Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alexandrakocikova
20. feb 2013

@dada2007 tu cenu mám od jednej, ktorá robí už dosť dlho🙂 ja si myslím, že oplatí a dobré alebo ešte lacnejšie je, ak si robíš ty sama šaláty.vyjde to lacnejšie..a hlavne nie je s tým vobec tolko roboty ako s normálnymi tortami.je to lahšie, rýchlejšie a zarobíš viac, viac, viac

sisix
20. feb 2013

@lifinka ja pouzivam i 31% a v pohode. Teba dnes sem delala neco jako pribinackovy krem a drzi mi to a je dobra.

alexandrakocikova
20. feb 2013

@dada2007 a ja mám inak takú skúsenosť..ak máte niekde blízko kaufland, aspon u nás je to tak, že ked prídeš pred záverečnou..t.j po 21hod. všetko je o 80% aj o100%lacnejšie.myslím zeleninu, syry,šaláty, salámy...ja som kúpila kučeravé šaláty za 19 centov 🙂 a nehovorím o iných veciech....ak ide š nakupovať po 21 hod. nakupiš skoro zadarmo

lifinka
20. feb 2013

@sisix do pribiňákového dávám také jen 31%, ale tak s marcarpone to vyzkoušené nemáš, jo?

dada2007
20. feb 2013

@alexandrakocikova dakujem moc....a vieš mi aj povedať, kolko váži taká slaná napr. ked mám dolu 4 tousty....alebo 6 alebo 8? vieš to cca!!! odhadnuť? a áno-dakujem, mám kaufláč v blízkosti 😉 a pomazánky robíš aké? z čoho? dííííííkes 😉

jakelina
20. feb 2013

@lifinka já dám jakou mám i 31 se mi vždy vyšlehala. Já si ji kupuju v tom kelímku, protože má třeba i dva měsíce trvanlivost a mám to v lednici a v případě nouze používám. Kupuji když je v akci třeba i deset. Ale když mám možnost, tak používám tu v krabičce z Lídlu nebo Kaufu.

sisix
20. feb 2013

@lifinka jednou jsme delala a v pohode ale nas chutove nejak nenadchl, takze uz nedeleme. Ja v zasade pouzivam jen 31%

mizulienka
20. feb 2013

@sisix
@alexandrakocikova
@zuzana92101 dakujem dievcence, na pohlad to vyzera dobre, asi vyskusam a potom vam zreferujem 😉

muffinka8
20. feb 2013

Mám takú otázočku. Na tej tretej ružovej farbe je napísané, že nie je toxická a len na dekorácie ... na tých prvých dvoch to nie je, len éčka. Znamená to, že tie prvé dve sú "jedlé" ... chcela by som nimi maľovať na poťah

mizulienka
20. feb 2013

@muffinka8 hmm ja ma jedny teplaky odtial a su super ale zobrala som si aj tricka na aerobic 36/38 a su mi doost velke, ale mensie cislo ako 36 tam nemaju ze?

mizulienka
20. feb 2013

baby v piatok je oslava, mozem pribinakom plnit uz dnes?

patka6
20. feb 2013

Baby prosim poradte mi , chcem robit tortu na nedelu, kedy si mam spravit korpus a kedy ho naplnit pribinacikovaym kremom a ovocim aby vydrzal do nedele? Korpus mozem hned plnit po upeceni ci az na dalsi den ci ako? vdaka 🙂

muffinka8
20. feb 2013

@mizulienka myslím, že nie ... no aj mne sú tie topy veľké, nie také priliehavé ako by som chcela

muffinka8
20. feb 2013

@patka6 ja robím teraz do torty pribináčkový krém a budú oslavovať v sobotu aj v nedeľu a tortu chcú už v piatok .... a aby som ju stihla ozdobiť ako treba tak budem plniť už vo štvrtok ... baby tu povedali, že vydrží. A korpus môžeš naplniť hneď ako poriadne vychladne. Ja som ich už dnes upiekla.

gejbry
20. feb 2013

Maminky nestává se vám, že při obarvení marcipánu (používám barvivo wilton) by se vám marcipán začal tavit i v chladu? Rozpouští se mi to v místě, kde se marcipán dotýká krému ☹

lifinka
20. feb 2013

@jakelina takže super, nemusím letět do obchodu, malý mi usnul, tak jdu na to. 🙂

lifinka
20. feb 2013

@sisix jsem na něj zvědavá, tak snad bude trošku chutit 😉 aspoň budu vědět, zda nabízet či ne🙂

ajka82
20. feb 2013

@gejbry nebude problem v tom kreme? ak nemas pod marcipanom maslovy krem, alebo krem de je aspon 1:1 masla s mlieku, tak sa to rozpustat bude... preto ja napriklad najradsej pre istotu a moj pokojny spanok, obmazem tortu maslom vyslahanym s cukrom, pripadne omrvinkami z korpusu pridam alebo trosku kaka/nutely...

gejbry
20. feb 2013

@ajka82 No právě že používám máslovo-pudinkový krém. Teď chci zkusit jiný-je v něm 40% šlehačky, mascarpone a sýr Philadelphia. Myslíte že by to mohlo pomoc?

lokalistin
20. feb 2013

@dm1 no pravdupovediac,ze pomer odoka,lebo som nemala vahu na gramy,ale ja to mam tiez strasne huste,ale mne sa to tak neleskne ako tebe,zato som si myslela,ze to mas redsie.Ale dneska som si kupila vahu na gramy a skusim to podla tvojho pomeru 😀

dm1
20. feb 2013

@lokalistin no skus ten pomer lebo bez toho sa tazko ja si to od oka netrufam radsej sa spolieham na to co uz niekto vymyslel a funguje to 😀. daj vediet potoom

blcha
20. feb 2013

@viera6 a ten kmen si farbila na hnedo ze? ako si farbila, praskovou zmiesanou s alkoholom? 😉

dm1
20. feb 2013

@gejbry to nemoze byt ale farbou ale tym kremom co je tam hlavne ked sa ti to topi pri nom. aky davas krem?

timotejkabrejkova
20. feb 2013

No moja prva fľaša dúfam že sa bude oslavencovi páčiť len neviem ako urobím tu drevenú debničku keď nemam tú podložku na otlačenie marcipánu aby to budila dojem že je drevená.Jáj bez vás dievčatá by som to nezvládla, ďakujem 🙂

lokalistin
20. feb 2013
alexandrakocikova
20. feb 2013

@dada2007 vieš čo? ani neviem...ale tuším takokolo 4 kg. volakedy, ked som ja také nerobila somsi tiež objednala, asi takú velku ako ja mala 4 kg a platila som 44 eur za nu. ja robím napr. vlašský šalát, diabolský dávam...ale dobré je tam dať aj nejakú pomazánku ako ja si miešam napr. bambino, majonézu, maslo, pridám syr a hlavne cesnak. takú cesnakovo-syrovu...ale robiť možešvšelijaké..toto je ale moja naj chuťovka.

alexandrakocikova
20. feb 2013

@timotejkabrejkova ja som tiež nemala také otláčatko.dá sa to aj špáradlom naznačiť.ale ja somtodrevo tak zafarbila, že tam boli také pruhy akoby pásiky...vieš, že uplne nerozmiešaš, nerozhnetieš albo ako to nazvať tú farbu. alebo si zafarbi na hnedo a potom ešte pridaj trocha hnedej,také ako mramorovanie. vyzeralo to super

ajka82
20. feb 2013

@gejbry tak tento uz vobec nie pod marcipan 😉 aky mas pomer masla a pudingu? lebo farbou to isto nie je

gejbry
20. feb 2013

@dm1 No zatím jsem zkoušela máslovo - pudinkový a teď chci zkusit krém z 40% šlehačky, mascarpone a sýru philadepie. Tak uvidím.