Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kacenika
27. okt 2013

ahojte tortulienky,
po dlhsom case Vas idem opat pozdravit 😉 ... Nádherné a dokonale torty peciete.... latku posuvate stale vyssie - vzdy ked najdem chvilocku, tak sem pridem pohladit svoje oci 😵 .. ja uz peciem len obcas lebo popri praci a malych detoch to akosi nestiham.. ale pre radost obcas nieco upeciem..
Chcela by som vyskusat krajku na tortu ale potrebovala by som od Vas radu 😅. Ako prosim Vas nadpajate krajku na torte? Nie je vidno tie spoje? Mam robit priemer 24 cm a budem musiet spojit asi az tri kusy a neviem ci to nebude vidno 😕... A este ako farbite magic decor? Gelovkou? Ospravedlnujem sa ak ste to tu uz riesili 😅.. Moc dakujem za kazdu odpoved!
A este par mojich vytvorov

zuul
27. okt 2013

@pipka
@pristela
a ostatne dievcata pridavam moju prvu tiramisu a puncovu (jeden plat som napustila, a az na druhy som zmiesala z trosku farby) takze jeden plat napusteny je viac menej zlty a druhy napusteny uz cerveny. Nabuduce viem ako, ale je super, stavnata, makkucka.

dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

zuul
27. okt 2013

@kacenika neboj spoj na krajke nebude vidno. on pekne nadvazuje na seba. isto sa ti to krasne podari 😉
a farbila som gelovkou ale uz aj praskovou, ale pozor pridat ozaj za stipocku, a ak este treba este malinko.
nech sa dari.

kacenika
27. okt 2013

hups, este tie fotky 😅

kacenika
27. okt 2013

@zuul jeej dakujem za radu si moc zlata, snad sa podari, chcem si to vyskusat urobit dopredu, nech potom netapam 😀 .. a lepis to klasicky vodou? Da sa to normalne skladovat aj niekolko dni? Neviem ako sa sprava tento material, ci to mam dat do sacku alebo len tak prikryte nechat 😅.. ?

pipka
27. okt 2013

@zuul kraasne sa ti podarili 😉
musim aj ja aj tú tiramisu spravit, vyzera mnamooozne 😉

mysiatkoo
27. okt 2013

no niekedy sa proste povodny zamer musi celkom prekopat...

lifinka
27. okt 2013

Ahojky holky, přidávám včerejší dortík. 😉

mia1111
27. okt 2013

@maya30 - všetky tortičky krásne, ako vždy 😵 😵 😵 😵 Prosím Ťa, ako si robila tú Kitty a macka Pu z polystyrénových guličiek? Mám robiť zasa Mášu aj medveďa, tak by som bola rada, keby boli ľahší, ako naposledy 😅

zuul
27. okt 2013

@kacenika krasne torticky
@mysiatkoo nadherna jednoducha.
@kacenika ja lepim jedlym lepidlom ale isto aj vodou sa da.
zarob si do misky kolko potrebujes a kym budes natierat a piect krajku, misku zo zarobenou hmotou si prikry. nech neobschne. mne zatial nikdy nezostalo zo zarobenej hmoty, takze to neporadim, ale isto ak to das do nejakeho kelimka, uzatvoris mozno tyzden vydrzi.
ty na 3krajky potrebujes zarobit 30g magic a 24g vody. tak mam poznacene.

zuul
27. okt 2013

@pipka urcite skus, super lahka a teda ja kavu nelubim, ale kolac som si dala 😀

pocujte ked vam povedia 12-14ludi aky priemer robite? 24ku tak 3kg? ci uz 28ku tak do 4kg?

ajka82
27. okt 2013

pridavam moje vikendovky 😉

pipka
27. okt 2013

@zuul no ved ja tiez nie som kavickarka, zato kavove cokolvek pocnuc kolacikmi konciac zmrzlinkou milujeeeem 😵

pre 12-14 ludi ja robim klasika okruhlu 24 cm 😉

ajka82
27. okt 2013

@zuul ja 24ku ak nepovedia ze mozem aj vacsiu, nech maju na druhy den ku kave 😉

zuul
27. okt 2013

@ajka82 nadherne torticky.
prosim budem ta otravovat za cokotransfer, uz ho mam doma a tiez to bude poprve ale to az o tyzden. 😅
a dakujem ti.

@pipka dakujem ti.

ajka82
27. okt 2013

@zuul dakujem...no moj transfer prvy krat ked som davala, tak som musela nahrievat fenom, lebo sa mi neotlacil 😀 teraz sa uz na tom smejem, ale vtedy mi veru do smiechu nebolo 😝 ... ale kludne potom napis, ked budem vediet tak poradim 😉

bubobubina
27. okt 2013

@kacenika krasne, tie kittykove sa mi budu zanedlho hodit, s dovolenim ukladam a inspirujem sa 🙂

tertery
27. okt 2013

Holky, chci se zeptat jak to máte zorganizované, když děláte dort s hodně barvami? Uděláte bílý, pak rozdělíte na kusy a barvíte třeba 6 barvama? Mně to vždycky strašně dlouho trvá než to zpracuju. Používám gelové barvy....nemáte nějaké tipy?

jakelina
27. okt 2013

@tertery přesně jak píšeš, dobarvuji si kolik potřebuji.

tertery
27. okt 2013

@jakelina a nabarvíš nejprve všechny a pak až modeluješ nebo mezi modelováním dobarvuješ? 😉

zuul
27. okt 2013

dievcata neviete nie je niekde MASLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO v akciiiiiiii?

daja55
27. okt 2013

@ajka82 nádherné...Ja som s takým 'čokoládovym mantinelom ' ešte nerobila, kde najdem postup?

mamcas
27. okt 2013

Ja sa tiez chcem spytat na korpus 😝 pre 25 ludi a ze obdlznik. Ked spravim plech klasicky nebude to moc? 😲 dovnutra pojde pribinak s malinami 🙂
A zaroven babulky ak mate inspi na tortu s dopravnymi znackami, cestou, prechodom a spol., prosiiiim si 🙂

jakelina
27. okt 2013

@tertery nejdřív si nabarvím všechny, ony se ty barvy tak rozleží a jak to barvím, tak je ta hmota taková měkká a když to chvilku necháš ležet, tak to vychladne a líp se s tím dělá.

jakelina
27. okt 2013

@mamcas dělala jsem takovýhle, jiné nemám. 😒

mamcas
27. okt 2013

@jakelina ten je uplne super 🙂 ty ma vzdy zachranis 🙂 dakujeeeeeem 😀

jakelina
27. okt 2013

@mamcas ty přeháníš, tehdy po mě chtěli křižovatku a hlavně tam měla být nějaká závora 😀 😀

lokalistin
27. okt 2013

Boze baby mam take nervy, prave mi sefka mekaca dala podpisat papier, ze nemam ziadny iny maly job, lebo , ze im volali z uradu prace, ze este nieco robim, tak teraz neviem, ci urad prace , ci danovy, ci ma niekto udal, ze robim torty

jakelina
27. okt 2013

@lokalistin ty bláho a podepsala jsi??

eliska22
27. okt 2013

@lokalistin dobre, ale to ti nedokážu, že torty robíš a berieš za ne peniaze, nie? veď keĎ povieš, že robíš to ako hobby, len vo svojom voľnom čase a potraviny ti preplatia a nič nezarobíš, tak je to ok, nie?