ti to celé von........polož na stôl, odbal zo sáčku a nožíkom si odkrajuj-to nakrájaj na malé kusky a v rukách rozhnieť-alebo roztlač silou o stôl 😉

eliska22
18. feb 2013

@patka6 😀 😀 😀 😀 prepáč, že sa smejem, ale ja som sa s tým tiež potrápila, takže ti poviem rady, čo som dostala ja 😉 otočiť kýblik hore dnom, buchnúť poprípade stúpiť na neho aby tá hmota vypadla, potom odbaliť z toho igelitu, zobrať veľký nôž a rezať po kúskoch také pláty, potom rozpracovať v rukách po častiach, keď to chcem rozvaľkať alebo farbiť, tak ju šupnem do mikrovlnky aby zmäkla a tak potom s tým pracujem ďalej 🙂

dm1
18. feb 2013

@zuzana92101 tak to islo peknne dole ked som ja kupovala bola velka za 60 a polovica za 31 tusimg

eliska22
18. feb 2013

@dada2007 predbehla si ma 😀

eliska22
18. feb 2013

@mamina1978 ďakujééééém sama som prekvapená z toho ako sa nakoniec podarila 😉

dada2007
18. feb 2013

@eliska22 😉

dm1
18. feb 2013

@dada2007 aka je zaruka na ten smart prosim ta?

dada2007
18. feb 2013

@dm1 mici na jednom bola do juna a na dvoch do jula.....čiže pohodaaaaaaaaaa.........aj ja som to hned kuk

dada2007
18. feb 2013

@mizulienka tak mne sa to podarilo vyšľahať...už je to v torte 😉

blcha
18. feb 2013

@mamina1978 krasna torta
@eliska22 super a ti podarila ta kriva a krasna farebna parada 😉