Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
28. nov 2013

@mysiatkoo jasné........a ak ti čoko vyhovuje,tak prečo nie......pre mňa je to ale papračka navyše 😀

mysiatkoo
28. nov 2013

@lucula73 este mi k tym pasikom napadlo, ze sa mozno ta vrxna "skrupina" z cesta uz stihla nalepit na plnku, preto to vyzera tak pasikavo...tam,kde je cesto sa neodlupla...

pristela
28. nov 2013

@mysiatkoo néé nechaj si ho , mozno ta to raz pochytí , alebo skus deckam urobit horucu cokoladu a nahadž im tam tie cukriky 😀 😀 😀

@dada2007 pamatáááám 😀 😀 😀

@mysiatkoo ja som raz davala takto cesto okolo torty ale to uz zo zufalstva, bola to v mojich zaciatkoch prvá puncova ktora mi uplne cela vytiekla- som este nevedela čo viem teraz 😀 😀 😀 potah som uz nedavala , no ale dla mna , robota na vyse , bo musis to upiect, orezat do rovna z oboch stran aby ked to rozkroja to aj dnu vypadalo rovno no a budes mat zapnutu ruru zas o nieco dlhsie aj šlahač atd, cize dalsie vydavky navyse a aj tak budes musiet dat maslo aj ked len tenulinke ale aj to vymixovat cize dalsia elektrika 😀 😀 😀

lamps
28. nov 2013

@mysiatkoo ja som pozerala aj jej fotky trochu nižšie a tam sa jej jedna kočka pýtala, či má tortu potretú maslovým krémom a odpovedala jej, že áno

dm1
28. nov 2013

@pristela ja nedavam smart vobec do mikra vsetucko v rukach rozmiesavam ide ma porazit :p. Vtedy si vzdy predstavim dadkynho manzela jak jej to krasne po kileckach nachystal a chce sa mi za nim plakat :D :D :D uz som to aj mojmu spominala ale nedochadzamu to akosi :D

mysiatkoo
28. nov 2013

@pristela mna len zaujimal postup a ci to niekto skusal.... uz na pohlad je jasne, ze to ziadne zjednodusenie prace nebude 😝 a k tym cukrikom...pytam sa len preto,ze ides busom a ci mas kde to vlacit, lebo ja som hnusna krkavcia matka, co toto detom jest neda 😲 😝 😀 kupovala som to len kvoli tomu, ze som mala odhodlanie to este raz skusit po tvojom kurze ...ale furt na to dako nedoslo 😀 😀

pristela
28. nov 2013

@dm1 jaaaj , aj ja som spominala mojmu , aj farbenie smartu , aaaale.... 😀 😀 😀 😀

@mysiatkoo ani moji to nejedia, ale oni to zas nelubia, ja tiež nééé 😝 😝 😝 ak ich mas vyhodit dones , jedny cukriky ma nezabiju , puboš bude mat ruksach na chrbte 😝

vlada111
28. nov 2013

@mysiatkoo mne to pripadá tak, že formu vystelie dokola pásom piškóty, naplní to do tej formy, nechá stuhnúť a potom formu roztvorí sa vyberie ju. Mohlo by to tak byť, či? 🙂

mysiatkoo
28. nov 2013

@vlada111 noooo ... toto mi nenapadlo... ale znie to logicky 😅....a teda urcite menej pracne ako som si to ja predstavovala 😀

vlada111
28. nov 2013

@mysiatkoo ja robím totiž punčovú tortu takú tú točenú vo vnútri a posledný pás mi pripadá ako toto. Zatváram to do formy a keď ju roztvorím, je pekne rovná. Robila som tak tú poslednú s dievčatkom a mašľou. Ale nie je to také rovnunké ako to tvoje.

adrika202
28. nov 2013

aaaa jubilejná tortuša číslo 200 🙂

michaela3011
28. nov 2013

@mysiatkoo k tej rovnej torte, normalne si naplnis tortu kremom, zakremujes a dookola ju este oblepis dobosovym platom... aspon tak som to raz robila pri jednej obrovitanskej torte 😀 sama som ju nedokazala premiestnit ked som na seba poukladala vsetky torty 😅 😀 ale to som skor robila z toho dovodu aby torta drzala pokope, kedze nebola vystuzena a bola trojposchodova 😀 nastastie vydrzala a nerozpadla sa 😅 😀

mysiatkoo
28. nov 2013

@vlada111 no ja by som to takto ani nedala, kedze torty mam tak 10 -12cm vysoke... to by som musela znizit na vysku tortovnice, aby sa mi to hore nezosuvalo dako.... ale vdaka za vysvetlenie principu! uz mozem ist spokojne do postele 😀 😀

mimcak
28. nov 2013

ahojte sladučké žienky .Júj,ale ste toho popísali neurekom. Ja som sa konečne dostala k PC za celý týždeň,lebo som teraz odsťahovaná s deťmi u mami.Lebo doma trošku prerábame takže je tam ako po výbuchu.Už sa teším na to upratovanie. 😝 😝 😝 a ešte k tomu decká choré. Moc si vás teraz nestíhnem prečítať,ale ja to potom sľubujem dobehnem 😉 😝 Hodím sem aspoň fotoše mojich minulotýždňových. trošku tapetka 😝 😉

michaela3011
28. nov 2013

dnes ma @ajka82 inspirovala s jej nadhernou ziarivo zelenou velrybou 😅 😀 tak som sa rozhodla, ze vyskusam vyrobit aspon podobnu farbu 😀 a vydarilo sa 😉 aspon ja som spokojna z vysledku 😀 a taktiez som spokojna z mramoroveho korpusu, ktory som skusala podla receptu z druhej temy 🙂 zajtra sa dozviem, ze ako bude vyzerat v reze 😀 tak pridavam fotuse 😝 😀

pristela
28. nov 2013

Holky prosim vas , ktora ste to tu robili taku krasnu tortu so zahradkou a zeleninkou v nej ? taka perfektna bola , uzasne vymodelovany šalatik atd.. som ako na istotu sla ze ju mam ulozenu a nemááám , pomoooc 😨 😨 😨

michaela3011
28. nov 2013

@pristela mozno ti tiez pomozu tieto inspi ked nenajds tu, ktoru prave hladas

lucula73
28. nov 2013

@pristela
ja mám iba túto

dida38
28. nov 2013

baby, pridavam moj prvy pokus o kvetinu v kvetinaci....no nie je to najhorsie, len kvetinac mi "siel" trosku do strany 🙂 ale tak, ja to este potrenujem 😀
kvetinac bol coko korpus s coko plnkou a spodok coko korpus s pribinakom a lesnym ovocim.... bola pre mojho muzicka k narodkam 🙂

lucula73
28. nov 2013

@pristela hľadám jednu tortu,ale nenašla som....mne sa vidí,že krásnu záhradku robila @artepf ,možno sa mýlim..........ale tiež sa mi páčil ten šalát,pre mňa ale nereálne,tak som ju neuložila a neviem s ak jej tortám na fb dostať,ak ju máš medzi priateľmi,skús kuk 😉

pristela
28. nov 2013

Jeeeej holky vy ste sladkeee , kujeeeem 😵 😵 😵

@lucula73 nooo , co ti poviem 😀 😀 este keby viem ake ma meno 😀 😀 😀

ajka82
28. nov 2013

juuuj slak ma trafi...pretiekli mi jahody, to sa mi este nestalo 🙄 tak som zatial dorobila jednu tortu a mozem opravovat tu druhu 😔 len neviem ako budem maslo slahat o polnoci 🙄

michaela3011
28. nov 2013

@ajka82 maslo daj na chvilku do mikrovlnky roztopit, potom to uz pojde jednoducho rucne s metlickou... a potom iba na chvilku do chladnicky ak by si mala maslo moc roztopene 😉 ja som raz takto improvizovala o druhej rano 😀

michaela3011
28. nov 2013

@ajka82 a hlavu hore 😉 zahod to cele za hlavu 🙂 ale iba obrazne 😅 😀 ked sa to da este opravit, tak zbytocne nesmut 🙂 teraz bud plna optimizmu aby ti to islo jednoduchsie 😉 sa nad tym celym iba pousmej 🙂 pomoze to 100 pro 😉 viem co pisem 😅 odkedy sa tymto riadim, tak uz nemam chut hadzat torty o zem od zufalstva 😀

ajka82
28. nov 2013

@michaela3011 no mikro to istila 😀 len teraz musim cakat nech to trosku zatuhne 🙄 a to sa mi veru neste... a modelovat zatial na dalsi vikend tiez nie, aj ked by som mohla nieco 😅 😝 a u mna lietaju len postavicky po kuchyni, torty zatial nie, to by bola skoda...to radsej dostanem cukrovku 😀

michaela3011
29. nov 2013

@ajka82 ooooo ten pocit ked nieco modelujes, nevydari sa, tak to rozpucis v ruke alebo hodis o stol 😀 to veeeelmi dobre poznam 🙄 😉 😀 u mna tiez este neletela torta ale malo tomu nechybalo par krat 😀 ale poslednu dobu mam skor chut do toho vrazit ruku ako male dieta, ktore posadis pred tortu 😀 aaale ovladam sa 😎 😀 ked uz na to nemam nerv, tak tortu schovam do chladnicky a kazdu chvilku ju chodim kontrolovat, ze ci mi ju naaaahodou nejaky skriatok nedokoncil 😅 😀 ale taky skriatok asi stale nevie, ze kde byvam 😀

ajka82
29. nov 2013

@michaela3011 😀 skriatok...no moje skriatky by ju jedine rozobrali 😝 😀 ...no ja som mala chut tortu vyhodit len raz, ked som robila pre svokru pred necelym rokom a moj chlap mi nieco k tomu povedal...ale to som chcela vyhodit vtedy aj vsetky pomocky a hmotu co som mala doma 😅 🤐
u mna bud modelovacie lietaju alebo ich zjem a idem od znova 😝

no uz z tej torty zacina byt aj sikma veza... a to mi kamoska dala, ze chce torticku ako robila vlada s fialovymi vtacikmi a ze nech jej urobim aj taku peknu s ostrymi hranami 🙄 😀

sheronka
29. nov 2013

Kočky poraďte. Mamina robí torty, i keď len príležitostne a potrebovala by poradiť ako urobiť fondan, respektíve ho položiť na tortu aby sa na spodku torty nevlnil a pekne sadol na tortu. Tiež keď sa napríklad urobí diera, dá sa to nejako opraviť? Ďakujem. 😉

ajka82
29. nov 2013

@sheronka vyvalkat vacsi kus hmoty aby aj pretrcal, nie LTT... a pohrat sa s tym 😉

https://www.youtube.com/watch?v=WPmZ112_4J8


a dieru neviem ci sa podari dokonale zamaskovat...u maksich hmot co som robila(bezlepkove torty) tak tam sa mi to zahladit dalo, ale smartflexe-ten je tuhsi, sice zaplatam dieru ale stopa mi tam zostane, potom cez tu stopu uz jedine zamaskovat nejakou ozdobou 😉

sheronka
29. nov 2013

@ajka82 Ďakujem 🙂