Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
28. júl 2013

@zaciatocnickalubka tak na potiahnutie cca 700 g, ale vyvalkat musis viac.....

zaciatocnickalubka
28. júl 2013

@aduskatt 700g hmoty, a na tu hmotu kolko cukrikov a kolko cukru?

aduskatt
28. júl 2013

@zaciatocnickalubka recept je na prvej strane tejto diskusie

mimcak
28. júl 2013

moje víkendovky.Ďakujem kočkám čo mi pomohli ohladom motorky,nakoniec som ju vyrezávala,lebo žial nie som technický typ 😒 a nemala som nervy modelovať ju,aj tak nieje dokonalá,ale čo už.Motorka Jogurtový krém krem
Bruder nakladák zaslali mi foto nakladáka aby som ho vymodelovala 😝 rafaelo krém
šmolkovia pribinák čokoládový
A tá s makmi bola pre maminu k meninám 🙂 parížsky krém

levandulka3
28. júl 2013

@adrika202 ja som robila vedierko s pivom a ladom a kupila som v kauf... kandizovaný cukor číry vyzerá ako drcený ľad, zosypali ho z torty a použili do kávy 😀 😀 😀 😀

dm1
28. júl 2013

baby nemate niekde foto svadobnej torty kde su tie siluety vtacikov? mam robit nieco s vtakmi a ako na potvoru neviem nic najst 😝

rapunzel1
28. júl 2013

@zaciatocnickalubka ja robím MMF tak, že dám 2 balíky cukríkov do misky, dám asi za lyžicu cery, tak za 3 lyžice vody, postupne nahrievam v mikrovlnke pokiaľ sa to nerozpustí, premiešam na kašu a potom do toho postupne lyžicou zapracujem asi 1 kg cukru, používam biele Haribo z kaufu, ruky treba potierať cerou a najlepšie sa vaľká na solamyle. Trochu ťažšie chytá výrazné farby, ale dá sa, pri červenej treba pri spracovaní potierať ruky jedlým olejom, lepšie chytí farbu a nezačne sa droliť, hmota sa dá použiť na poťahovanie, modeláž, na to je asi najlepšia, lebo vytvrdne na vzduchu do fest tvrda už za jeden deň, aj kvety sa dajú z nej robiť, dokonca aj na drôtikoch, ale musia byť lupene v mieste pichania trochu hrubšie. Je to naozaj všestranná hmota a v porovnaní s kupovanými aj lacnejšia, ale treba sa s ňou skamarátiť a naučiť sa s ňou pracovať, ja používam už takmer 2 roky len túto, na začiatku som robila so želatínovkou, ale tá nám nechutia, do MMF môžeš pridať kyselinu citrónovú a nie je potom sladká, alebo nejakú arómu podľa chuti.

katkak23
28. júl 2013

@ajka82 no a to áno :o)

katkak23
28. júl 2013

no a posledna

zaciatocnickalubka
28. júl 2013

@rapunzel1 dakujem za tvoj cas a hlavne za tvoju chut mi zodpovedat na otazky 😉 mi to niekedy na tomto fore pride ako keby som sa musela prosikat za kazdu radu a tahat to od niektorych zenusiek ako z chlpatej deky 😢 a pritom by len stacilo presne takto vystizne odpovedat ako si to spravila ty 😉 akceptujem, ze si niektore zenusky strazia recepty, ale mali by si uvedomit, ze väcsinu z nich maju od niekoho... cize tiez im niekto musel pomoct, tak je skoda stracajucej sa ochoty pomoct z ich strany ☹
este raz ti vazne dakujem a nesmierne si to vazim 🙂 mam to uz aj prepisane v mojom zosite 😀

rapunzel1
28. júl 2013

@zaciatocnickalubka nie je začo, kedykoľvek, čo sa týka odpovedí na fóre, je nás tu veľa čo sa snažia odpovedať, ale nie vždy tu sme aj na dlhšie. Aj ja sa sem dostanem tak raz za týždeň na tak dlho, aby som stihla prečítať všetky príspevky a mohla naozaj poradiť a bolo to aj aktuálne. Inak recepty sú všetky dávané do jednej hromadnej témy na koníkovi a to tu: https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipa..., takže všetko je verejné a holky sa snažia podeliť, tu nájdeš veľa inšiprácií k práci a ešte je tu jedna téma, kde sú rôzne postupy a vychytávky od holiek z tejto témy, tiež dané na jedno miesto, aby sme sa ľahšie orientovali a nemuseli pracne hľadať https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/ , tak nech sa ti v pečení darí 😉

aduskatt
28. júl 2013

@zaciatocnickalubka prepac, ale kto Ti tu neporadil? ja tu tiez nesedim v kuse na zadku........nemam pocit, ze by sme tu boli niektora skupa na radu, nezasluzime si, ani jedna ako sme tu Tvoj predosly komentar☹(((

zaciatocnickalubka
28. júl 2013

@aduskatt ospravedlnujem sa ti, ale precitaj si komentar, ktory si mi naposledy napisala. mozno treba niekedy len inak sformulovat vetu. prislo mi to take, ze "hladaj si sama"... ajked som sa ta davnejsie nieco pytala, tak mi tvoja odpoved nebola jasna a bolo sa treba pytat na mnoho inych veci a detailov... pamätas ked sme si pisali za jeden recept na krem? fakt som sa vtedy spoliehala na vase skusenosti kedze ta torta pre mna vela znamenala... a ty si mi dala taky recept, ktory som si fakt mohla vyhladat na internete... gramaze som si musela pytat od teba, co si kludne mohla napisat hned 😒 fakt je treba niekedy lepsie sformulovat vase odpovede. nikoho nechcem urazat, boze chran. ani mne by sa to nepacilo, rozumiem tiez, ze mate male dericky, ktorym sa treba venovat a nemate uplne cas na odpovede. tak uz len preto pozor na to ked chcete odpovedat, ze ako budete odpovedat. ci tak ulazkovo ako @rapunzel1 alebo to z vas bude treba tahat ako z chlpatej deky. ja som sa vzdy mojim znamym snazila poradit ako som len vedela. a necakala som na dalsie otazky, kedze viem, zeby urcite prisli. tak som na ne zodpovedala hned predvidane. tak ak sa ta moj komentar dotkol, tak sa ti ospravedlnujem, ale tvoje odpovede mi vazne take pripadali

ajka82
28. júl 2013

baby prosiiim, toto tu je uz z toho tepla ci co? 🙄 🤐 ☹

mrka2
28. júl 2013

@zaciatocnickalubka prepac, ja sa musim teraz adusky zastat a opytat sa ta jednu vec... klikla si si ty vobec na tu prvu stranu tejto diskusie a precitala si si ten recept? lebo toto ti ona poradila a tam je vsetko napisane.

mrka2
28. júl 2013

@ajka82 ja neviem, dufam,ze to bude tym teplom... 😅

ajka82
28. júl 2013

@zaciatocnickalubka mozno budem teraz v tvojich ociach ta zla, ale ty patris k tym ludom, ktorym treba vsetko naservirovat komplet pod nos a najlepsie hotove? 🙄 stale tu baby niekomu radia a stale sa tie odpovede opakuju... este teraz ked si vezmem, je nedela vecer, baby maju uz toho dost, iste su uz padnute nosom v posteli, lebo deti+domacnost+torty a este v tomto teple... no ja si mozem zaklopat ze som bola chora a len oddychujem... nastastie, ja ked viem tak odpoviem... ked baby nevedia, isto ti kazda nenapise, ze "prepac ale neviem ti poradit" aj ked tu akurat sedi, alebo "prepac ale viem ti poradit len takto, bude ti taka odpoved stacit?"... nie vzdy je tu niekto kto ti vie dat uplne komplet odpoved ale len ciastocnu, lebo tebe isto nepomoze-"no davam odoka" ...tak ako mrka pisala, stacilo si pozriet prvu stranu, je tam vsetko popisane... ale ty to asi naozaj potrebujes iba pisane priamo tebe 🤐 niekomu uplne staci nakopnutie aj ta ciastocna odpoved ... ja som kolko krat sa pytala a odpoved som nedostala...tak som sa pytala druhy den- ze mozno budem mat stastie ale nikdy som nechcela neviem ake detaily, len nakopnutie a ani nie vzdy som aspon taku odpoved dostala...tak ked to chcem hned a poriadne a sedim pri tom pocitaci, tak pri cakani na odpoved si hladam aj sama a vzdy som sa k tomu dopracovala...

aduskatt
28. júl 2013

@zaciatocnickalubka mohla som ti odpovedat, ze skus si zarobit MMF ako len vies akolko chces a ked Ti to nevyjde na tortu, tak si prirob, rovnako som Ti mohla odpovedat, ze kym som zacala piect, tak som mesiac po nociach citala teoriu......... myslim, ze si dostala jasnu odpoved, ze 700 gramov na potah a viac na vyvalkanie a recept je na prvej strane, tak snad nie je problem na nu kliknut a opisat si ho, ze? keby som vedela, ze tam ten recept nie je, tak Ti ho napisem, ale aj moj cas je vzacny.tak prepac, ak som nenaplnila tvoje ocakavbania do bodky............a ano, dotkla si sa ma....... a presne kvoli takymto komentarom cloveka nebavi dokolecka odpovedat na to iste.........

aduskatt
28. júl 2013

@zaciatocnickalubka jo a ked uz, tak nabuduce mozes zvozit rovno mna za to, ze som mrcha neochotna, ktora si vsetko nechava pre seba a nie do toho namocit aj ostatne sladke babenky.....a tymto koncim danu debatu, aby sme si tuto temu nesprznili hadkami......

aduskatt
28. júl 2013

@zaciatocnickalubka a nie, nepamatam si, ked sme pisali jeden recept na krem, lebo obvykle denne pisem s niekolkymi babami o kremoch, potahoch a podobne, takze nemam sancu si zapamatat, s kym o com debatim

halienka
28. júl 2013

@zaciatocnickalubka fúha, tak aj ja k tomuto napíšem svoje, prepáč, ale veru som padla na zadok z tvojho posledného príspevku. Ja som tiež len prednedávnom začínala a ver mi, ani ma len nenapadlo pýtať sa na recepty a postupy, ktoré sa dajú dohľadať na internete vo vyhľadávači, pýtala som sa len na veci, ktoré sa nájsť proste nedajú, nejaké špeciálne postupy a také veci, ale mne osobne práve príde veľmi, ako by som to... NEÚCTIVÉ voči iným ľuďom mrhať ich časom na niečo, čo si dokážem dohľadať aj sama. A nie to ešte očakávať, aby oni PREDVÍDALI moje ďalšie otázky a v predstihu na ne odpovedali - to je už čo? 😲 To mi príde ako keď rozmaznanému dieťaťu nesplníme čo mu na očiach vidíme a ono sa hneď rozkričí. Mne sa tiež stalo, že som položila otázku a nikto neodpovedal, ale ja to v pohode akceptujem, buď proste nevedeli odpoveď alebo nemali čas, všetky tu máme svoje rodiny a nesedíme tu v kuse alebo nemáme čas vypisovať dlhé story. A okrem toho ono skoro každý týždeň sem pribudne nejaká začiatočníčka a všetky sa pýtajú dookola častokrát to isté, už sa teším ako im budeš za nejakého pol roka neustále dokola vypisovať to isté, ak to je už napísané ako recept v ďalších diskusiách, tiež si myslím, že je šetrením tvojho času poslať len link alebo nejako dotyčnú nasmerovať, čo aduskatt urobila, čo tak ťažké bolo na tom, kliknúť na tú prvú stránku?

halienka
28. júl 2013

sorry babky, kým som dopísala vidím, že ste sa už poniektoré ozvali 😉 🙂 mi nedalo 😀

ajka82
28. júl 2013

@dm1 ty mas na mysli aj nejaku konkretnu tortu? taketo cosi mam:

a mozem ist do hajan, tabletka zobrata, uz ma nic nebude rusit ;) dobruuuu

woman04
29. júl 2013

@ajka82 vidím,že sme rovnako radili 😀 😀

jenie123
29. júl 2013

Ahojte kocky.. pridam vam sem moje minulotyzdnovky a idem vas docitat..

jenie123
29. júl 2013

Kocky a este by som sa chcela spytat, ci ste nerobili nejaky citronovy mascarpone krem? Nemate nejaky recept.. nieco som nasla na nete, ale potesilo by ma, ak by ste mali nieco vyskusane aj vy.. dakujem moc..

florentina
29. júl 2013

@mamcas ahoj, jj to jsem byla já, je na straně 5371 ....

muffinka8
29. júl 2013

@zaciatocnickalubka skús čítať aj www.tortyodmamy.sk a www.tortysnov.sk
dajú sa tam nájsť diskusie na konkrétne témy, ako porovnanie hmôt, recepty, ktorá farba je najlepšia, ako pracovať s tým a tým ... postupy, rady.
Ja som prišla sem keď som mala za sebou 2 potiahnuté torty. Sama som si našla ktorá hmota by bola pre mňa najlepšia ako pre začiatočníka (na základe prečítaných diskusií) a, prehľadala som internetové obchody, objedala ju, kúpila si žehličku, videla som kopec videí kým som potiahla tortu prvý raz, pozháňala som si vypichovačky nejaké a až potom prišla sem. Áno, aj aj som otravovala s receptom na korpus, lebo moje recepty sa mi nepáčili, vyskúšala som a vybrala si taký čo sa mi páčil. Všetko je to o čítaní a skúšaní. Darmo ti niekto povie že tento recept na plnku je super a tebe nemusí vôbec chutiť.
Písala si, že máme predvídať v odpovedi, ale ty tiež nepredvídaš v otázkach, keď si sa pýtala @aduskatt, že "klasická torta" 😨 a to je aká? Pre niekoho 26cm , pre iného 22cm.
Ono je najjednoduchšie napísať , dajte recept, dajte postup, dajte obrázky ... Ja sa snažím tomu už vyhýbať a hľadať sama, alebo keď nenájdem, hľadám alternatívu. A pýtam sa už naozaj na konkrétne otázky.
Keď budeš hľadať nejaké obrázky, postupy tak použi vo vyhľadávači anglické výrazy, nájdeš toho viac.

ludkas31
29. júl 2013

dobre ranko, pridavam moje piatkove pokusy, nie su sice nic moc, ale snazila som sa co sa dalo, kedze bolo teplo a vsetko sa mi to veeeelmi topilo, ...viem, ze sa to tu dokola pisalo, ze sa to topi a maju s tym problem aj skusene a nie to este ja...no ale aspon na ukazku, a rada si vypocujem nejake rady co som mohla spravit lepsie alebo inak...vdaka vopred...L.
PS: a samozrejme inspiracie boli od vas, tusim konkretne od pipky...dik a dufam, ze som mohla 🙂