Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
24. aug 2013

@lawli jéééj vy sa máte. A zamatovú máme tiež radi 😉

jakelina
24. aug 2013

Holky dívejte jakou mám doma továrnu na dorty

https://www.youtube.com/watch?v=A-q7HHlp5wk
pipka
24. aug 2013

@jakelina uz som sa na FB na tom bavila 😀 ze uuuplne jak u mna doma 😅 😀 😝

mysiatkoo
24. aug 2013

@jakelina 😀 😀 mas barak jak prase 😀 😀 ... ale kolko casuuuuuuuuu by take daco usetrilo...

lamps
24. aug 2013

@jakelina
@pipka
@mysiatkoo dievčence, ale určite nie sú také dobré ako tie naše, veď my sa s nimi tak mojkáme 😀 😀 😀 a tam tie robia iba chladné stroje

mysiatkoo
24. aug 2013

@lamps to bolo prve co mi napadlo, ze to asi nebude ta xut, ako ked pridas k tomu kus lasky 😉

sikag
24. aug 2013

sikulky nemate nejaky tip na torticku pri prilezitosti otvorenia novej skolky? asi by mala byt velka 🙂 🙂 🙂 ...ale modelovat neviem to hovorim dopredu 😉 dakujem za rady

@mysiatkoo ta ice-age je uzasnaaaa!

mysiatkoo
24. aug 2013

@sikag vdakaa 😉 aj za vsetky ostatne komentare a pacitka... reakcia bola taka xladna, tak tato kompenzacia potesi 😉

sisix
24. aug 2013

@jakelina no ani by nas to nebavilo ... ale opatlat dohladka maslem by za me stroj mohl 😀 (porad mi to nejak nejde jako vam, ale cvicim ) Toto ukazat tem, co se zda cena nasich dortu vysoka. Tak at si jdou koupit takto vyrobeny. Ten bude skoro zadarmo .... pak ho sezere kos. 😀

zsuzsu
24. aug 2013

Ahoj. zasa same umelecke diela 😵 tu su moje prve dve vikendove este jedna ma caka teraz v noci 😀 to poschodve je len tak provizorne poskladane, nakolko som ju skladala az na mieste vlastne len to vrchne poschodie a figurky 😀

zsuzsu
24. aug 2013

zasa som skor poslala nez chcela 😀 😀 😀

mimcak
25. aug 2013

kočenky robila ste už niektorá košík s hubami. z čoho mám tie huby urobiť? Iba z hmoty tej by som použila asi moc či z punčoviny,alebo z čoho?

mia1111
25. aug 2013

@katkak23 - juuuj, ďakujem za pochvalu, no ja vidím teraz ešte kopec chybičiek, ale tak som rada, že sa Máša páči 😵 , si zlatá
@daniela09 - ďakujem, teším sa, že Ti poslúžia ako inšpirácia 🙂
@elamaslakova - Eli, postup som nefotila, bo som sa hrala počas 2 nocí a veru úplne mi to vyfučalo z hlavy, že mám ešte aj fotiť, ja som našla nejaké postupy, ale ani jeden sa mi moc nepáčil, tak som urobila podľa seba, len podľa obrázka z googlu, ale možno Tebe poslúžia:
http://siesta.dn.ua/forum/index.php?topic=3712.0
http://www.koolinar.ru/recipe/view/102111
http://www.maminklub.lv/zhenskii-klub/master-kl...
Tento posledný sa mi pozdával najviac, odkukala som z neho, ako urobiť hlavu Medveďovi, tak možno pomôže aj Tebe. Ale Máša ani na jednom postupe nevyzerá ako ozajstná Máša, tak som robila podľa obrázku, no ani moja nie je 100%-ná kópia, ale takto sa mi podarila, už to nezmením 😀 😀 😀

Babulky, ďakujem všetkým za páčitká aj milé písmenká 😵 😵 😵 😵 , mňa včera skolila črevná viróza, tak už sme sa vystriedali doma všetci, dúfam, že druhé kolo nebude 😒 . Strašne je toho teraz veľa, no totálne ma to odpravilo na jeden deň, dnes už mi je podstatne lepšie. Tak idem popozerať a opáčitkovať Vaše krásne sladké dielka 😵 😵 😵

adrika202
25. aug 2013

Dnes sú to presne dva roky ako som upiekla prvú poťahovanú tortičku,a teda aj tortu vobec 🙂 za ten čas sa z toho stala celkom slušná závislosť ( vo vedierkach mám cukrárske pomôcky 🙂 🙂 🙂

mia1111
25. aug 2013

@mysiatkoo - pecková tortička a postavičky ako živééééé, náááádhera 😵 😵 😵

elamaslakova
25. aug 2013

@adrika202 pekný kútik a samozrejme zásterka od Žanet , aj ja mám od nej zásterku a je mi ju ľúto zanosiť , asi ju tiež tak vystavím ako ty :D

elamaslakova
25. aug 2013

@mia1111 Miška ďakujem ti pekne za tie lajky na postup idem ich prelúskať a ak sa naštvem tak možno aj dnes sa pustím do Máši , máme na druhú nedeľu Deň obce tak by som chcela dať nejakú tortičku do tomboly , vlani som urobila takúto https://www.facebook.com/elena.maslakova.9/medi..., páčila sa , tak by som aj teraz chcela nejakú spraviť . A len sa polieč ešte , lebo črevná viróza dá zabrať .

mia1111
25. aug 2013

@elamaslakova - ďakujem mojko, poslala som Ti žiadosť na FB, lebo sa mi tortička nezobrazila 😉 . Ja som urobila jeden večer mášu, potom druhý večer medveďa, tak držím palce, určite sa Ti super podaria 😉

elamaslakova
25. aug 2013

@zsuzsu Krásne tortičky

adrika202
25. aug 2013

@elamaslakova dakujem :D no aj mne je ju luto zamazať ,ja som si ju prene na tento účel aby mi zdobila stenu od Žanet objednala 🙂 🙂 🙂

akapulko
25. aug 2013

ahojte viete mi poradit vcera v noci som si pripravila smolko domcek z oplatok tie som potrela nutelou a potiahla hmotou,ale potrebujem to na tortu az vo stvrtok 😉 az dnes rano ma napadlo ci sa mi to nebodaj neskazi ta nutela alebo bude to v norme co myslite?mam to oldozene v spajzi 😀 😀

stupacik
25. aug 2013

@mimcak ja som ich robila z medovníkového cesta . Posielam ti aj recept :
80 dg hladkej múky
32 dg práš. cukru
1 pl sody bikarbony
1 pl preosiateho kakaa
1 prášok do perníka
250 g margarínu
4 vajcia
4 pl medu

Suroviny zmiesime a cesto necháme odležať cez noc v chladničke.
Hlúbiky tvarujeme do podoby šišky a klobúčiky do pologule , do klobúčika dáme guličku z papiera na pečenie , aby tam zostala jamka.Pečieme na 180 °C. Do teplých hlúbikov zapichneme špajdľu na nej to potom sušíme v polystyréne. Potierame bielkovou polevou , ktorú si podľa potreby zafarbíme.

mimcak
25. aug 2013

@stupacik super a nemáš foto ako to vyzerá? A tie klobúčiky si aj poťahoval alebo farbila?

zuul
25. aug 2013

@sikag na otvorenie cirkevnej? no isto musi byt velka. ja som robila do skolky sasa a mala 8kg.
tak nieco velmi vesele, co deti mozu hned odobkavat, to maju najradsej a mozno kludne sasa veseleho. 😉

daniela09
25. aug 2013

@jakelina tiško závidím, začínam šetriť na takéto stroje 🙂

dadenka1
25. aug 2013

@lawli tá torta vyzerá krásne.. prosím ťa, dala by si recept? a čo si dávala na vrch, čím si "poťahovala", že to je také bielunké...? ďakujem

dadenka1
25. aug 2013

@mimcak mne robili na svadbu košík a hríby boli fondánové.. plusklobúky namočené v hnedej čoki, nožičky vbielej čoki

mimcak
25. aug 2013

@dadenka1 no len sa bojím,že ak bude teplo a majú ho prevážať tak či sa sa nebude čokoláda topiť. 😒

zsuzsu
25. aug 2013

@elamaslakova dakujeeeeeem 🙂

zsuzsu
25. aug 2013

Nocna 😀 som myslela ze to nikdy ani nedokoncim ved to je taka piplacka ze az. Ale co to robite poznate 😀