Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
25. feb 2013

@mizulienka no jo ty si na slovensku. Ona ma rozumne ceny u nas v zasade na postovnem nevydelava jako nekteri. Nevim kolik to k vam stoji.

lucula73
25. feb 2013

@dada2007 dad a a akú muku dávaš?som si opísala,tiež skúsim........
mne sa mramorák vždy podarí,ale chcem skúsiť nejakú zmenu 🙂

levandulka3
25. feb 2013

@mariann2 dakujem pekne idem na to , je to totiž môj prvý 😝

dada2007
25. feb 2013

@lucula73 hladká z Lidla......

sisix
25. feb 2013

@lena.k ja delavam i nutela+maslo

nika1985
25. feb 2013

@lamps dakujem vies co uz ani tak moc nie len ma stale boli brucho zajtra idem na poradnu tak sa asi budem musiet postazovat nech ma poriadne pozrie pre istotu.

petulateplice
25. feb 2013

můžete mrknout🙂 a třeba nasbírat trošku inspirace 😉 www.chutnedorty.estranky.cz

muffinka8
25. feb 2013

@vecernicci som sa nejak nevedela vysomáriť, že ktorý nádstavec myslíš. Tak podľa tohto obrázka, kde sú pod číslami 12, 13, 14, tak ktorý na krémy? Napríklad taký hustý pribinák, alebo maslovo pudingový krém ktorým je najlepšie?

zuzana92101
25. feb 2013

@eliska22 myslim, ze cera a cukor a ak chces farebne tak gelovkami zafarbis...dufam, ze som spravne poradila 😝

pristela
25. feb 2013

@sisix @mizulienka och to postovne ☹ ☹ ja s tym bojujem večne kedže posielam tovar zakazníkom postou , teraz islo tak desne hore ze za maly balik 1.triedou s poistenim co som platila minuli rok 2,40€ teraz platim vyše 4€ ☹ ☹ ☹ podotýkam posielane na SK ☹ ☹ ☹ / do CZ je to až okolo 10€/ zakaznikom dam platit 3€ a ostatne platim zo svojho☹ co jasne je baliaci papier, lepiaca paska , krabica, špagát , a jemný papier este dnu v čom je tovar + nafta na postu ☹ ☹ ☹ no naklady su des a taky bezny spotrebitel to nevidí čo je skoda ☹ takže nieje nabalovanie sa na poštovnom vždy len o nabalovaní sa ☹ nie vždy cena známky je jediný výdavok , ktory musí odosielatel platiť ☹

muffinka8
25. feb 2013

@pristela a nedávaš zákazníkom možnosť vybrať si poštovné na vlastné riziko?

sisix
25. feb 2013

@pristela to ja vim, tak yjsme jednu dobu hodne posilala. Ale kdyz si objednas jednu vec, maly balicek a oni ti uctuji 109,- i vice tak to je sila. 😒

lokalistin
25. feb 2013

Ahojte!Tak som vas konecne precitala. Vo stvrtok som mala ist k doktorovi mal mi podla mojho doktora ambulantne nieco vyrezat a poslat ma domov.Na sobotu som mala toho McQueena. Pridem pred stvrtou k doktorovi a ta zacala vysvetlovat co vsetko to moze byt a ake komplikacie mozu pri operaciu nastat a ze to sa ambulantne neda a v piatok rano ma budu operovat.A ja reku a kedy ma pustia domov,ze mozno v sobotu 😝 .Tak som letela domov rychlo som piekla varila krem.Nebolo vela casu na paplanie sa s tym McQueenom,ale myslim,ze bol lepsi ako tie doteraz 😒 V sobotu musela segra utekat ku mne a odovzdat tortu. Mala som byt v nemocnici do stredu,ale furt som rypala,tak ma vcera pustili,zajtra mam ist k obvodnemu,dufam,ze ma este aspom dva tyzdne vypise. Tak tu moj obavany, problemovy McQueen.
Inac baby uz som to tu raz pisala,ze mi niekedy zostane zle,ked robim torty a posledne tri torty mi zase bolo totalne zle z toho 😝

pristela
25. feb 2013

@muffinka8 myslis posielat to lacnejsie bez poistenia a nie 1.triedou ? Nie , neriskujem za 6rokov co toto robim mi stratili alebo pojechali 3baliky , hodnota balikov je 50 až 100€ , keby ho posta strati a ja to poslem len obycajne zakaznik mi nemusi uverit že som to poslala, v akom stave som poslala, mozu balik vyrabovat a poslat prazdny a ja nedokazem nijako že som ho poslala v poriadku ☹ atd. atd . prosto su to vysoke sumy na to aby som mohla riskovat svoje peniaze ☹ male veci poslem ako list 1.triedou ale i tak trpnem ☹ ☹ a hlavne ci sa zakaznik prizna ze ho dostal ☹ ludia su všelijaky, žial ☹ a list doporucene /co nieje ale s poistenim / sa pomali vyrovna cene balika s poistenim , no des prosto ☹ ☹ ☹

dada2007
25. feb 2013

@pristela ja byť tebou, dávam preplácať celé poštovné!!!! čo si charita??????? 😕 😕 😕 (to mi ty vždy hovoríš 😅)
a neboj...vždy sa dá dať reklamácia......aj ja som teraz dávala a vrátila mi pošta prachy....jasné, bolo to posielané doporučene 😉

mizulienka
25. feb 2013

@lawli tak ta vyzera uplne na zozratie 😀 s prepacenim 😵
prosim ta, to tam mas 2 rozne piskoty a 2 rozne plnky ci ako? ach jaaj jak by som si dala 😉

mizulienka
25. feb 2013

@pristela tak to mas vazne narocne s tym postovnym, som myslela, ze zakaznik plati celu vysku postovneho, ze ty to musis "akurat" poslat, vidis, clovek co to nerobi, ani nevie 😕

pristela
25. feb 2013

@dada2007 pchaa sa mi radi dobre 😀 😀 😀 a sama nejak stale vravim že na pribinak a tiramisu dam vyššiu cenu a stále nič 😀 😀 😀

dada2007
25. feb 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
25. feb 2013

@mizulienka
@dada2007 no hej holky ale ked si vezmem že keby dam postovne a balne +nafta malej babulky trebars 5-6€ tak mi ju nikto neobjednáá , prosto je to pre nich vela , aj pre mna by to bolo a neobjednala by som , čiže by sa mi znížil predaj a nemala by som ani tych pár € čo mi zostanu, ono je to zložitejšie než to vypadá 😝 😀

ajka82
25. feb 2013

baby, viem ze to neni tortusa, ale skusala som lizatka cokoladove urobit a potrebujem asi nejaku fintu...ako naliat coko, aby mi tam nezostali bublinky? 😕 no mojim to evidentne nevadi, ze tam nejaka bublinka je, ale pre moj dobry pocit...

pralinka25
25. feb 2013

@lokalistin no vidis suprovo sa ti podaril. a prajem skore zotavenie

jakelina
25. feb 2013

@pristela já to chápu, ono záleží na víc okolnostech. Máš to těžké děvče. 😝

jakelina
25. feb 2013

@lokalistin chudě, tak držím palečky, aby to nebylo s žádnými komplikacemi a dobře to dopadlo.

jakelina
25. feb 2013

@ajka82 poklepej s tou formičkou, ten vzduch vyletí ven.

lifinka
25. feb 2013

ahojky, holky z čeho pečete 3D MCqueena? Ze čtverce formy?Slíbila jsem synovi tu opožděnou oslavu 5 narozek, až po příjezdu tatínka no a nejvyšší čas něco řešit, chce MCqueena velkýho? 🤐

dm1
25. feb 2013

@ajka82 a neskusala si po naliati coko pobuchat s nou po stole nech sa to rozleje vsade bez bubliniek?

mizulienka
25. feb 2013

@pristela jasne, rozumim tomu, preco to takto robis, ale je to vazne o nicom, ale tak ako vravis, radsej menej ako nic 😠
na tych rucnych pracach clovek nezbohatne, skor je rad, ze mu vobec nieco ostane 😠

jakelina
25. feb 2013

@lifinka lepší z kulaté, já jsem nedělala, ale viděla jsem fotky.

jakelina
25. feb 2013

@mizulienka ale ostatní si myslí, že se na tom bohatne, to je nejhorší. 😝 😝 😝