Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

halienka
28. apr 2014

@maya30 no pani ešte zatiaľ nevie či tortu alebo dokonca skôr minitortičky, bude to pre deti z nejakého krúžku, že to by sa jej asi aj lepšie prevážalo, má prísť cez víkend sa dohodnúť už presne, bude to na 17. mája. Marlenku som ešte ani nerobila 😀 dobošovú 2 razy, ale to som tam dávala krém zo surových vajec, to by som musela iný recept pozrieť. No to bude ešte zážitok, čo vymyslím 😝 😀 Za tie minitortičky sa berie koľko eur za kus? Či je to tiež na váhu? Bo tie mi prídu prácnejšie než torta...

elamaslakova
28. apr 2014

Alebo plnka varená nad parou , tú dávam do tort svadobných cez leto , aby vydržali ked sú tak dlho von a potom asi aj dobre zabaliť , myslím tým obložiť Pet fľašami v ktorých je zamrznutá voda , podľa toho ako budú cestovať či autom tam by to šlo .

elamaslakova
28. apr 2014

@halienka To bola pre teba tá správa hore vyššie písaná :D

elamaslakova
28. apr 2014

@halienka Minitortičky sú pracnejšie a preto aj drahšie , skôr urobíš 4 torty ako napr. 30 minitortičiek, ja som brala 4 eura za jednu

elamaslakova
28. apr 2014

@halienka tu je recept na tú plnku nad parou je veľmi chutná http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=16&t...

halienka
28. apr 2014

@elamaslakova a máš nejaký dobrý recept prosím ťa? Oni pôjdu autom isto, niekde som počula aj o takom podnose čo chladí, som myslela niečo také a obaliť to nejakalobalom aby to ten chlad držalo. Ale ak by to boli minitortičky, tak tie aj do toho cestovného chladiaceho boxu by vošli, iba torta zrejme nie.

halienka
28. apr 2014

hehe 😀 😀 😀 ty si poklad, skôr než vyslovím prosbu, už ju mám splnenú 😵 ďakujem moooc 😵
@elamaslakova

elamaslakova
28. apr 2014

@halienka Nemáš začo aj druhý krát

lucula73
28. apr 2014

@mysiatkoo
https://www.facebook.com/444903452310257/photos...
toto je ona?
ak hej,prosím ťa,ako sa tam tá hmota natláča?

lucula73
28. apr 2014

@halienka ak nebude torta veľmi vysoká,tak ak majú prenosnú chladničku,tak dať chladničku naležato,na spodok tie ľady,alebo fľaše okolo a potom tortu........ja som takto raz v lete zabalila tortu,šla 300 km,prišla ešte ani ľady neboli rozmrznuté....

majka9k
28. apr 2014

@halienka
Dakujem Vam krasne. Velmi Ste mi pomohli.Vazim si to. Nech Vam to pecie 🙂 vysledok sem supnem. Vdaka

akapulko
28. apr 2014

zienky neviete mi poradit kde kupim tie perlicky na tortu vo veeeelkom baleni??vsade co guuuglim su le 100g balenia 😖 😠 a ja potrebujem na trojposchodku veeeela guliciek aspon kilo tipujem 😝 😝 😝

halienka
28. apr 2014

@lucula73 ďakujem, dobrý nápad, všetko to s tou pani preberiem a snáď nejaké riešenie nájdeme 😉 🙂

halienka
28. apr 2014

@majka9k nie je zač, držím palčeky 🙂

evuska32
28. apr 2014

@lucula73 toto som niekde na nete našla, tak som robila podľa tohoto:
PISTÁCIOVÝ KRÉM
Suroviny: 3 čokoládky DELI s pistáciovou příchutí, 1/2 dl šlehačky, 1 pistáciový pudink uvařený dle návodu, 2 másla.
Postup: z čokoládek odstraníme čokoládu, aby nám zůstala zelená hmota, na drobno ji rozdrobíme a zalejeme šlehačkou.(toto si uděláme 1-2 dny před potřebou). Občas pomícháme a rozetřeme větší kousky. Až je hmota rozpuštěná, přemixujeme. Uvaříme si pudink a necháme vychladit. Mezitím si ušleháme máslo (na 1 máslo dáme 2 lžíce moučkového cukru,zalejeme 1/2 dl vody a na plotně ohřejeme). Teplé nalejeme na máslo a vyšleháme,nemusíte mít strach že se krém srazí, v tom případě dát šlehač na nejvyšší stupeň a krásně se vyšlehá. Potom přidáme pistáciovou hmotu a zašleháme spolu po lžičkách s pudinkem. Do hotového krému přidáme rozpuštěný 100% tuk, na 1 máslo lžíci, vyšleháme. Krém je krásně lesklý. Můžeme trochu ochutit citronovou příchutí

muffinka8
28. apr 2014

Prispejem niečím aj ja.

lucula73
28. apr 2014

@evuska32 ďakujem za recepttík 😉

lucula73
28. apr 2014

@evuska32 teraz si to píšem a kukám...to okrem dvoch masiel tam ide aj celý 100% tuk?neni to nejak veľa??? 😕

jakelina
28. apr 2014

@muffinka8 nááááááááááádherné čisté dortíky

florentina
28. apr 2014

@lucula73 já jsem to pochopila tak, že na 1 máslo je 1 lžíce tuku....

adrika202
28. apr 2014

@halienka ja som robila minule .cestovala do srbska cca 900 km ,davala som parižsky krem ,a vydržala v pohode nič sa jej nestalo 🙂

lucula73
28. apr 2014

@florentina fakt,zle som to prečítala.................vďaka za vysvetlenie 🙂

dagmarmustafa
28. apr 2014

@muffinka8 No tie su krasne! Vkusne ,prepracovane! Waw.

ivahrdinova
28. apr 2014

@govinda promiň, dřív jsem tady nebyla, tak snad nepíšu pozdě 🙂 ano, dělám to bez ztužovače a drží dobře, čokoláda je celkem dobře zpevňuje 🙂 ale raději nepoužívám pod potahovku, i když ten bez mascarpone by možná šel, ale raději neriskuji 🙂

ivahrdinova
28. apr 2014

@hanah25 Není zač 🙂

evuska32
28. apr 2014

@lucula73 mne sa to tiež zdalo veľa, dala som len jedno maslo 😉

ivahrdinova
28. apr 2014

A taky přidávám moje víkendové výtvory 🙂

halienka
28. apr 2014

@adrika202 a ako ju prevážali, nevieš?

maya30
28. apr 2014

@muffinka8 tie su krasne 😵 😵 😵

maya30
28. apr 2014

@lucula73 bohovske krajky a silikonky tam maju, az ma srdco boli 😀 nedavaj sem take 😀