Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
19. júl 2013

@tinamk dakujeeeeeeeeeeem 😎 🙂 🙂

akapulko
19. júl 2013

mne padla 😀 😀

lokalistin
19. júl 2013

@anibas to bolo dobreeeeeee,sa tu rehocem jak dili 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mrka2
19. júl 2013

ahojte dievcata, pridam aj ja svoje, este zajtra ma caka jedna krstinova. tu sovu som skoro nestihla odfotit,lebo necakane si prisli po nu,tak som mala soky a rychlo rychlo fotila 😅 a tusim aj najkrajsia foto zo vsetkych 😀 😝

rapunzel1
19. júl 2013

Baby moje len nahodím a kooonečne spať, toto je za 2 víkendy plus asi 250 zákuskov /veterníky, parížske, punčové/ zajtra pozajtra snáď stihnem aj dočítať.... tá s vínom je tá istá, len ja som urobila s ružami, chceli poslať večer fotku, a chceli to zmeniť na hrozno... tak som prerábala....no neviem, čo je lepšie...ale boli veľmi spokojní, tak asi to je hlavné, dinosaurova hlava je pre môjho syna k meninám, na jeho výslovné želanie podľa jeho oblúbeného asi pol metrového dina, ružová bábika je pre moju malú princeznú k jej 3 rokom, tiež na jej želanie, lebo nič nie je jej, ak to nie je ružové 🙂 a posledná je pre svokra k 60 tke na oslavu do práce...a prvá pre švagrovu dcéru k zajtrajším narodeninám..... ufff to boli víkendy pečenia pre rodinu......

rapunzel1
19. júl 2013

jéj až teraz som si všimla, že dina som fotila po prvom útoku detí a už má vytrhané zuby 🙂 🙂 po povolení, že ho môžu zničiť dopadol horšie 😀 😀 😀

woman04
19. júl 2013

@mamina1978 to nemyslíš vážne...tenisiek som už videla,ale táto je asi najhoršia.. 🙄 ...škoda ,že naše hlasy nepomohli,ale ako píšeš,význam to malo...akceptácia polovičky je veľmi dôležitá výhra a nech sa ti s novým pomocníkom darí 😉

woman04
19. júl 2013

@pipka waaaw..však je krásna krajková 🙂..šikovnica 🙂

katkas1
20. júl 2013

@viera6 dakujem

akapulko
20. júl 2013

taaaaak a tu je moja vcerajsia nocna na to ako sa mi nechcelo vcelku ujde🙂

anibas
20. júl 2013

@viera6 vyváľam čo najtenšie, orežem do obdĺžnika a prekladám ako harmoniku na 3x, priložím k torte a doladím, skrátim a prilepím

simasa
20. júl 2013

Ahojte,
pridávam jedno dvojsrdce. Spodnému zdobeniu /lemu/ budem hovoriť "a la Pristela" 😀

pipka
20. júl 2013

@simasa naaaadherne jemnucke, velka sikulka si 😵

janula.h
20. júl 2013

babule víkendovky odovzdané v piatok mááááááááááám veget 😀 na tej s kvietkami mala sedieť Barbie,ale manžel fotuíl kým som nebola doma tak ju tam samozrejme nedal!!! 🙄 🙄 🙄

ajka82
20. júl 2013

mat doma chlapa, ktory sa venuje hudbe je pri tychto tortach na nezaplatenie 😀 🙄 este X detailov som rano dorabala, co mi bicie ofrflal ze tam nieco musi byt 😅 akoze torta cisto potiahnuta mala 2,7kg a celkovo 3,2kg a to su v bubnoch ryzove chlebicky, lebo z hmoty som to riskovat nechcela, kedze som ich robila narychlo a este mi hovori teraz, ze kopak na cinele mi chyba-na tej mensej

simasa
20. júl 2013

@pipka ďakujeeem 😵

vlasta80
20. júl 2013

moje nočné, tá futbalova bola robena velmi narychlo , ako moja spokojnost nič moc☹(

molnarovazuzu
20. júl 2013

dnes som prvý krát robila ružičky,co poviete?

akzuzs
20. júl 2013

@jakelina a akú máš značku? možno to bude tým

lawli
20. júl 2013

Moje tortičky za tento víkend 🙂

pipka
20. júl 2013

@ajka82 nadhera...ale poviem ti...esteze ja nemam doma odbornika na nic 😅 😀 😀 😀 a mam svaty pokoj 😀 😎

jakelina
20. júl 2013

@akzuzs omlouvám se, ale nevím na co reaguješ, jakou značku myslíš??

mamina1978
20. júl 2013

@mysiatkoo dakujem , mm vyriadim....... 😵 😵 😵 😵 😵

florentina
20. júl 2013

Zdravím pekařinky, odskočila jsem si od dortíků, už jsem úplně hotová /já/, ale zdaleka ještě né hotová /s dorty/, už se těším, až budu mít po a pokoukám dortíky od vás...

@pipka prosím, můžu mít úplně hloupý dotaz...už mi to vůbec nemyslí...jak se dělá ta mašle na dort, jak máš např. na té Minie pro Olivii...to se přehne ta stuha a nějak se to sešpendlíkuje a přes to se dá zase kus stužky jako ten uzlík...nebo? Asi je to úplně jasné, ale já umím udělat mašličku jen tak, že ji uvážu a pak je to uprostřed zmuchlané a kroutí se to....ach, asi už je to se mnou hodně špatné, že se ptám i na takové chujoviny .... 😖 😅 😀

jakelina
20. júl 2013

Holky dělala jsem toho čipmánka. Jde poznat, že je to Alvin?? 😲 😲 😲 Já tu pohádku neznám

florentina
20. júl 2013

@jakelina perfektní je... jen na té první fotce se mi zdá hodně šedivý...nevím, nemá být trochu do hněda? Ale nic bych na něm neměnila, poznat rozhodně je, jsi machr!

lokalistin
20. júl 2013

@jakelina ja to tiez moc nepoznam, ale je zlaty
@mamina1978 cukinovy kolac fantasticky len ta horka coko mne na vrchu trochu vadila, ale kolac uzasny jemny, nadychany - dakujem za recept ten vcerajsi som brala do roboty hned sa zjedol este mi niekto aj zobral z dozy co som mala v chladnicke pre mna a kolegynu - nestacilo im co bolo na stole 🙂 a pre mna a draheho na dnes este jeden 😀