Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
10. sep 2013

@florentina nemam tie lupienky uplne tenke praveze, tak skusim toto s tym skvarenim 🙂 vecer druhy pokus 🙂
a este ma napadlo ci to nebude hrubym drotikom, pouzila som 22jku na lupene
dakujem @jakelina @lamps @florentina

florentina
10. sep 2013

@dada2007 no já na svatbu měla do výslužek nakoupené koláčky. Tak u nás je to holt o tom, jak si to kdo zorganizuje, pak buď má a nebo nemá 😀 , ale ten váš zvyk je hezký 😉

@jakelina no podle mě neděláš nic špatně...tak to je, ale mě to teda nijak nesmrdí, ale samozřejmě lepidlo je taky fain. Mě toto vyhovuje víc pro to, že s tím lepidlem to nějak neumím...buď dám málo a jezdí mi to v tom a nebo hodně a pak mi to z toho leze ven a mám to od toho zapatlané...tak je prostě fain, jako i v jiných věcech u dortíků, že je prostě víc možností, tady se o ně hezky podělíme a každý si vybere, co mu vyhovuje. 😉

florentina
10. sep 2013

@sikag tak budu držet palce. Já popravdě nevím, jak používám silný drátek, koupila jsem takové sady, kde jsou různé tloušťky drátků a používám to po citu...podle toho co dělám, ale holky určitě poradí. Ale určitě na silnější drátky musí být i silnější hmota. A uvidíš, zda ti bude víc vyhovovat lepidlo či zapalovač a je to podle mě ve finále jedno, hlavní asi opravdu bude vychytat tu tloušťku hmoty v poměru k tloušťce drátku. A nechat to pořádně vytvrdnout, by mohlo taky pomoci, ale jak píše často o svých dortíkách @pristela tak se to dá vše i za pochodu /ze dne na den 😉 /, takže pak už jen zkoušet a zkoušet a nebo zkusit našetřit na nějaký ten kurzík. Je fakt, že některé věci se můžou stokrát popsat, okoukat z netu /a většinou to stačí/, ale není nad to si to vyzkoušet a rovnou vidět, co člověk dělá špatně.

sikag
10. sep 2013

@florentina @jakelina no mne ten drotik ak ho lepim tak mi tam plava, skusim este raz poriadne popritlacat a skusim aj zapalovac vecer 🙂
kurz by bol super, peniazky by aj boli ale este mam malicke deti tak sa neviem uvolnit... ale ak pekne poprosim mozno ho dostanem pod stromcek 😀 😀 😀 😀

dada2007
10. sep 2013

@florentina ona mala...že 700 či kolko nejakých mini svadobných a plus na tácočkách kúpené suché linecké-či čo.........ale aj tak toho bolo málo.....

brunila
10. sep 2013

@akzuzs no ano je to o cviku..a můžeš mi prozradit kde se dá ještě koupit sungick?U nás jsem ho už neviděla ani nepamatuji.A přitom ho mám moc ráda.Díky.

mirinecka
10. sep 2013

@lamps ďakujem tak radšej vystužím, ešte prosím ťa dávaš tie slamky po poťiahnutí torty alebo pred, a podložku obalím do potravinovej fólii aby sa nešmýkala potriem krémom alebo stačí marcipán trocha potrieť vodou. ďakujem idem robiť poschodku prvý krát tak aby som to nedovrzala 😒 Myslím podložku pod druhé poschodie. 🙂

jakelina
10. sep 2013

@sikag to máš tlustý drátek, já dávám 26 nebo 28. To ti pak leze proto ven, já moc lepidla nedávám, někdy i ten drátek zapomenu do lepidla namočit a drží to nejvíc právě tím stisknutím v tom žilkovači. Udělej s tenčími drátky a půjde to jedna radost. 😉

jakelina
10. sep 2013

@dada2007 je to tak, jak píšeš. Tady je jeden dort a znám i svatby, kde není vůbec. A dávají se ty děkovné za dceru a za syna a to je vše. 😝

jachin
10. sep 2013

SKÚSIM otázku ešte raz:
prosím vás, ked spravím teraz ružičky z MMF, potrebujem ich na 22.9..nestvrdnú veľmi? budú jedlé? emoticon
a neviete mi poradiť nejaký zelený krém do torty? (mätový, limetkový.....? ) dakujem.

mysiatkoo
10. sep 2013

holky nemate nieco pre cloveka, co sa pusta do stavby domu/xaty? (vtipne ladene)

daniela09
10. sep 2013

kočky prosím vás, niekto tu dávnejšie dával foto citronového olé pud. dovezeného z Nemecka, potrebujem to ukázať, dala by som si kúpiť, len nech to vidia ako vyzerá obal. vďaka

pristela
10. sep 2013

@sikag neviem ci ti uz niekto odpovedal , nestiham ted citat vsetko, ale chybu robis tu : vykrojím lupienok, ožilkujem, 🤐 stenším, zozadu dám tenký drôtik so "zahnutým očkom" namočený do lepidla a prilepím tenkým pásikom. nechám vytvrdnúť , "správne" to má byť : vykrojím lupienok , zozadu dám drôtik namoceny do lepidla /ja lepim vsetko vodou/, prilepím tenkým pásikom, otočim na líco ožilkujem a stenším okraje . Ked to budes zilkovat az ted tak si tam ten drôtik pritlačíš a nebude sa pak točiť .

pristela
10. sep 2013

@sikag mrk, takto to robim ja , lepim len obyčajnou vodou, tu som nemala žilkovač som to pritlačila teda len prstami

pristela
10. sep 2013
gumidekmomo
10. sep 2013

@rapunzel1 ja som ho uz skusala velmi davno lenze to som mala akurat tak to 24cm formy ...a teraz by som chcela vacsiu 🙂 nam chutil tak by som to chcela upiect synacikovi k narodeninam na oslavu 🙂)ale velmi pekne dakujem za radu urcite mi to pomohlo

akapulko
10. sep 2013

tak ja mam hotovo 😀 moja prva ze topanka 😒 nic moc ale druha snad bude lepsia 😀

akapulko
10. sep 2013

@pristela panecky to vyzera pomaly ako v tovarni 😀 😀 😀 😀

akzuzs
10. sep 2013

@brunila No u nás v meste 😀 A skoro v každom obchode. U Vás v čechách sa už nedá???? Tu hej . Mám Ti poslať??? 😉

sikag
10. sep 2013

@pristela ty mas aku tovaren 😀 😀 😀 😀 dava to zmysel, a vidim ze som dala malo drotiku dnu {asi iba 1cm) a prilis hruby, tak sviham kupit tensi a vecer skusam... dakujeeeeem za rady
a to na com susis lalie? je to nejaka rurka rozrezana? mas prekrasne kvietky

vladiella
10. sep 2013

@florentina @pristela
@jachin
padla tu otazka: ako udrzat vyzdobu makku, aby bola jedla z mmf alebo marcipanu, vytvorenu dlhsiu dobu vopred??
napadlo ma >
dat zamrazit?
alebo do folie a do chladnicky,
alebo staci do folie a nechat pri izbovej teplote? to by mohlo stacit, nie? len zabalit...

pralinka25
10. sep 2013

@akapulko ako si robila tu malu tasticku. so je v nej prosim ta?

akapulko
10. sep 2013

@pralinka25 ja som tam zlepila nutelou bebe keksy a tak potiahla🙂)jedine co som mala doma 😉

vladiella
10. sep 2013

@jachin ak tu

https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...

nenajdes, tak Ti neviem poradit, zelene nerobim. skus zafarbit a dat citron koru, ci stavu, alebo ine dochucovadlo....

nasla som davnejsie plnku do makroniek, ale nemam s nou skusenosti:
Na pistáciovou náplň
Bílá čokoláda
Smetana
Pistáciová pasta
(rozmixujte 50 g mandlového sirupu a 100 g loupaných pistácií) pomer si uprav
Na pistáciovou náplň prohřejte smetanu s pistáciovým krémem, směs po částech přimíchejte k nasekané čokoládě a dohladka promíchejte. Nechte vychladit. (přidejte pár kapek zeleného barviva)

pralinka25
10. sep 2013

@akapulko dakujem. budem robit kozmeticku tasticku taku malu na vrch preto rozmyslam ako na to

ajka82
10. sep 2013

baby mna asi trafi slak...nakoniec som sa nechala ukecat az na 8 toriet, zajtra davam prvu poobede a jednu mam taku pohotovostnu, lebo nevedia, kedy prepusitia babatko z JISky a mne nejde elektrika, stale sa mi vyhadzuju istice, jedine svetlo mi svieti ak teda je lepsie, ale rura mix, chladnicka, vsetko v prdeli a nemozem nic robit ... 😖 😠 🙄 😔 pocitac mi dojde za chvilku, bo sa nenabija

laurinkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mysiatkoo
10. sep 2013

@ajka82 by som ti aj poslala, len elektriku fakt neviem ako 😒

pristela
10. sep 2013

@sikag aale ked na lalie treba vela lubienkov na jeden kvet ☹ , tak isto keby si videla kolko lupienkov som mala pripravených na tri pivonky 😨 😨
Suším ich na takých tých zbytkoch papiera ked miniem baliaci papier 😅 su namotane na takom kusku tvrdsieho papiera , ktory si drzi tvar zatočeny , na to ked sa prehodí rozstrihnuty mikrotenovy sáčik , trebars, tak sa ani nic nenalepi 😉 Ja mam doma malo origos pomocok 😀 vymýslam vždy co použiť co už mam doma aby som zbytocne nevyhadzovala peniaze, tie formovače na sušenie kvetov original su dost drahe 😝

jakelina
10. sep 2013

@jachin to máš dost dlouho, podle mě už budou hodně tvrdé. Já dělám tak týden nejvíc dopředu, ale většinou nestíhám a kolikrát dodělávám a už mám hotový dort. 😀 😀