Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
14. mar 2013

@pipka Janka prosím ťa,neviem či si dobre pamatám,ale nerobila si ty takú tortuchu so zelenkavým čokotransferom?ak hej,odkiaľ si to brala?hľadám niečo do zelena pre chlapa a nič som nenašla 😕 🙂

pristela
14. mar 2013

@mizulienka no ratala som elektrika - umývačka 2,5hod program, rúra 1hod 30min., mixer 20min.,/este tam asi dopisem aj bojler na ohrev vody pri rucnom umyvaní 😀 / potom voda- umývačka, ručné umývanie, + voda do korpusu a mmf 😀 , dalej je v tom tableta do umyvacky, sol , leštidlo spolu som dala 3€ , a hned pri tom mam 0,45 balik kuchynskych utierok, ktore vzdy miniem takze 3,45€
a to som neratala elektriku za noťas 😀 telefon co som objednavala oplatku 😀 a naftu na nakup a este co musim ist zvlast do mesta pre oplatku 😝 😀
ona dostava nižšiu cenu za kilo , bo vsak známa 😖 tak nevadilo by mi to tu ide o chovanie, stale vravi ze mam velke prachy na tom a ako to byva na dedine vraví a vraví , tak aspon takto uvidí čo je v cene torty i ked aj tak myslim ze budu frflat ze som zaratala tabletu do umyvacky, alebo lepiacu pasku 😀 😀 ale tak vsak minula som , no nie?

pristela
14. mar 2013

@mizulienka vidís ako po sebe citam nemam tam elektriku za mikrotrtku 😀 a elektr. šlahanie plnky 😝

mizulienka
14. mar 2013

@pristela je to super napad, ked budem pokracovat v peceni aj po avrata do roboty, urcite si takyto papierik prichystam aj ja, lebo soms i ista, ze vela ludi si tu poza chrbat sepce, ze v akom baliku som ja.

vid moja jedna suseda, vkuse ma pred kazdym chvalila, teda rozpravala mi o tom, ze tu ma chvlai tam ma chvaly, na FB same chvaly a nakoniec vysvitlo, ze povedala, ze taku tortu by aj ona lavou zadnou zvladla 😉 skoda, ze som to nevedela pred objednavanim torty, dala by som jej prilezitost 😉
akoze nevravim, ze moje torty su umelecke diela to vobec nie a myslim, ze v pohode kazdy sa dokaze naucit urobit tortu, ale ten cas, co pri tom stravis, ten ti nezaplati nik.

lucula73
14. mar 2013

baby,ešte som sa chcela spýtať,čo máte tie ROBOTY............čo všetko ten robot urobí z avás...????aj múku tam nasýpate a sneh z bielkov potom zvlášť ručne,či ako????
bo ak mi má len žltky s cukrom miesiť,tak neviem či sa mi to oplatí 😕 😕 😉 😉

dada2007
14. mar 2013

@lucula73 ja si ručne vyšlahám bielky s cukrom......a žltky s cukrom dám do robota-vyšlahám..pridám vodu, olej, muku s prdopečom a znovu prešlahám....a pak tam už dám len bielky a to spravím ručne.....

dada2007
14. mar 2013

@pristela fakt by som to chcela vidieť......to celkové vyučovanie 😉

jakelina
14. mar 2013

@lucula73 já to dělám tak, že tam naklepu bílky) žloutky si dám do malé mističky) a dám šlehat, hotové vyklopím do plastové misky, dám tam žloutky s cukrem a postupně přidám to ostatní, pak tam vyklopím ty bílky a už jenom ručně domíchám a leju do formy. Než se mi to ušlehá, tak nachystám formy a pečící papíry do nich. Dnes jsem mezitím ušlehala pribináčkový krém, je to výhoda, že u toho nemusíš stát 😉

lokalistin
14. mar 2013

@lawli robim ten tvoj korpus,podla konzistencie mi pripadal,ako kysnute cesto trosku a si pisala,ze ta davka je na 22 formu,ze do 26 davas 10 vajec ja robim kvet 26 dala som len 8 vajec lebo ta forma je len 5 cm vysoka,ale vyzera to,ze budem zase drhnut trubu,jak sa dviha, skusala si ho aj s hladkou mukou?lebo uz mam malo polohrubej a nechce sa mi ist kupovat,chcem este z jednej davky spravit

A baby co mate kenwoody mate aj ten silikonovy K hak?ja by som ho strasne chcela,ale neviem ci mi bude na ten moj stary pasovat a ci sa vobec oplati,ci je fakt dobry

pristela
14. mar 2013

@dada2007 chod na FB 😉

jakelina
14. mar 2013

@lokalistin nemám ten hák, ani nevím že nějaký je. Já když dělám v kulaté formě a bojím se že je moc těsta, tak dám po obvodu pásek papíru, ale do květu by to asi nešlo 😒

lokalistin
14. mar 2013

@jakelina no je taky ten silikonovy K hak a ten,ze ide az na stenu tej nadoby,lebo mne to tam ostava muka a tak a musim to potom vzdy stierkou dat dole a este premiesat a tento by mal chodit aj po stenach

a inac musim sa zas pochvalit nemala som digitalnu vahu,no ale asi pred mesiacom som si konecne jednu kupila a dnesak mi niekto zvoni pri dverach a sused mi doniesol digitalnu vahu,ze ja som taka backfee ci nepotrebujem ,to ten co mi aj tie mixery dal,tak som vytesena uz mam dve,skoda len,ze nedosiel pred mesiacom 😀

lokalistin
14. mar 2013

a preco vam davaju prec fotky?ved uz pomaly kazdy tu je anonym ☹

dada2007
14. mar 2013

@lokalistin moja nesplnala pravidlá......mala som tam slnečné okuliare :-P
mala som ju skoro rok .-D

pristela
14. mar 2013

@dada2007 však konečne na teba dosli !!!!!!!!!!!!!! mna vyrazili po 2rokoch 😀 😀 😀 ako tieňový minister som vydržala 😀 😀

lokalistin
14. mar 2013

@dada2007 ved prave,ze tak dlho si ju mala a zrazu nesplna pravidla 😝 to co ma byt

lokalistin
14. mar 2013

teraz pomaly neviem kto je kto

janula.h
14. mar 2013

@pristela a krém na suché ruky? a ... veľa veľa iných vecí ☹

lawli
14. mar 2013

@lokalistin Ahoj...juuj ,tak to možno vykypí...ako si na tom ?? ja dávam do 26cm kruhu 10ks vajíčok ,no ako som písala ,mám ráfky vysoké 8cm a korpus z nich vychádza cca 7cm ,možno vyšší...srdcové ráfky mám iba 6cm vysoké a v 26-ke keď pečiem ,tiež dávam 8ks vajíčok a len len že to ustane...vyrastie to nad hranu ,ale nebojím sa nakoľko mám pod tým plech...nestalo sa mi žeby vykypel...no 1cm naviac na 26 "priemeri" je dosť. Raz som robila v tej srdcovej ,ale z domácich vajíčok...to boli asi 5XL 😀 😀 😀 nejako som si neuvedomila a vtedy mi trochu vykypel...z hladkej som neskúšala...ale už som na to aj ja myslela ,že niekedy keď budem robiť pre nas skúsim...no nedostala som sa ešte k tomu...

aduskatt
14. mar 2013

@ajka82 moja, tak som rozbalila tovar, mam abecedu malopismenkovu a maju 1 cm tie pismenka

lifinka
14. mar 2013

ahojky holky, tak co velikonoce se blíží, tak co tu tošku vytapetovat inspiracemi???? Já nějaké mám a vy?

Dnešní pečení korpusů je na nic...Matyáš mi shodil květináč a mezi tím, co jsem zametala si hezky dlábil všech napačených korpusůůů, božeee zbytečná práce, ještě nikdy mi to neudělal a hezky jsem je měla vzadu na lince a on mě tak vyvedl z omylu, že tam se jim nic nestane 🙄 🙄 🙄 🙄 peču znovu nedá se to použít.

ajka82
14. mar 2013

a moja dnesna "rozluckova" -3,4kg, coko s visnami, mascarpone, maliny ;)...dieta mi stale strkalo ruky do zaberov, tak je aj ona na foto. lepsie cela ako len zaskodnicke prsty 😀

vlada111
14. mar 2013

@muffinka8 mne sa tiež zdá pomaranč elastickejší 😉

pipka
14. mar 2013

@lucula73 ano ano moja, robila som taku , ale ten cokotransfer som ja mala zbytok zo stretka, tam to tusim danka @dm1 doniesla...to uz nepamatam 😕 😅
ale ked som si ja nedavno objednavala z T-fornaxu, tak tam som obdobny zelenkavy videla 😉 neboli to take listocky ako som mala ja, ale take ciarky s bodkami v dvoch zelenych odtienoch, celkom pekne 😉

aj tu mas zelenkavy 😉
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/ckocotran...

inak tu toho maju do aleluja 😉
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/chocotran...

pristela
14. mar 2013

Holky kto je toto : https://www.facebook.com/milos.langer.35 poznáte ho niektorá 😕 je to "cukrár" či ?

@ajka82 jeeeeeeeej , to sa mi páči 😵 😵 😵 😵 😵 suprovo to vypada aj napad aj prevedenie 😵 😵 😵 malinku ani nekomentujem 😵 😵 😵 😵 radšej

@janula.h 😀 😀 😀 😀 neblázni , sa teším na reakciu na toto , né to ešte krém 😀 😀 😀 😀

jakelina
14. mar 2013

@pristela krém, tekuté mýdlo na mytí rukou, houbičku na nádobí, ošlapané podrážky na botách, jak jsi se s tím nachodila do lednice, z trouby ven a dovnitř, oblečení co jsi u toho zašpinila a musela vyprat a já nevím na kolik věci jsi ještě zapomněla. Honem to běž dopočítat 😀 😀 😀 😀

vlada111
14. mar 2013

@muffinka8 mne sa tiež zdá pomaranč elastickejší 😉

ajka82
14. mar 2013

@lifinka moja starsia uz pozera velkonocne torty a vybera ake by chcela a co by sa jej "hodilo na velku noc" 😅 😀 casopis TOM prelistovala cely a ukazovala 😝
@aduskatt kujem, si zlata...mam tu patchwork abeceku ta ma 1,4 cm , ked som to porovnavala, tak ten 1 cm mi nepomoze ☹ keby ale niekto vedel o niecom, tak velmi privitam, ked uz robili aj pidi srdiecka a pidi hviezdicky, hadam aj pismenka sa niekedy najdu 😅

pipka
14. mar 2013

@jakelina v tescu ho nemavaju,ani v lidli, a tusim ani v Hypernove som ho nevidela, ale 100% ho stale maju v Kauflande a v Bille 😉

lokalistin
14. mar 2013

@lawli nevykypel vyzera super uz tam je druha varka muky je pol polohrubej a pol hladkej,kedze som nemala dost polohrubej