Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
5. jan 2014

@jakelina krasny vlacik, paci sa mi ako si urobila tie pismenka 😉

jakelina
5. jan 2014

@79zuzana děkuji

lamps
5. jan 2014

@eliska22 krásne je 😵 😵 😵 😵 a malej všetko najlepšie 😵 😵 😵

ajka82
5. jan 2014

Ahojte, vsetko dobre v novom roku a vela sladkych napadov 😉
ja uz som zacala tento rok 😅 a uz aj moj novy vianocny darcek fici a dost sa mi paci, ze nemusim prekladat a presuvat celu chladnicku 😵
cokoladova je nasa kavickova, kedze mam doma 3 oslavencov tento tyzden a kazdemu som splnila co si prosil...Karinka(meniny) chcela malu zirafku, Romanka(narodeniny) chcela angelinu balerinu a manzel(narodeniny) chcel extra cokoladovu s bananmi a bez potahu 🙂

maya30
5. jan 2014

no tak konecne to ide 🙂 ta dievcenska ma velmi bavila, mala byt vesela s princeznou, mam rada take zadania 🙂 Opat som mala robit tortu pre pana, vsetko nechali na mna, ze nemusi byt velmi zdobena, skusila som teda quilling, ako je aj na tej srdieckovej torte, ale je to len pre trpezlivych 😎

grasie
5. jan 2014

Ahojte kočky, budem robiť poschodovú tortu /2 poschodia/, a ke´dže som takú ešte nerobila, môžete mi prosím poradiť, či môžem dať do spodného poschodia parížsku šľahačku alebo lepší bude maslovo pudingový krém?
jáj a ešte prosím vás, z koľkých vajec sa robí korpus do formy o priemere 19 cm.
Ďakujem 🙂

maya30
5. jan 2014

neviem preco zobralo 2x tu istu 😝

maya30
5. jan 2014

@ajka82 ta autickova je krasna, aj ja sa na taku chystam 😵

maya30
5. jan 2014

@eliska22 jeeej uzasna je sovicka 😵 co to tam mas za krajku ?

aduskatt
5. jan 2014

@grasie ak budes vystuzovat, tak je jedno, aky das krem, kedze vrchnu tortu bude drzat podlozka a slamky a nie spodna torta

pristela
5. jan 2014

@ajka82 ta tortuska s tym budikom je bombováááááááááááááááááááááá 😵 😵 😵 😵 😵

@maya30 fuuha, tá chlapska je nekutočnáááááááá, zbožňujem tvoje tortičky 😵 😵 😵

moni244
5. jan 2014

ahojte, idem robit dcerke tortu na 1. narodeniny v tvare 1. Ale nejdem potahovat, lebo to bude moja prva torta, tak si netrufam 😀 ale chcem sa opytat, cim ju mam dookola potriet, plnkou? Tak aby ju mohla dcerka jest, dakujem. a prijmem aj rozne rady na co si dat pozor, ci uz pri peceni, robeni plnky a podobne. A este akoo robite piskotove cesto? 4 vajcia, 200g muky a 200 g cukru?

grasie
5. jan 2014

@aduskatt jéj ďakujem, budem isto vystužovať, netrúfam si bez výstuže, aby nebolo fiasko

jakelina
5. jan 2014

@moni244 když nepotahuješ, tak můžeš potřít čím chceš, třeba krém z tvarohu nebo z mascarpone je takový lehčí a vhodný i pro děti

moni244
5. jan 2014

@jakelina dakujem 😉

nika266
5. jan 2014

@ajka82 tie tortičky su krásne a tu stým budíkom asi niekedy odkopírujem,sdovolením 🙂

mimcak
5. jan 2014

@jakelina krásna tortička. Prosím ťa z čoho je ten dym z komína. Už som to viackrát videla.

jakelina
5. jan 2014

@mimcak to je obyčejná vata, vždy je upozorním, že to se nejí. Jenom to namotám na drátek a je to.

pipka
5. jan 2014

moj včerajší mimoň a konecne si idem sadnut, sak od rana mam deti prec a este som si nesadla 😅 😝
a to si vzdy hovorim, ze ked budu deti prec, tak to musim vyuzit a NIC nerobit...no maas ho vidiet 😝 😝 😅 😀 🙄

gumidekmomo
5. jan 2014

mascarpone so slahackou a lesnym ovocim :D

michaela3011
5. jan 2014

@mimcak dakujem 🙂 vyskusam tak ako ty pises 😉

michaela3011
5. jan 2014

@pipka aky je roztomily 😵 😵 😵

pipka
5. jan 2014

@michaela3011 dakujem 😉 je to pre 18 rocnu slecnu 😅 😅 😕 😀 😎 ale ze taku by velmi chcela...no nech sa paci 😅 😅 😀 😀 😝 😀

eliska22
5. jan 2014

@maya30 ďakujem, je to táto krajka rozstrihnutá na polovicu
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sablona-m...

michaela3011
5. jan 2014

@pipka ver tomu, ze nez tu torticku rozkroji, tak si snou spravi minimalne 50 fotiek a zavesi ich na FB 😀 ta torticka je fakt nadherna! mimon je roztomily 😵 velmi sa ti vydarila 😵

zuzka7512
5. jan 2014

torta pre moju dcéru...

jakelina
5. jan 2014

@pipka je krásný 😉

mrka2
5. jan 2014

@pipka no ten je zlatucky!!! 😵 😵 super

pipka
5. jan 2014

@mrka2 @jakelina dakujem babulky 😉 po tych nezdaroch ked som ho zacinala piect 😅 😅 😅 😀 uz nech tu tortu beru prec 😀 nemaaam rada, ked sa mi nedariiii 😅 😅 😅 😀 😀 😀
ale ved kto to ma rad, ze? 😅

tak ale zase...na com by sme sa tu zabavali 😝 😀 😀 😀

bubobubina
5. jan 2014

@eliska22 juj, ta je krasna, aj ja mam uz nejake cakatelky so sovami, straaaasne sa mi lubia, len musim najst nejaku prilezitost, my totiz sovu mame aj v priezvisku 😀