Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
4. apr 2013

@79zuzana preco si myslis ze nespim? spala som az 5 hodin v noci 😉 kedze moje deti tusim nevedia zaspat skor ako 22:30 jedna a 23:00 druha 😠

aduskatt
4. apr 2013

@zsuzsu co keby si urobila iba parizsku a dala cerstve jahody? to e neskutocna kombinacia🙂

aduskatt
4. apr 2013

@enula222 je nas tam vela, ale tiez zastavam nazor, ze sice sa radi, ale obcas tie komentare k tomu, fakt katastrofa☹ tu si radime relativne v pohode a uz sme dobre zohrati za tu dobu🙂

timotejkabrejkova
4. apr 2013

@ajka82 to koľko majú rokov že tak dlho vydržia.Ja som stanovila od mala presný čas na spanie a to 20:00 hodín už má 9 rokov a stále o ôsmej ide spať, bez toho aby som mu to povedala.Vždy vedel podľa toho že skončili správy a šlo počasie tak podľa toho vedel že je osem hodín keď ešte nevedel na hodinkách a už sa šiel umyť a spať 🙂 .Som rada že počasie chodí v rovnakom čase 😉 A piatok, sobota ma dovolené dlhšie.Aj ty potrebuješ odýchnúť.

pristela
4. apr 2013

@timotejkabrejkova haaa, moj mal tiez vzdy presny cas o 20hodke no chodil tak asi len rok , ked bol babatko absolut cez den nespaval , v noci zaspal az po polnoci o 2-3hodke a o 9rano uz bol hore zas cely den 🙄 teraz ma 7rokov chodi do skoly čiže rano vstava o 7hodke ale i tak zaspava az okolo polnoci ☹ ☹ a ked su prazdniny alebo vikend katastrooofa, bo on cely den musi skákať, behať, točiť sa,telku vydrzi mrk tak pol hodinu v klude aj to je vela , stale sa nieco pýta atd ., ked robim torty tak stoji pri mne a mrmle mi do toho 😝 nechces vymeniť ?

timotejkabrejkova
4. apr 2013

@pristela Určite nie nechcem vymeniť 🙂 ale neboj niesi sama poznám veľa mamičiek čo ich deti tak neskoro chodia spať.Neviem ja som ho tak naučila a nepovolila som zo začiatku, nekompromisne 20:00 a od 4nrokoch tak chodí.Možno že je to aj povahou dieťaťa, neviem.On ak by nešiel o ôsmej spať tak v kuse rozpráva cez víkend film jedine čítanie z pier lebo nič nepočujeme kedže rozpráva 😀

jenie123
4. apr 2013

@denuschka7 @wera.g dakujem kocky.. urcite pomoze.. 🙂

dajna11
4. apr 2013

@lamps díkesky 😀 😀

ajka82
4. apr 2013

@timotejkabrejkova no mali v januari 2 a 4 roky 😅 ono ja ich aj vyzeniem skor do postele, lenze oni sa tam mrvia, stale vykecavaju nieco, ked pri nich nelezim, tak stale behaju von z postele alebo sa natahuju a biju sa... takze takto si polezim 2-3 hodinky, co stale v duchu nadavam, co vsetko som mohla za ten cas urobit a nedalo sa a potom sa mozem zdvihnut a ist nieco robit ked zaspia, popripade rano skor zobudit a dorobit co treba ale tak pravidelne 1-2x za mesiac zaspim pri nich skor ako oni, takze dospim 🤐 inak moje deti od malicka nespavci ...

zsuzsu
4. apr 2013

@aduskatt ano ja to vacsionou tak robim, ale on je anglican a neviem ako myslel tu jahodovu. Lebo tu ked kuknes jahodovu tak to neni cokoladove. :p

timotejkabrejkova
4. apr 2013

@ajka82 No sú dve a je sranda, jasne že sa chichuňajú 🙂 a ohovarajú vás 😀 Ja som ako dieťa tiež chodila spať neskoro a pametám že mamka vždy už choď spať, už choď spať, no mne sa nechcelo.Neviem moj syn bez toho aby som mu to povedala ide neviem fakt či je tím že som nepustila od toho a bol pevne stanovený čas alebo je to povahou 😉

pristela
4. apr 2013

@timotejkabrejkova určite to je povahou , ja mam dvoch , pubertak spi cez tyzden sám od seba už o 21hodke a to maju spoločnu izbu 😀 puboš chodil vzdy spat ako sa malo , ale toto druhe je nejake pokazené 😀 😀 😀 možem prikazovat a trvat na svojom kolko chcem, bude lezat s otvorenymi ocami v posteli do polnoci 😠

halienka
4. apr 2013

babky, ešte sa spýtam, keď robíte cesto z dvojitej dávky, teda z 10 vajec, dávate tiež 2 ks PDP? Či stačí aj menej?

timotejkabrejkova
4. apr 2013

@pristela Tak asi premýšľa 😀 má asi toho veľa 😀 neskúšal ratať ovečky 🙂 Skús mu povedať že keď nemôže spať nech sa učí nie na zajtra, lebo to je naučený, ale už na pozajtra možno hneď zaspí a bude unavený 😀

pristela
4. apr 2013

@timotejkabrejkova fakt to mas povahou , to neprinutis spat, najmensi sa hybe 10x viac nez pubertak, aj rozumovo je mudrejši, vie vypočítat lepsie príklad ako ten čo je siedmak 🙄 co sa on za cely den nabeha, ale prosto drží, a ano vyskusali sme uz všelico aj teple mlieka s medom, kakaa, príbehy, citanie kniziek, spat s nim, atd., atd. aj ovecky počítal , naposledy ich napocital 1489 🙄 a potom mi kričal do pracovne ze ci uz nemusi pocitat ze uz ho to nebavi 😀 😀 😀

vlada111
4. apr 2013

@wera.g krásne máš tortičky, teším sa na tých 5 😉

timotejkabrejkova
4. apr 2013

@pristela A rano v pohode vstáva do školy?

jakelina
4. apr 2013

@pristela prý nějaký pokažený, se tu řehtám 😀 😀 😀

ajka82
4. apr 2013

@pristela aj ty mas to druhe pokazene? aj ta moja mladsia je nejak viac "ulietaný gumkáč" 😅 vie tolko toho navypravataj a aj basniciek odrecitovat ako starsia, vsetko mi rozobera, do vsetkeho vrta... a ani sa neidem rozpisovat dalej...

dada2007
4. apr 2013

@mamina1978 😵 😵 😵 😵 super si ju spravila......a tie pásiky to nevadíííííí. čo si? ....a inak ja ju budem robievať ak mi náhodou ostane plnka z tortičiek....je to rýchle a my budeme mať mňamku. 😉

pristela
4. apr 2013

Holky prosím vás , nemate inšpiracie na poschodovu torticku s lienkou hore ?

@jakelina no jooo, pokazené to bolo isto už po záruke, vies co myslím 😀 😀 😀 😀 iné ani nevychádza, že by to mohlo byť 😀 😀

@timotejkabrejkova jasne , ze nevstava v pohode, ale vstane, on ma o 7rano budíka, o 7:15 uz musia utekať na bus a o 7:40 sa im už začína vyučovanie 😀 a že by ho toto tempo večer položilo do postele absolut neplatí 😝 ja bych bola mrtva uz o 16poobede ale on je ako stíhačka s vrtulou 😀

alexandrakocikova
4. apr 2013

http://www.eshop-rychlo.sk/www-vsetkonatortu-sk...
Babule posledné kúsky smartflexu. Ešte jeden 7kilový mandlový a tri 4kilové mandlové

aduskatt
4. apr 2013

@pristela to vis ze jo, robim tapetu🙂

aduskatt
4. apr 2013
aduskatt
4. apr 2013

sorry, jedna nelienkova mi tam usla

pristela
4. apr 2013

@aduskatt dekuji, mladá pani 😵 😵 😵 😵 dekuji vám 😀

aduskatt
4. apr 2013

@pristela 🙂) za malicko🙂) tychto mam malicko ulozenych

zuzanam80
4. apr 2013

@nika222 dakujem velmi pekne 🙂. Ano tam je presne takyto isty recept, akurat su tam navyse 2 lyzice cukru. Mohla by som urobit na priemer 25 cm aj 2 druhy plnky? Dala by som polovicnu davku z obidvoch. Ale to si asi moc trufam na prvykrat 🙂. Som nabudena ked vidim tie vase krasne vytvory. Horsie to bude ked ju budem robit ja ☹

lokalistin
4. apr 2013

@viera6 a aky mas recept na orechovy?

mysiatkoo
4. apr 2013

@pristela ja mam tieto