Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
9. sep 2013

aaaa, ludia sa zblaznili tento tyzden... uz som 3 zrusila, ze uz naozaj stihat nebudem 😖 tak to presunuli, alebo povedali, ze aj tak to chceli len tak ku kave, tak inokedy 😅 a to hovorim o dnesku... a nahradu ked som ponukla za mna, tak ze si neprosia

jachin
9. sep 2013

prosím vás, ked spravím teraz ružičky z MMF, potrebujem ich na 22.9..nestvrdnú veľmi? budú jedlé? 😅
a neviete mi poradiť nejaký zelený krém do torty? (mätový, limetkový.....? ) dakujem.

jakelina
9. sep 2013

@ajka82 ani nemluv, já mám pět dortů a pět jsem odmítla. 😝 😝

jenie123
9. sep 2013

@vlada111 jeeee dakujem moc, ale na tie tvoje umelecke diela ani zdaleka nemam.. 🙂))

vladiella
9. sep 2013

Sladke Vily 🙂 ,
poradte, co so zltkami, ktore ostanu po peceni makroniek???
co sa z nich da upiect narychlo a jednoducho?? 🙂
je mi luto ich vyhodit... 😒

vladiella
9. sep 2013

@sisix dakujem, dnes budem jak das e-shopovat 😀

emilkaaa
9. sep 2013

@lamps ahoj skusala som sa na to pozrieť no neotvorilo mi to ale pozrela som si inde len po jednotlive poschodia davaš aky podnos normalne kupuješ v e-shope a potom si ho upraviš presne pod tortu alebo ako to robiš... diky

pristela
9. sep 2013

Holky tuto fotku ked dam na fb si kazdy bude mysliet ze 10kg torta v porovnani s tou malinkou 😀 😀 😀 pri tom mala iba 5kg 😀 😀 ale ta mala je taka drobulinka, fakt že mini bábika, ked som ju videla to ani stisnuť taká krehunká 😀 😀
aaalebo budu objednavat uz len 5kg poschodky bo im to takeeeto obrovskeee bude stacit aj pre 50tich ludí :D :D

mrka2
9. sep 2013

@pristela vyzera fakt obrovska 😲

akzuzs
9. sep 2013

@ast123123 no ten krémový sa dá ale nieje to to čo keď farbíš klasiku smartflex. Ten je snehovo biely

ajka82
9. sep 2013

@mimcak mne to strasne pripomina tieto "krajkove" vypichovace ...napr. a viem ze ich je hodne druhov http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... ale su take aj silikonove formicky -elegantne krajky...len teraz nemam moc casu sa prehrabat v tom... ale nieco taketo http://www.formicky.sk/formicky/eshop/37-1-Eleg...
mozno ti aspon toto trosku pomoze

zuul
9. sep 2013

dievcata pridavam moje

ast123123
9. sep 2013

@muffinka8 ďakujem 🙂

zuul
9. sep 2013
mimcak
9. sep 2013

@ajka82 Ďakujem ti za radu.Ty a také podobné vypichovače som dnes držala u činana a nakoniec som ich nechala tam 😠 ,že načo mi budu juuuj 😠 😠 ☹

mimcak
9. sep 2013

inak aky ulovok dnes u čínana abeceda velka + mala + čisla a spolu za 2,60 tomu sa hovorí kúpa.

pukica
9. sep 2013

@aduskatt dakujem moc pekne za odpoved,a velku tortu mam potom riesit podla vahy?ci?

aduskatt
9. sep 2013

@pukica to uz riesi kazda podla seba, niekto na vahu, niekto dohaduje rovno cenu za tortu

adrika202
9. sep 2013

@ajka82 ja som na tom podobne,chodia za mnou do roboty ma prosiť aby som im upiekla že od inej nechcu...asi sa rozkrajam...

nelita02
9. sep 2013

Dievcata, prosim vas, mate niektora takuto krajku? ako sa s tym robi? tam sa dava normalne marcipan, ci ako? dakujem vam za radu...

miciatko
9. sep 2013

kocenky moje chcem Vas pekne poprosit o salkovu plnku,neaku co mate vyskusanu,nevesta si praje taku do svadobnej torty a ja som nikdy ziadnu nerobila,na nete som si nasla,ale ak mate vy neaku vyskusanu uprednostnim radsej taku. .

aduskatt
9. sep 2013

@nelita02 myslim, ze do toho ide hmota na krajku SugarVeil

ajka82
9. sep 2013

babyyy...tie co ste robili smouli domcek? robili ste duty?
kujeeem

vecernicci
9. sep 2013

@ajka82 já ho dělala z korpusu, pekla jsem v misce u ikey a střechu v další nerez misce 😉

vecernicci
9. sep 2013

@nelita02 jj, tu mám doma a dávala jsem sugarveil a jde to super 😉

lamps
9. sep 2013

skús pozrieť tu - http://www.lorna.estranky.sk/clanky/najcastejsi..., ja používam podložky z kartónu a obalím ich do fólie

ajka82
9. sep 2013

@vecernicci dakujem, lebo pravdu povediac tento tyzden vazne neviem ako vsetko pozvladam a pochystam ak sa da dopredu a pod... vliezol mi do toho komplet cely de po doktoroch s detmi (nie len pol ako malo byt) a pre mna velky skrt cez rozpocet :/ ale ak to pojde takto, tak mam aj limit do 4,5kg, tak by som to mala vtrepat 😉 radsej by som to upiekla ako davala schnut a skladala
dakujem este raz 😵

monikapo
9. sep 2013

Zdravim vsetky sikulky, nestiham pridavat foto ,ale divim sa ake ste sikulky, ja len par... som uz v praci a casu nie je nazvys... 🙂 🙂 🙂

pipka
9. sep 2013

@mysiatkoo ja som tiez raz robila bezlaktozovu plnku, puidingovu, bezlaktozove mlieko s bezlaktozovym pudingom a cukrom a chceli s palmarinom, tak som ho tam do tepleho vmixovala a ochutnala a celkom sa to dalo a to ja taketo veci nemusim 😉 a zakaznici si chvalili, ze vyborna torta bola 😉
korpus som robila klasicky mramorak, len plnka bola bezlaktozova 😉

mysiatkoo
9. sep 2013

@pipka no pre mna je palmarin este vacsi postrax ako rastlinna slahacka 😀 😀 😀 xapem, ze nas zakaznik, nas pan - ale toto je kamoska, to jej neurobim 😀 😀 a zvlast, ked je to holka, ktora mala uz 2 torty (aj poslednu Minnie) 😉 uz sme sa dohodli na parizskej - len sa modlim, nez sa ta ix bezlaktozova fakt aj vyslaha...