Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mishulle
19. feb 2013

tak jeden korpus se peče, upečený a pomazaný perníkový kola tuhnou v ledničce, ještě musim pro sušený mlíko a cukr, blbě jsem si to spočítala a večer ještě druhej korpus a potažení kol

ve2
19. feb 2013

Ďakujem vám za všetky "like" na tortu spiaceho macka v posteli ..........veeeelmi potešili 🙂 😵 🙂 Ďakujeeeeem 🙂

alexandrakocikova
19. feb 2013

joj holky,mám robiť doboškovu tortu...ja to tak nerada🙂 nemáte niektorá zaručený dobrý recept na dobošku?ja nejaký mám,ale nebola som s nim spokojna

lifinka
19. feb 2013

@mamina1978 děkuji, už se ho nemůžu dočkat, jen rodina mi vše v posledních dnech čekání komplikuje, jsem z toho hodně smutnááá 😢 škoda, že nejsem tvrdší povahy...

dm1
19. feb 2013

@janula.h cim mensie cislo tym hrubsi drotik. ja som teraz ten ibistek a orchhidejky davala lupene na 2463

dm1
19. feb 2013

@mia114 ja riedim od oka ale zhruba 500g coko tej lidlackej a 1 cera
@janula.h malo tambyt 24 drotik

mates22
19. feb 2013

po strááášně dlouhé době ............

ajka82
19. feb 2013

babyyy prosim pomoc... ake velke by ste urobili futbal. ihrisko? kedze kamoska pisala ze ich bude 6, tak sa bojim aby to pojdeli 😒 bud 25x15cm mam moznost alebo 30x20cm(to je jak A4) ked som to nakreslila na papier, tak sa mi to mensie zdalo hrozne male na to ze tam maju byt aj branky aj 2ja futbalisti...len zas aby im vela nezostalo 😔

mamina1978
19. feb 2013

@ajka82 ´Ked urobis len nizky korpus na raz rozrezany a tym padom len raz plneny, tak toho moc nebude 😉 🙂 A ihrisko mozes pekne z vrchu ozdobit. Ja som tak robila ten mobil , aby vyzeral velky, ale nie hruby a nebolo ho vela. Lebo sme v jeden tyzden mali tri oslavy a tri torty 😉 😀

ajka82
19. feb 2013

@mamina1978 ze by som urobila tak? 😵 zas na ihrisko moc zdobit netreba, len by mi to bolo divne take natlacene na sebe ...

mamina1978
19. feb 2013

@lifinka No to mi je luto .... ☹ Mysli vsak na tvoju vlastnu rodinu .....na seba, tvoje deti a manzela 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .........ostatny nemaju pravo ti kazit tvoju radost ☹ Viem , ze sa to lahko povie ako plni, no pokus sa to pre seba, tvoje deticky a tvojho draheho manzela. Dolezite je , co si myslis a robis ty , a nie co si myslia druhy. Aj ked to je blizka rodina, nemaju pravo ti zasahovat do tvojho sukromia. Straz si ho !!! Tes sa !! 😵 a daj vediet ako docestoval. Ja sa uprimne s tebou tesim, ze konecne budete cela rodinka pokope 😔 😵 .

mamina1978
19. feb 2013

@ajka82 no tak som to aj myslela 🙂 tym zdobenim 😉 , ze aby si mohla tam tie branky a ostatne, co tam chces dat, aj aspon trosku realisticky umiestnit do priestoru. 😉

dadka212
19. feb 2013

och baby nedalo mi to a hladám ako urobiť "realnu hlavu" 😀 tak som našla toto, je to neskutočné 😝 ale teda ja by som to na torte alebo nikde v dome nechcela ....
http://hunnybunsnursery.com/SculptingTutorials/...

mizulienka
19. feb 2013

@ajka82 nemozes urobit iba polku ihriska? ja som robila rozmer 25x25 a iba polovicu a vyzeralo to celkom ok

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=35472162...

dadka212
19. feb 2013

je to viac častí treba si hore kliknúť v takom rámčeku kliknúť na lesson 2 atď...

ivkaivka
19. feb 2013

dievčatá, ďakujem pekne za radu a ešte jednu by som potrebovala, chcem robiť botasku Nike, kde by som zohnala šablónu?????
Ešte raz veľmi pekne dakujem za rady, ste super

denisse
19. feb 2013

ahojte dievcata, zdatne cukrarky ...
prosím Vás, ktora z kupovanych potahovacich hmot sa vam najviac osvedcila? hlavne na potah, postavicky modelovat nebudem ... dakujem za vase skusenosti ... chodim sa tu popro piti kavy kochat, co vsetko dokazete, ste neskutocne sikovne ... 🙂

aduskatt
19. feb 2013

@denisse Smartflex Velvet mne osobne🙂

mamina1978
19. feb 2013

@vlada111 dakujem za mile povzbudive slova 😵
A ohladne tej marakuji , tak ja som tiez zhanala a nakoniec som dostala kupit len vo forme marmelady,, v dome zdravej vyzivy´´, lebo v beznych obchodoch to tu nieje tiez dostat. A cena za maly poharik ( ako je detska vyziva ) bol 4,95 € . No chutovo je bombovy. velmi aromaticky s kyselkavym nadychom. 😵 Na 4 tvarohy som dala 3/4 z neho a teda detom som potom zbytok zamiesala do 1 tvarohu a urobila malu torticku aj pre nich...len taku obycajnu nepotahovanu rychlovku 😉 (prikladam fotky) , bo mi vylizali misku a potom chodili okolo mna ako supy, ze ci nahodou este neostalo niekde na lyzicke 😅 Ale tak deti sa potesili aj len takej obycajnej 😉 😀

ajka82
19. feb 2013

drnda sa mi prebrala a zacala mrncat(akoze chcem este spat, ale cosi mi tu nesedi)...tak sup s nou na serbel som musela a lezat chvilu pri nej potom, nech si este dospi 😝 konecne budeme asi uz bez plienok, aj ked na noc este dostava aj na von preistotu, kedze je zima...

@mizulienka nooo, kedze by chceli cele ihrisko, tak to nechcem menit... ale myslim, ze znizenim by to malo byt ok

ivkaivka
19. feb 2013

dievčatá, ďakujem pekne za radu a ešte jednu by som potrebovala, chcem robiť botasku Nike, kde by som zohnala šablónu?????
Niektorá z vás robila túto tortičku, chcela by som vyskúšať pre manžela, bude to moja botasková premiera 🙂 Budem vďačná za každú radu
Ešte raz veľmi pekne dakujem za rady, ste super

zsuzsu
19. feb 2013
alexandrakocikova
19. feb 2013

nikto mi neporadí?

vlada111
19. feb 2013

@ivkaivka robila som ju ja, ale bez šablóny. vystrihla som si len podrážku a podľa nej som rezala. Tvar a zdobenie som robila podľa obrázku tenisky Nike. Ale @anibas robila krásne tenisky, má s nimi lepšie skúsenosti, tá má možno na to inú fintu 😉 Ešte som si pozrela aj postupy na tortyodmamy.sk, ale tiež je to o tom, aby si trafila tvar.

ajka82
19. feb 2013

@alexandrakocikova dobosku? http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15171
a ja ju nerada robievam, ked si za nou stoja tak v pohode, ale aj teraz som ukecala jednu ucitelku zo skolky, co chcela dobosku, ze ja radsej normal peciem kedze mi deti behaju poza chrbat, ale ze teda ked velmi chce, tak urobim...ale nemusim 😅

dadka212
19. feb 2013

@alexandrakocikova recept ja robím čokoládovú plnku takú svoju nie je pôvodná do dobošky, lebo tá mi nejako nechutí, takže recept:
cesto robím toto
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15171
a plnku túto:
varená čokoládová plnka
15 dkg. čokolády
1dcl. mlieka
1 van. cukor
3 žltka
15 dkg. kryš. cukru
25 dkg. masla
všetko okrem masla uvaríme za stáleho miešania, po zovretí variť za stáleho miešania ešte 5-8 minút, po vychladnutí pridať do vyšlahaného masla

ivkaivka
19. feb 2013

@vlada111 dakujem a klobúk dole pred tou teniskou, nádhera. Ja sa obávam, že bez šablony to zrejme nezvládnem, ja som taký amatér 🙂 , ale skúsim napísať @anibas, dakujem

vlada111
19. feb 2013

@mamina1978 tak si rodinku potešila, mňam 😉 A neskúšala si čerstvú maracuyu, to u vás určite dostať

ajka82
19. feb 2013

@dadka212 naozaj je ta doboska lepsia s tou varenou cokoplnkou? 😕

dadka212
19. feb 2013

@ajka82 no mne to viac chutí 😉