Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
29. jún 2014

ahojte, nadherne torty, pridam este svoje posledne 3 tohtotyzdnove. 🙂

anibas
29. jún 2014

Pekný deň dievčatá - konečne sedím a popíjam kávičku ..... 🙂
čítam, že už prádninujete od tortičiek - o týždeň mám ešte 1 svadobnú, a potom až 25.7., ale ináč úspešne odolávam - zatloukam a zatloukam a zatloukam 😀 😀 😀
Torta so stromom podľa pozvánky 😉
A s dovolením - použila som volániky a lá @pristela - nebolo v mojich silách vymýšľa nejakú bordúru :D

sikag
29. jún 2014

@mysiatkoo ty si robila nedavno s vetrovkami nejake vlnky pod delfiny, ako sa ti s tym robilo? si to roztopila a dalo sa to potom nejako modelovat? daj nejake tipy 😉 chystam sa na jednu malu pre dcerku 😉 chvaaaaala bohu ze je vdacna za vsetko a hiiiiika pri kazdej torte. No a malemu staci ze je cokoladova 😀 😀 😀 😀

sikag
29. jún 2014

@anibas ta lod JE SUPER! aj ostatne. velmi pekne. na orchideu mas nejaku vykrajovacku, ci len tak... ja uz poskulujem ze ju vyskusam 😉

anibas
29. jún 2014

@sikag ďakujem 🙂)) - mám celú sadu JEM Cutters čiernu s kvetmi

luciahromadkova
29. jún 2014

pridavam aj ja jednu tohto týždňovú, za radu a inšpiraciu dakujem pekne @maya30
@maya30 prekrasne su vsetky

mrka2
29. jún 2014

@anibas nadherne... ta so stromom je uzasnaaa 🙂

zuul
29. jún 2014

@sany2 farbila som hnedou, ale ozaj malinko a vznikne taka slabunko hneda .

@maya30 zasnem zasnem 😲

mysiatkoo
29. jún 2014

@sikag zalezi co potrebujes... teraz som len dala cukriky na papier a potom vidlickou kym boli horuce troxu vytiahla... ak xces nieco konkretne, uz som to robila aj tak, ze som si vytvarovala drotik a polozila na papier na pecenie a tam som do toho tvaru vylievala roztopene cukriky..ked to zaxladne, da sa to pekne odlupnut - ale xce to urcitu hrubku, aby sa to nelamalo, lebo je to dost krehke... good luck! 😉

maya30
29. jún 2014

@sikag stromcek som robila prvykrat - zviazala som si drotiky do konarikov, to som zapichla do kmena a oblila natenko hmotou, potom som na ne len ponaliepala tie zelene kolieska, akoze listy a popichala kosticou. A este som to namalovala kakaom 😉

mysiatkoo
29. jún 2014

toto je taky relax tu ocumovat tie vase nadhery 😵 ja som mala iba jednu, ale sedivyx vlasov ako za 3 😝

maya30
29. jún 2014

@luciahromadkova vyzera to super 😵

@anibas ta lodka ma zaujala uz na fb, uzasna je 😉

pipka
29. jún 2014

@mysiatkoo prekraaaaasna 😵 😵 😵

mysiatkoo
29. jún 2014

@pipka dakujem! 🙂

michaela3011
29. jún 2014

dnes som sa rozhodla, ze uz "do rodiny" nepeciem 😅 😀 vytocena som jak 😠 🙄 😅
buduci svokor ma dnes narodeniny a tak som mu spravila mini torticku z mojich poslednych sil bo poslednu dobu som viac v praci ako vorkoholik 🙄 a reakcia priatelovej maminy bola aka nez tu tortu videla??? "dufam, ze nebude velka" 🙄 no uplne to vyznelo ze, boze zase budeme mat tortu!!! 🙄 a to im pritom tak casto nepeciem, tak neviem co prehana (maximum 5x do roka) 😠 😀 upeciem iba ak padne tema, ze ci spravim 🙄 uplne trapne divadlo robi 🙄 nabuduce neupeciem ani ked bude vazne chciet!!! vedela, ze sa chystam robit tortu bo buduci svokor po takej tuzil 😅 a ona sama upiekla dva kolace 🙄 celeeee zle 🙄 nabuduce jej vyhodim na oci, ze co vsetko stoji za takou tortou a kolko obetovaneho volneho casu za tym je 🙄 no prislo mi to vazne luto taka reakcia 😒 ako keby si to nevazila...
tak pridavam foto 😅 tortu som velmi rychlo potiahla, ani ganache som pod nu nestihla dat 😀

aspon, ze buduci svokor bol z nej uneseny a spravil si aspon 50fotiek z roznych uhlov do archivu 😀

eliska22
29. jún 2014

@anibas krásne tortičky, mne sa veľmi páči s tým stromom, jednoduchá a namakaná 😵

mrka2
29. jún 2014

@michaela3011 buduca uzasna svokra. no mas sa na co tesit 😀 ale torta super 😀 😉

jper
29. jún 2014

Ještě příští víkend a pak 2 týdny klid, se těším. Florbalový odfláknutý, bava se mi vylila, na florbalku už energie nezbyla. Naštěstí byl do rodiny.

michaela3011
29. jún 2014

@mrka2 tiez si vravim 😀 😀 😀 o svokrach sa asi len tak nehovori v negativnom 😅 dakujem 😵

jper
29. jún 2014

@maya30 kdo ti pomáhá? jak můžeš udělat 12 dortů a mít je všechny tak nádherné?! Já měla 4 a jsem tak ko, že jsem posl.už odbyla.

anibas
29. jún 2014

@michaela3011 Tortička perfektná !!!!!!!!! A vieš prečo taká reakcia ??? Pretože si dala budúcemu svokrovi na 100 % originálnejší darček ako jeho nastávajúca !!!! 😉 😉 😉 😉 😉

akapulko
29. jún 2014

@michaela3011 perfis torta 😀 😀 😀 😀 😀 😀

michaela3011
29. jún 2014

@anibas dakujeeeem 😵 mile povzbudive slova 😵 ono to zacalo niekedy koncom minuleho roka kedy sa takto prvy krat vyjadrila 😀 no uz nic neupeciem 😠 😀 tato bola posledna,... som zvedava ako sa potom zatvari ked najblizsie bude niekto oslavovat narodeniny a ja odmietnem upiect tortu 😠 😅 😀 radsej si pojdem vyvalit sunky na zahradu 😎 len ma vazne mrzi, ze velmi vyspevuje moje torty a potom sa k nim vyjadruje ako k nechcenym 😅 ma to asi zbytocne trapi ale je predsa za tym moj volny cas 😠 😀 😀 😀 snad chapes 😉 😅 😀

michaela3011
29. jún 2014

@akapulko dakujeeeeem 😵 😀 ta figurka tam bola velmi dolezita 😅 hned aj buduci svokor vysvetloval hostom pointu tejto torty 😀 figurka je z filmu, ktory ma prist na scenu 🙂

dadulka271
29. jún 2014

🙂

chavierka
29. jún 2014

KOčky, žienky, pýtam sa ešte aj tu, či by ste nemali niektorá postup na takéto malé autíčka, veľká vďaka

maya30
29. jún 2014

@jper praveze som ich robila uplne sama, niekedy mi muz pomoze varit plnky kym ja zdobim ale ako na potvoru bol cely tyzden prec, a priznam sa ze som vycerpana, cely tyzden som spavala tak po 3 hodiny, som priam stastna ze uz je po tom 😔

mysicka3703
29. jún 2014

Baby prosím Vás o pomoc. Dostala som objednávku na poschodovú tortu ( moju prvú). Zákazníci chceli jahodovu a šľahačkovú plnku. Nemáte prosím nejaký dobrý recept? A ktorú plnku mám dať na ktoré poschodie? Dúfam že mi pomôžete, neviem na koho sa obrátiť 🙂 Ďakujem 😉

maya30
29. jún 2014

@michaela3011 ta torta je skvela, niekomu proste nevyhovies, aj keby si nepiekla ani tak by nebolo dobre 😝

maya30
29. jún 2014

@mysiatkoo ta je kraaasna 😵 s tymi pasikmi bola asi zabava, ze ?