Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisika
17. máj 2014

No aj ja pridam moju-tak ako bola poziadavka,uplne co najviac jednoducha s napisom-tak som sa snazila...
Nedarilo sa mi,ale snad bude chutit...

zuul
17. máj 2014

@grasie
@ikula2 dakujem velmi. nieco musim vymysliet 😝

akapulko
17. máj 2014

@zuul ja som robila minule 17kg 😀 😀 😀 a udrzal mi to v pohode sadrokarton 😝 😝

jakelina
17. máj 2014

@zuul já mám nařezané ze sádrokartonu a ty dávám pod těžké patrové dorty.

artepf
17. máj 2014

@puckalucka já jsem dělala se spidermanem tyhle

artepf
17. máj 2014

ahoj holky, chválím všechny nové krásné dortíky a přidávám svoje 🙂. Taky bych potřebovala radu na zaručeně dobrý recept na muffiny, nemáte prosím 😵 ?

jakelina
17. máj 2014

@artepf krásné jak ostatně vždy.

jakelina
17. máj 2014
ajka82
17. máj 2014

moja nocna sichta po praci...na dnes 😅

jakelina
17. máj 2014

@ajka82 Nechápu jak jsi to zvládla. Já šla spát ve 3 a jsem nemožná. 😝

ajka82
17. máj 2014

@jakelina ja som to tiez nepochopila, ale mam za vcerajsok statocny spankovy deficit 🙄 dnes ficim na kave a cokolade...spala som 2,5 hodiny...este ze moje deti chceli dnes objednat pizzu, nechceli aby som varila 😎 😝 a asi zaspim dnes skor jak tie moje baby 🤐

govinda
17. máj 2014

kočky, tak už som zmätená 😒
@adrika202 píše, že keď sa potrie poťahovka a na to sa dá vytlačený obrázok na fondante, tak sa zvlní 😒 A ako myslíš , že podliepať? Ja dávam obrázok na vrch torty, nie na boky.
@ejkula zase píše, že natierala pod obrázok decorgel a na miestach, kde to pretreté nebolo, tak sa to tam zvlnilo 😒
Tak už teda skutočne neviem, či potierať alebo nie 😒 Aspoň som z toho všetkého pochopila, že povrch nepotierať ničím, aby sa farby nerozpili 😀
@lucula73 a ty si to ako robila teraz? Natrela si a výsledok? 😕 😀
@grasie a ty si teda ako nakoniec urobila? Ak si dobre pamätám, nejaké fotečky si mala dávať na tortičku 😕
@mysicka3703 ďakujem krásne za návod na to čokoládové zdobenie okolo torty 🙂
@grasie ďakujem za povzbudenie 🙂 Objednávateľke sa torta páčila, tak som rada a spokojná 🙂 A krásnu máš tu tortičku, pekná bielo-červená 🙂 vôbec nevidno, že by bola hrboľatá alebo krivá 😉
@zuul krásne torty 🙂 otázočku mám akurát k tej s obrázkom, ako ti to tam drží, keďže je prilepená len spodná polovica? Že sa to neprehlo a neovislo 😕 A tie muffinky sú super, rozkošné 🙂

lucula73
17. máj 2014

@govinda oslava preložená na zajtra,tak tortu mám hotovú,ale obrázok som nedala 😀 ,že ho až zajtra ráno položím.........sa bojím 😒 😒

lucula73
17. máj 2014

@govinda a tie kusky čo som skúšobne lepila na poťahovku,som potrela modecor gelom a dala iba tak do chladničky,tak tie celkom držia.................asi na jednom mieste sa mi odulo............

lucula73
17. máj 2014

@chvapilu ahoj,prosím ťa,ty ako dávaš na bokky torty tie hoblinky,či čo to je?také ako nastruhana čokoláda to vyzerá?máš to také rovnomerné,mne vždy polovica opadá 😝

govinda
17. máj 2014

@lucula73 a pretrela si ich povrch alebo pod obrázok? Nerozpíli sa ti farby?

lucula73
17. máj 2014

@govinda povrch n ie,len zospodu som natrela ten gel..................lebo tu niekto písal,že sa rozpíjajú obrázky 😕

govinda
17. máj 2014

@lucula73 no tak uvidíme o týždeň, potom aj ja vám zreferujem 😀

lucula73
17. máj 2014

@govinda ja zajtra určite natriem tým modecorgelom.......a opýtam sa potom švagrinej,že čo to urobilo do druhého dňa.........ak ovšem niečo ostane 😉

jper
17. máj 2014

Tak sem dnes poprvé chtěla zkusit krajku, nakoupeny silikonky, hmota sweet lace už hotová a teda trhalo se to, nebo to ani rozetřít nešlo. Myslíte, že to je i hmotou, paní říkala, že některým se s ní dělá špatně, ale obávám se, že to je rukama a nevím jak na to. Nervy mi pukají, peněz to stálo ☹

jper
17. máj 2014

@ajka82 ty jsi úžasné, já v noci stihla jen jeden dort a to su ko

jper
17. máj 2014

@artepf další nádherné dortíky - fakt hodně vyvedené

govinda
17. máj 2014

@lucula73 budem rada, ak dáš vedieť 😉 🙂

pristela
17. máj 2014

Holky pridavam moje vikendovky a uuuprimne závidím /v dobrom/ pevnu volu Majky @maya30 , ze si dokaze modelovat postupne dopredu 😅 ja sa prosto neviem prinutit, takže tento krat to bolo asi o tom u mna, kolko /pecenie korpusov,plnenie,modelovanie .../ sa dá stihnút za tri dni 😀

evicaka
17. máj 2014

@pristela úžasnéééééé všetky a tá svadobná prekráááásna 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

luciahromadkova
17. máj 2014

@pristela prekrasne su vsetky, klobuk dolu

jakelina
17. máj 2014

@pristela ty jo, já nechápu 😲 😲 😲 Kvůli tobě mám teď prach v očích, protože mi vypadly z důlků a musela jsem je hledat po zemi 😉 😉

jper
17. máj 2014

@pristela já z tebe padnu ty jsou nádherné, přenádherné a za 3 dny. Ty spala jsi vůbec 😲

Jo a už vidím nedostatek v těch krajkách, fakt hmota, dívám se na videa, že jiné hmoty jsou jak našlehané bílky. Tak budu zkoušet pak z nové hmoty.

pristela
17. máj 2014

jee baby vy ste uuuzasneee,kujeeeem 😉
Jo , na podiv to slo v pohode,jednu noc som spala len dve hodky ale pak normal 6hodin a vcera som nemohla nic robit od obeda do vecera bo som musela cakat pokial si pridu po torty aby som mohla zacat robit tu svadobku 😠 teda mala som zapisanych menej tort, dve som vzala"na silu" 😖 .
Maj je taky mesiac 😀 😀 😀 strasne vela toho je, ja som uz asi 20ludi musela odmietnut ☹ v maji sa asi šíííci rodili 😀 😀 😀

macamac
17. máj 2014

@pristela 😲 😲 😲 😲 😲
odpadla som 😲
krása 😵 😵 🙂 🙂