Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mojmacik
25. apr 2013

baby poprosim nejaku inspiraciu nieco pre izboveho maliara..rebrik stetku vedro atd NENAROCNE 😉

woman04
25. apr 2013

@bambula1307 jaaaaj...zase zbytočne skromnááá..ty ty ty...si šikovná a basta...dúfam,že sa máte fajn,dlho si sa neozvala..ja viem,pečenie,záhradka začína 😀 😀

ajka82
25. apr 2013

joooj baby, no mna ked netrafilo od vcera tak uz vydrzim vsetko 🙄 😀
cera naobed som mala len korpusy napecene a ani jedneho listka vykrojeneho...ale zvladla som, hadam budu spokojni...ani som nedavala vsetky kvety co som myslela nakoniec, takto sa mi to viac pacilo...este som rychlo v rure susila krajku, ma nieco nakoplo coko mala necele 3kg, dvojoslavova 5 kg(ale chceli 4 😅 co uz, stava sa) a ta cokoladova sopka to som este tak narychlo pre brata k dnesnym narodeninam taka 900g...tam slo hlavne o to, nech je to nasa coko+banany 😉

aduskatt
25. apr 2013

@ajka82 tie cokoladove mantinely su perfektne

ajka82
25. apr 2013

@aduskatt odkukala som od Danky, tymto velmi pekne dakujem @dm1 😵

aduskatt
25. apr 2013

@ajka82 aj ja som odkukala, ked sme boli v Belusi.........len este formickaaaaaaaaaaa k tomu nie je😝

maya30
25. apr 2013

@pipka @pristela no veru som hned dnes zmiesala rum aj dzem dokopy a ty brdo to je super napad...ze ma taketo nenapadlo, dakujem za super tip 🙂

elienka
25. apr 2013

@mojmacik toto mám uložené pre izbového maliara

lamps
25. apr 2013

@eliska22
@sticker dievčence ďakujem 😅 😅 😅 😅

Babuľky, akú super objednávku som si ja práve odmietla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 teraz mi volala spolužiačka zo ZŠ, vraj či jej na túto sobotu upečiem tortu do 20 € a mala byť akože svadobná, vraj na svadbu nejde, ale domov by mladomanželom vzala tortu, aby tam nešla s prázdnymi rukami 😀

aduskatt
25. apr 2013

@lamps vtipna🙂 to akoze jeden a pol dna dopredu.dobra je 🙂

dajna11
25. apr 2013

tak a hotovo,kvety na mieste 😀 😀

dm1
25. apr 2013

@aduskatt jeej super sa ti to podarilo ;)

zz134
25. apr 2013

babule help...ako mam vyzdobit tu karate tortu? uz som sa snazila o postavicku len sa mi zda tazky ten clovek , ako ho tam sakra prichytim:(
Budem robit kruh, chcem tam capnut toho akoze karatistu ze vykopol nejake drevo alebo tak .. mam ho radsej rychlo ucapat z burizonov?
pomoooooooooc

aduskatt
25. apr 2013

@dm1 nechcela si to napisat @ajka82 ?🙂 ale dik, budem si pamatat dopredu, ze si ma chvalila🙂

zz134
25. apr 2013

@dajna11 dokonale!

lamps
25. apr 2013

@zz134 ja pripevňujem postavičky na tortu špáratkom, normálne napichnem postavičku na špáratko a zapichnem ju do torty

dm1
25. apr 2013

@aduskatt 😀 vidis to z toho tepla 😀

aduskatt
25. apr 2013

@dm1 Danuska, ale mne to vobec nevadi, pochvala od teba vzdy potesi, aj za nic🙂

dm1
25. apr 2013

@zz134 ja rovnako na sparatko dam a upozornim na to ludi ze to tam je

bambula1307
25. apr 2013

@woman04 Katuska, mam sa dobre, konecne nekaslem, ale kasle babka, asi cierny kasel, bo deti zdrave. Vies co ja som taka leniva pisat..ja len citam torticky olajkujem,ale na pisanie dako moc mi nejde...na FB je vela tem mimo mna tak nepisem....ale tebe rada napisem 🙂 len jaksi ani nemam nic nove..len take anekdoty ako, ze nasa zuzka kaka kade chodi po dvore heh. 😉

bambula1307
25. apr 2013

dievcence ja dnes bola v BA na nakup v tescu a u zubarky, az ked som domov dosla som zistila, ze som chodila s podprdou na jednom didiku odopnutou..ako som malej davala pred odchodom ..no tak to je co? No a este k tomu pod okom modrina ako ma mala vcera tresla babikou pod oko...
Ked som prisla babka mi vravi, ze mam na tricku zaschnuty sopel...no tak jak sedlak v meste som si pripadala 😀 😀 😀 😀

lucula73
25. apr 2013

@ajka82 tá krajka je super,ja už po nej dávno poškulujem.......

@aduskatt nemáš takú krajku? 🙂

aduskatt
25. apr 2013

@lucula73 no veru nemam este☹ musim sa posnazit viac🙂

ajka82
25. apr 2013

@lucula73 to bol moj meninovy darcek od MM 😵 povedal sice, ze si zasluzim este jednu, ale zatial mi isto staci, lebo taku ako som chcela uz zas neviem najst v obchodoch...mozno na narodeniny 😅

pipka
25. apr 2013

@gumkacka1 nieco podobne, kludne s tym to potri zospodu aj zvrchu a je to 😉

dm1
25. apr 2013

@ajka82 a ktoru chces? lebo v t-fornaxe doplnili aj jednu tu tortelino tie kvety

pipka
25. apr 2013

@bambula1307 tak to si este dobra moja...ja som minuly rok vysla z domu...ze konecne bez deti a v meste som si vsimla, ze kazda cizma ina 😝 🙄 😀 😀 😀 tak toto nevysvetlis 😅 😝 😀 nastastie to gate zakryli, boli obe cierne, tak to az tak nekricalo 😅 😅 ale teda ked som dosla domov a ukazala to mm, ten sa skoro docikal od smiechu 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a odvtedy vzdy ked ideme spolu von, sama pyta...mamina, a topanky mas obidve rovnake? 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
25. apr 2013

@bambula1307 😀 😀 😀 😀 😀 toto sa môže stať len mamičke s deťmi 😀 😀 😀 😀

ajka82
25. apr 2013

@dm1 dani asi skor tuto ale celu http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...
a vsade som ju videla len rozkuskovanu co som pozerala

aadulik2110
25. apr 2013

@eliska22 ďakujem za odpoveď, chcem tak nenáročne.... panáčika už mám využila som taký "polotovor" ten chlapček bol nahý a je to vlastne ozdoba na ceruzku, autíčka plánujem použiť synove a do trávy popri ceste by som chcela dať kvietky.... čiže bude úplne stačiť ak to dám až na záver a čím by som to mala prichytiť resp. nalepiť - myslím tie kvietky, aby to držalo? A čo sa marcipánu týka, tak som si kúpila už zafarbený z tejto stránky: www.CUKRARSKEPOMOCKY.sk a ak by som chcela použiť cukríkovú hmotu, tak čím by som to mala "dofarbiť".