Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

michaela3011
29. nov 2013

@ajka82 oh chlapi... ten moj sa poslednu dobu robi velmi mudrym 🙄 😀 pri vsetkom co vytvorim musi mat komentar 😀 bohuzial uz aj on vidi chyby na tortach 😀 a som rada, ze nie len na mojich 😝 😀 obcas ma dokaze faaaaaakt vytocit 😀 ved som amater a nevyucila som sa za cukrarku (co som mimochodom chcela 😅 ) ale za to ma ten moj velmi podporuje v tomto hobby 🙂 keby nebolo jeho tak to asi vazne jedneho dna zabalim 😖

ajka82
29. nov 2013

@michaela3011 podobne 😉

mata299
29. nov 2013

Pozdravujem dievcata, vedeli by ste mi poradit niekoho, kto pecie pekne a dobre torty Bardejov a okolie?ak by mal niekto ponuku mata299@centrum.sk dakujem

ajka82
29. nov 2013

babulky prosim, ktore ste robili dres(hojejovy, futbalovy) ake boli velke? lebo mam urobit dres, no torticka ma byt pre 10 ludi na oslavu, takze max 3kg, ci to nebude divne take male 😕
dakujem

nika266
29. nov 2013

@ajka82 A ja som si myslela že to lem môj ma kibicuje 🙂 🙂

ajka82
29. nov 2013

@nika266 nieeee, kdezeeee 😀 a najlepsie ked dava rozumy, co by som mohla ako lepsie robit... vtedy mam sto chuti si pri neho sadnut a nech robi on 😀 no samozrejme ze neurobi, ze on mi necha priestor nech mam radost 😝 😀

jakelina
29. nov 2013

@ajka82 já jsem dělala tříkilový a plnila jsem jenom jednou pribináčkem mezi dva pláty korpusu.

ajka82
29. nov 2013

@jakelina dakujem....no a jednemu plneniu som sa chcela vyhnut, ale ked to inak nepojde... 🙄 😒 a chcu cokoladovu s jahodami, tam nehodim hrubsiu vrstvu na seba, mi to vytece, ked sa tak pozorujem posledne dni 🙄

kvietok23
29. nov 2013

baby, bude toho vhodne na potiahnutie torty, ktoru chceme piect? 🙂 http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

radsej sa pytam teraz 😀 😀 😀

lokalistin
29. nov 2013

Boze jak su niektori ludia vadni,nepochopim. Jedna zenska z mekaca chcela tortu,tak reku ok. Dneska rano mi pisala,ze ju pridu zobrat rodicia chlapca-ok neni problem. prisiel nacas-super. Hovorim podte celkom hore,nechcela som hopkat s tortou po schodoch. Stojim tam, nikto nechodi, reku mozno som zabudla stlacit ten otvarac dveri,stlacim, cakam- nikto nic,tak som zakricala,ze hore-ozval sa jaj hore? dobre. Ide hore ostane stat na schodoch, ze fuu teraz mame problem. Ja vystresovana,pytam sa, aky problem,no on je sam a musi ju niest do Germeringu. Ze kolko stoji?Hovorim 40€ vytiahol ich polozil na taku lavicu, co tam mam zobral ju a isiel-no nastastie sa este otocil a podakoval.????Ja ho poznam z mekaca-ako zakaznika- strasne arogantny magor,ale tak toto som necakala, ze mi tie peniaze ani do ruky nedal-debil

No a dalsia trubka, ze tortu,ktorou chce chlap poziadat zenu o ruku s krabickou na prsten ja uz super predstavu vyrezane postavicky,krabicka tvrdla a ona mi napise,ze nie chce nieco ine on jej da prsten uz dneska ma narodky a ona jej donesie tortu zajtra,ze saty. Myslite,ze by sa hodilo od kamaratky na narodeniny taketo nieco? Ak mi to udobrite, tak @maya30 budem sa snazit trosku opakovat,aj ked moja nebude ani zdaleka taka pekna

jakelina
29. nov 2013

@lokalistin to byl nějaký pako, nic si z toho nedělej

halienka
29. nov 2013

babky, mascarpone sa nemôže šľahať? Už 2x sa mi stalo, že keď som ho s niečim išla zašľahať tak normálne akoby zredlo, plnka tekutá... 😖 Včul neviem čo s tým.... ☹ A to som len s karamelovým salkom zašľahala ☹ Poraďte prosíííím ☹

jakelina
29. nov 2013

@halienka může, já ho vždy šlehám do šlehačky a nikdy to nezřídlo 😲 😲 😲

jakelina
29. nov 2013

Moje dva víkendové, normálně pohoda, jak jsem týden doma s malým, tak to jde mnohem líp od ruky. Příští týden už do práce, to zase bude 😝

blcha
29. nov 2013

baby nemate prosim vas recept na tie rafaelo gulky ?

ajka82
29. nov 2013

@halienka ja tiez normalne zaslaham a nezredlo mi vobec... teda raz ano, lebo som nemohla dalej ako pri dom na nakup rychlo, tak som kupila mascarpone uz nevie m ako sa volalo, ale vyrobene v nemecku a to ked som zaslahala, tak som mala vsetko riedke 😖 tak to ma na totalku presvedcilo, ze zostanem u overenych znaciek a original vyrobkoch, aj keby som sa mala na hlavu postavit a radsej budem mat vzdy jedno v chladnicke navyse ako potom zhanat v krizovej situacii

luciahromadkova
29. nov 2013

@kvietok23 popravde my tu vacsinou kupujem hmotu bielu a farbime si sami, ale ak sa nechces tomu venovat a chces robit len 1 tortu, naco by si kupovala hmotu farbenu... v odporucani je, ze sa z toho moze potahovat aj modelovat, tak moze.... ale skusenosti ako sa ti bude robit konkretne z touto hmotou nemam a neviem ci niektora z dievcat ma.... /teda neviem ci nebude sa prilis tahat a lepit a ako budu pevne postavicky, teda ci nebudu sadat..../ takisto chut neviem....ale lepsia volba ako dr. oetker a tiez urcite budes mat dost na potahovanie kruhovej torty v priemere 24 a aj na drobne dekoracie alebo postavicku 😉

halienka
29. nov 2013

@jakelina
@ajka82 no ja som použila to mascarpone z Lidlu, žeby to bolo tým? Doprčíc 😖 No asi mi neostáva nič iné ako urobiť puding+maslo, lebo už nemám čas bežať do obchodu pre ďalšie... myslíte že to nestuhne ani v chladničke?

halienka
29. nov 2013

@jakelina ten hrošík je úžasnýýýý 😵 😵 😵 😵 už ho aj mám v inšpiračkách uloženého 😀 😀

jakelina
29. nov 2013

@halienka jéééééé děkuji, už jsem jednoho dělala, tak to bylo šup šup. 😉

ajka82
29. nov 2013

@halienka to ja nepuzivam, ale vsak baby stale spominaju, ze kupuju aj to... pocuj, ak to mas vyhodit, skus to este preslahat viac, ci to nezhustne, vsak aj mascar je smotana
v chladnicke ti to nestuhne ak tam nedas tuzovac zelatinovy

jakelina
29. nov 2013

@halienka já taky kupuju to v Lídlu, jedině tam zkus dát ztužovač za studena, to by mělo zhoustnout.

evicaka
29. nov 2013

dievčatá, prosííííím, nejaký fotopostup na motorku , ktorú by som zvládla aj ja 🙂

lokalistin
29. nov 2013

@jakelina a myslis,ze ta torta co som dala fotku by mohla byt od kamaratky kamaratke k narodeninam?den po ako sa zasnubila?

jakelina
29. nov 2013

@lokalistin mně by takový dort potěšil a líbil by se mi moc.

lokalistin
29. nov 2013

@jakelina ok dakujem,som skusila uz saty modelovat,neni su take pekne ako tie od Majky,ale co uz a ona je asi v robote sa neozyva,len jej nechcem poslat original obrazok,lebo by bola potom z mojej sklamana

halienka
29. nov 2013

@ajka82
@jakelina a to ten stužovač len vysypať do toho a prešľahať? Či tak ako v návode píšu, že do vody, tú zašľahať a potom pridať krém... Som ten stužovač za studena ešte nikdy nepoužívala, ale mám ho doma pre istotu 😀

kvietok23
29. nov 2013

@luciahromadkova ahoj, dakujem za odpoved, nebudem robit ani postavicky, nic, iba potiahnut tortu a nato pojde jedla oplatka 🙂

a vies mi odporucit teda inu hmotu, s ktorou mas skusenosti?

luciahromadkova
29. nov 2013

@kvietok23 ja robim so smartflex velvet, je trocha tvrdsia kym ju rozpracujes a aj ked ju valkas, ale velmi dobre sa mi s nou robi hlavne na modelovanie a dobre sa farbi, teda vychadzaju pekne odtiene... (a chuti nam vanilka a mandla a da sa aj ceresna/
ale ak chces len potiahnut a dat oblatku, tak mozno staci toto, lebo smartflex velvet mas 1,4 kg cca do 10 E a este musis pociat ze aj gelova farba na farbenie hmoty cosi stoji...ak sa nebudes nejako extra tortam venovat zbytocne to budes mat doma....
este mam skusenost s hmotou white icing, robila som bezlepkovu tortu, a ta bola makksia dobre sa mi s nou potahovalo http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop..., a chutovo je taka kyselkava, teda je sladka ale citim tam aj nieco kyselkave....

ajka82
29. nov 2013

@halienka ja som ho mala tiez len preistotu do nedavna doma, ale radsej som sla podla navodu 😉