Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
26. sep 2009

jejo, peknucke torty...... 😉

a tu ciernu si ako docielila??gelovkami, alebo uhlim???

cessy
26. sep 2009
marfic
26. sep 2009

ajula, tá čierna s lebkou je bombová 🙂
tú prvú si farbila asi štetcom, aj mne sa stalo, že to len stekalo
☹, ale je pekná, babka sa určite potešila

bianka, mne sa to tiež drobilo, keď som farbila, ale nedávala som ceru, teraz som tú oranžovú tiež dosť prifarbila, ale pridala som trochu sušeného mlieka a stále som si ruky potierala cerou a bolo to lepšie, také viac elastické

dnes som neodolala a urobila som krsňatám také mini kabelky, babrala som sa s tým, ale nie je to nič moc, zajtra pridám fotky

bianca
27. sep 2009

decka ja som ani nevedela ze sa da farbit hubkou 😅 😅 😅 ako presne??? Nabuduce budem mudrejsia

idem popozerat vase torticky

henikav1
27. sep 2009

marfic to tie oranzove kabelocky???
nadhera

marfic
27. sep 2009

áno, oranžové, zostala mi hmota z minulej torty, tak som využila 😉

lyzenka
27. sep 2009

babulky,

čo dávate pod marcipán.....teda na vrch torty aby tam potom ten marcipán držal? stačí džem alebo aj puding zo zlatého klasu?

henikav1
27. sep 2009

lyzenka, ja som dala raz dzem a raz smotanovy krem, teda smotanu so stuzovacom a s pudingom, co sa robi bez varenia, obidve mi drzali

lyzenka
27. sep 2009

Díky heni

cessy
27. sep 2009

henikav a netopil sa ti potah, ked si davala na smotanovu.teda slahackovu plnku?????

henikav1
27. sep 2009

nie cessy, vobec, sice som plnila vecer a hned som dala do chladnicky a na druhy den sa aj zjedla
ved to bol vlastne tiez puding, lebo som robila slahacku stuzovac a do toho som zamixovala len ten puding dr. oetker bez varenia
to bola ta futbalova lopta

cessy
27. sep 2009

no lebo pisu, ze ked je na smotanovom kreme ze sa moze topit.

henikav1
27. sep 2009

no neviem cessy, ved si videla moju torticku, este si spominam, este z nej kusok zostalo aj na treti den v chladnicke, ale nepobadala som ziadne problemy
mozno som len mala stastie v mojej nevedomosti
ty cim potieras pod potah??

cessy
27. sep 2009

ja idem robit ten pivny pohar, neako sa toho bojim, uvifime ako to dopasne 😕

cessy
27. sep 2009

ja vzdy plnkou, ktoru davam do vnutra....maslovy

cessy
27. sep 2009

heni niekde som videla navod ze naokolo davali maslovy krem a do vnutra smotanovy.....tak preto som sa opytala.
idem to pohladat a hodim sem link

henikav1
27. sep 2009

cessy uz som strasne zvedava na ten tvoj pivny pohar, nezabudni potom hodit fotky

co sa tyka kremov a potahov, to som zaciatocnicka, tie dve torty co som spravila zo mna urcite neurobili cukrarku, ale zabavila som sa

Uz sa tesim na Mikove narodky, sice toho budem mat pozehnane, posledne dni mam strasne vela prace, ale co by clovek neurobil pre svoje dieta, vsak?
Uz sa tesim na organizovanie narodenin. Minuly rok sa deti velmi dobre zabavili. Otvorila som temu na navrhy na hry a organizaciu, ale nikto mi neposlal ziaden iny navrh ☹
Neviem co by som este mohla vymysliet. Ked by bolo pekne, to bude ok, ale ak zacne prsat, to bude katastrofa

cessy
27. sep 2009

heni ved jasne, ani ja nie som neaka cukrarka..........

len ma to zaujalo, ze ako sa ten potah na tom choval 😉

robis neaku velku oslavu??s vela detickami??

henikav1
27. sep 2009

iba max 15 deti, ale ak bude prsat, to bude nieco zachovat si chladnu hlavu. Viem o com hovorim, minuly rok neprsalo, ale lialo ako z krhly. Decka sa vyborne zabavili, ale ja som mala pocit, ze mam opuchnutu hlavu este par dni potom
Ak bude pekne, budeme sa hrat vonku, odlozim siete z tenisoveho kurtu a mam na plane hokej a futbal
Okrem toho nejake hry sikovnosti a mudrosti, teda budu dve druzstva a budu bud sportom, alebo vedomostami ziskavat body, decka radi sutazia
Pred spalnami mam taku dlhu chodbu tak tam som mala minuly rok bowling s flasami a penovou loptou, to malo obrovsky uspech a potom tiez zazracny darcek. To je na ukludnenie, ked su uz uplne roztatareny. Posadaju si do kruhu, pustim hudbu a budu si podavat balicek. Ked zastavim hudbu, tak dieta co ma balicek moze roztrhat vrchny papier. Je ich tam vela a je dolezite, aby boli rozdielne, ja to robim aj tak ze striedam papier s novinami. No a niekedy je tam darcek a niekedy nie je. No a ten hlavny darcek co sa skryva uprostred ziska ten co ho posledny rozbali. Samozrejme ze podvadzam, vzdy zastavim hudbu tak, aby balik zostal vzdy inemu dietatu v ruke. V kazdom bude darcek, alebo aspon balik cukrikov. No a z ostatnych aktivit tiez budu vyhravat ceny. Proste kazde dieta dostane tasticku zo sladkostami a potom si tam moze odkladat trofeje co vyhra

cessy
27. sep 2009

heni to tam mate aky sportový den 😅 ...
ale detom sa to urcite rata.
a to chcem vidiet tu velikansku tortu akú budes robyt pre tolko maskrtných jazýckov 😵

henikav1
27. sep 2009

no vacsia bude ta do skoly, ta bude pre nejakych 30 osob, u nas doma to uz bude len polovicna davka 😀
okrem toho budu chipsy a jednohubky, tak hadam ta kopa chalanov u nas neumrie hladom
zajtra musim stvorit a vytlacit nejake pozvanky a v utorok ich maly rozda
vobec neviem aku tortu spravim tu druhu, myslim ako zdobenie
alebo zeby som spravila nejaku poschodovu do skoly a to futbalove ihrisko na domov? no fakt neviem 😒

ajula25
27. sep 2009

ahojte.
tak je po oslavách aj po tortách.
ďakujem za pochvaly.
Cessy ten čierny poťah som robila klasickými práškovými farbami. Len už potom to bolo také všelijaké, aj to trocha praskalo....ale tak na prvý pokus celkom good.
No a tá druhá? Predstavovala som si to úplne inka, ale tak nepodarilo sa. Ale chutila a to je asi dôležité, nie?

Inak tu chodím očumovať už týždeň vaše výtvory a len ochkám. No nádhera. Ste šikovnice 😉
Marfic kabelky sú úžasné. Máš môj obdiv a aj všetky vy. 🙂

cessy
27. sep 2009

ahojte,prave teraz som si doobjednala farby na pecenie hrou, len uz aby boli doma 😅 😀 😅

marfic
28. sep 2009

ajula, Ď 🙂, zatiaľ nie som spokojná 😖

cessy, aké farby si objednala?
s práškovými sa dá aj nasucho farbiť, však?
ja mám len obyčajné z drogérie, tiež už pokukujem na peceniehrou
myslím, že alionuska tu písala, že najlepšie sú wilton, ale tam je ich veľmi veľa

cessy
28. sep 2009

maftic ano gelove, ale zaial len dve....ruzovu a modru wilton

aj ja mam zatial len tie z drogerie a dobre sa mi aj s tymi robi, ale na sucho neviem, robila som raz.....a v tom prasku boli take krystaliky, takze na sucho by boli asi lepsie tie lesky a prachy

cessy
28. sep 2009

a potom este neake vykrajovacky a kostice 😉

sofi07
28. sep 2009

cessy, kde si objednavala? ak v peceni hrou, tak zajtra to mas doma, tralalala 🙂 🙂 🙂

cessy
28. sep 2009

ano peceniehrou

sakris 😠 😠 😠 , taaaak sa mi nedari....prvý potah je uz v kosi, idem robit druhy.
ked som to uz mala rozvalkane, maly sa zobudil a nie a nie zaspat, takte mi to asi moc preschlo 😠 😠 😠

lenka.pav
28. sep 2009

ach, cessy, nezavidim...
aj ja som zdobila tortu, nahnevana som tiez...chcela som to dnes dokoncit a predstavte si, nevysla mi MMF!!!sa mi ani vo sne nesnivalo, ze jej bude malo....ale ten polohotovy vytvor som odfotila 😅 , tak ak chcete, kuknite.
idem este do kuchyne deaktivovat bombu a potom do sprchy a spat. paaaaaa