Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vladiella
6. sep 2013

@brunila luxusne! Kolko trva vytvorit vsetky tri naraz??

mysiatkoo
6. sep 2013

@pristela ja ju mam az na zajtra, len postavicka je otras... ja ju proste nedam tak, aby vyzerala milo 😖

jakelina
6. sep 2013

@mysiatkoo ty jsi kecka, máš vždycky krásné postavičky

mysiatkoo
6. sep 2013

@jakelina no sxvalne az budem stihat vam sem hodim foto... musim teraz frcat k detvakom a sporaku

brunila
6. sep 2013

Holky všem díky za pochvalu 🙂

brunila
6. sep 2013

@vladiella to se nedá říct jen tak,pár dní dopředu si nadělám kytičky,jeden den k večeru upeču všechny korpusy,druhý den plním,chladím,odpoledne po vychlazení potáhnu ,přes noc lednice,ráno kompletace a zdobení a v poledne si to odvezli....Hodiny nepočítám,protože mimo to musím ještě zvládnout jiné věci.Jako např. kytičky nebo figurky na další dorty... 🙂

brunila
6. sep 2013

@jakelina tak s tím máslem ti závidím......no člověk si rád zaplatí pokud je to ovšem kvalitní zboží.Já mám podezření,že co je pro Česko,tak prostě dávají skoro odpad.Dokonce i prášky na praní se vyrábí v Rakousku pro Česko zvlášť.Nevěřila jsem tomu,ale pak jsem si objednala prášky po in ternetu - Rakouské prášky,je několik doovozců,a to byl fakt rozdíl.Nejlépe to ocením na utěrkách,protože těch při pečení zamastím hodně..... 🙂 🙂 🙂

brunila
6. sep 2013

@pristela ty květy máš nádherné.Můžeš mi říct jak dlouho ty lupínky sušíš a jestli jsou slepené nebo drátkované?Dort vypadá luxusně.Takovou barvu jsem chtěla docílit na ty kaly,ale nepovedlo se. 🙂

brunila
6. sep 2013

@lamps Ty žabičky jsou roztomilé.S dovolením jsem si uložila a určitě to někdy použiji.I ty puntíky jsou tam dobrý nápad.Hodně to oživily.

jakelina
6. sep 2013

@brunila právě, taky mám tu zkušenost. I s těmi prášky, taky mi vozí známý co jezdí kamionem a perou teda úplně jinak, než ty u nás koupené.
Máslo z mlékárny vyjde na 130,- korun kilo, takže super cena a hlavně fakt kvalita.

linette
6. sep 2013

Ahojte tortičkárky, prosím vás viete mi poradiť kde kúpiť takú tú šablónu vhodnú na birmovku? (v tvare pápežskej čiapky s holubicou) ... Už som prezrela niekoľko e-shopov a nikde neviem nájsť...
Ďakujem ...

mia114
6. sep 2013

ahojte, uz peciem nejak malinko 😔 nieje cas. aspon drobcovi som upiekla tortu na destku oslavu.

wera.g
6. sep 2013

@mia114 úúúúúúúžasníííí šmolkoviaa 🙂) krásna tortička 🙂

mia114
6. sep 2013

@pristela ako neskutocne krasna torta 😵 😵 😵

pristela
6. sep 2013

@vladiella 😀 neblázni , kvietky maju od živých hooodne daleko 😕 ja niesom moc expert na kvety 😝 ale dakujeeeem 😵
@brunila nuž , taktiež niesom velmi príkladom kolko dopredu a ako robit 😅 tieto kvety som robila večer/v noci lupienky, kazdy jeden je na drôtiku, na druhy den vecer som ich tieňovala/ boli robene z bielej hmoty, sa mi nechcelo farbiť ju 😝 / a aj som ich po dotienovani hned dávala do kopy, opáskovala a vlozila do pohara /pouzila som ich az na druhy den . Inak tu mali byt aj tie orchidee 😅 😅 ale akosik som ich robila zbytocne/lebo vela casu mam 😀 / bo sa mi tam nehodili , tak som dorabala mini zelene kvietky

@mia114 Woooow uuuuzasnaaaa je 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

aduskatt
6. sep 2013

@linette nemyslis toto okno s holubicou? http://www.mnamuela.sk/p/1495

linette
6. sep 2013

@aduskatt ano, presne tú 🙂 Ďakujem veľmi pekne 🙂

aduskatt
6. sep 2013

@linette za malicko🙂 no, tak som Ti nasla hned aj shop, kde ju maju🙂 posledny kus skladom🙂

vladiella
6. sep 2013

@pristela a ten vzor sa robi ako? A mas na kvietky i ten vzor fotopostup??

ewwe
6. sep 2013

ahoj baby potrebujem sa poradit, planujem robit takuto tortu alebo nieco take podobne, chcem sa opytat ako urobit tie usi, rozmyslala som, ze ich vykrojim z oplatky a natriem kremom a obtiahnem potahovkou, alebo vyrezem karton? len aby mi to cele potom nespadlo ak sa oplatka, karton nasaje z kremu? neviete mi poradit?

jakelina
6. sep 2013

@ewwe já bych vykrojila z hmoty, nechala obeschnout a na párátka nebo špejle píchla do dortu

mysiatkoo
6. sep 2013

no baby, tak tu je plastikova Minnie... hlavu ma o 3tinu vacsiu ako by mala mat, usta ma moc nizko...a vobec - ale uz ju nexam tak, ved 4rocna holka hadam nebude velkym kritikom...

vladiella
6. sep 2013

@mysiatkoo a co sa na tom neluubi? sak je to ako z Disneylandu! 😵

jakelina
6. sep 2013

@mysiatkoo je dokonalá, co by jsi chtěla

mysiatkoo
6. sep 2013

@vladiella ja ti nevim karle.... uz mam asi apatiu voci modelovaniu postaviciek z rozpravok, ktore vsetci poznaju....

mysiatkoo
6. sep 2013

@jakelina presne viem co by som xcela 😀 zakaznikov s poziadavkami na torty bez zadania konretnej rozpravkovej temy 😀 😀 😀

akapulko
6. sep 2013

@mysiatkoo aj mne sa paci je super 😉

vladiella
6. sep 2013

@mysiatkoo nie je to tym ze karel je moc narocny? Stavme sa o tortu ze zakaznik bude spokojny, haha chcem tu s vykrajovackami 😀

mysiatkoo
6. sep 2013

@vladiella @akapulko @jakelina baby dakujem.. vladiella je to pre babu, ktorej som uz tortu robila, takze poznam ocakavania a radsej sa nestavim, ale v tejto xvili nejde o jej spokojnost, ale tu moju a od toho som este dalekooooooooooooooo 😉 hold - vecne nespokojny typ so svojimi pokusmi... a od toho su tu sladke zienky, ktore poradia a pomozu aby sa clovek zlepsoval 😉

jakelina
6. sep 2013

Moje taková klasická s vodopádem růží. Původně to mělo být trochu jinak, dostala jsem předlohu, kde byly dva vodopády a to se mi nelíbilo, na každé straně jeden a ještě v tom spodním lemu byly natlačené takové ty stříbrné velké kuličky. To se mi taky nelíbilo, tak snad nebude vadit, že jsem to změnila. Už mám normálně z těch svatebních nervy.