Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
19. feb 2011

@fukylove ta zelena je s gelovkou smiesanou v alkohole a ta biela to je len cisto praskova farba stou cerou som este neskusala zatial sa mi to paci len stou gelovkou najviac iba cisto s praskovou sa ten prasok rozmazaval

mizulienka
19. feb 2011

dievcata, chcem sa spytat, skusali ste niektora uz nieco take?

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=19&t...

bzucinka2
19. feb 2011

Tak moje tohtotyzdnove na zelanie mojho drobca k narodeninam 🙂

bzucinka2
19. feb 2011

@kitchima
@zdenallicka
@alex21 krasne torticky, sikulky ste vsetky 🙂

bzucinka2
19. feb 2011

@mizulienka neskusala som, super napad, hoci si myslim, ze mne by sa to tak pekne nezavalkalo ale by to stratilo tvar, ale vyskusam niekedy urcite 🙂

baby a co to tamma ta baba sa stroj , to sa mi paci, ma to niektora z vas? 😉

mizulienka
19. feb 2011

@bzucinka2 to mozes mat hocijake tvary, nanesies to na hmotu, chvilku pockas a valkas, fakt je to dobre...len vravim,ze bud som mala este trosku teplu hmotu alebo neviem, kde bol problem...
inac tu pistoku aj ja by som chcela, ja som to robila iba so striekackou z nurofenu, ale hmotu som musela sulkat na tenke sulky, narvat do striekacky a potom so striekackou som dala do MW...mozno preto sa mi to potom oddelovala od tej podkladovky...

vinka
19. feb 2011

@fukylove hej aj mna to napadlo ale už neskoro.Ked som to potiahla.A zle sa mi včera poťahovalo alebo zle hmota robila.Tak som to nechcela sťahovať.A neviem prečo to nemám v pase.Mala som to a naraz mi to neukazuje.Aj to tam mám napísane ale mi to neukazuje.Má 10 a by si neverila aké ma názory.Ale predomnou sa asi tváril,že to sú kopce 😀 😀 😀 😀

bzucinka2
19. feb 2011

@mizulienka no budem musiet taku pistolku pohladat, zda sa mi to super pomocka aj na ine, okienka a tak ... 🙂 urcite vyskusam na domacej torte 🙂

mizulienka
19. feb 2011

@bzucinka2 ked nieco take najdes, daj vediet 😉 dik

bzucinka2
19. feb 2011

ok 🙂

bzucinka2
19. feb 2011

@mizulienka zatial som nic nenasla, neviem ani pod akym nazvom mam hladat, ale taka alionuska a ine baby urcite maju a poradia nam 🙂

labutka
19. feb 2011

ahojte, syn ma o tyzden narodky, viete mi niektora urobit prenho tortu na objednavku? z BA?

akika722
19. feb 2011

@vinka prosim prosim do toho parížskeho kremu ide obyčajne maslo alebo hera????mam aj aj prave ho robim a neviem čo tam dať 😔 dakujem

fukylove
19. feb 2011

@vinka jeeeeeeej, to aky fajny vek? 😀 neposles mi ho na chvilocku? som tu mala kamosku s 10r. synom a tri hodiny som o svojom dietati nevedela, lebo sa spolu hrali... a inak Sebik na mne stale zaveseny 🙂 🙂 🙂
no ale boli to pekne - tie kopce 🙂

babulky... idem ja robit v tyzdni take ze z marcipanu zenu - do pol pasa, ale aj s tvarou... ale nemam formicky... nestretla sa nahodou niektora z Vas s dajakym fotopostupom ako na to? lebo bude vyskakovat nahana z takej minitorticky 😀

fukylove
19. feb 2011

@akika722 - asi je to jedno... ja do kremov ale vzdy davam iba maslo 🙂 mne s herou nechutia... 😉

akika722
19. feb 2011

@fukylove dakujem veeeelmi pekne 😵

jakelina
19. feb 2011

@bzucinka2 krásné dorty. Syn bude nadšený. 🙂

lussy23
19. feb 2011

@yamahafazer @kitchima @zdenallicka @alex21 @vinka @erika107 @monkula - @bzucinka2 - nádherné dievčatá 🙂

fukylove
19. feb 2011

@yamahafazer - mozem sa este opytat kolko gelovky a v akom mnozstve s alkoholom miesas? som minule skusala - na spodu stamprlika vodka a v tom trosku gelovky a stale to bolo take - velmi priesvitne a malo to farbilo 😒

iwusa
19. feb 2011

ahojte, neviem ci mi budete vediet poradit, ale vyskusam. Hladam recept na kolac, pecie sa v okruhlej forme, vyzera akoby bol z viacerych osich hniezd, vo vnutri je uzasny lahucky krem a na vrchu cukrova poleva. Lenze nemozem najst na nete recept, lebo neviem nazov. Inak, da sa to kupit aj hotove v obchode. Hovori vam to nieco? Dakujem za odpovede.

mrka2
19. feb 2011

@iwusa neviem,ci to je to iste,ale poznam taky brioche http://varecha.pravda.sk/recepty/kolac-brioche-...

ellise
19. feb 2011

no jo holky, jste šikovné, krásné dortíky jste napekli. Mám dotaz, když pečete korpus, dáváte pečící papír, nebo vymažete a vysypete moukou. Já teda na papíře, ale ten spodek dortu je takový divný, je upečený, ale chybí tomu ta kůrčička. jak to děláte vy?

jakelina
19. feb 2011

@ellise já vymažu a vysypu jenom dno a stěny ne. 😉

fukylove
19. feb 2011

@ellise ja davam na spodok papier na pecenie a potom uz nic... a nejako mi to nevadi 😉 teda, som si nevsimla, ze by to bolo ine 🙂

ellise
19. feb 2011

fukylove, mně ten spodek přijde takový nedomrlý 🙂

silvia31
19. feb 2011

ahojte šikovné žienky
chcela by som niektorú z Vás poprosiť - potrebovali by sme si objednať peknú a chutnú tortičku pre môjho drobca k 1.roku 🙂 mohli by ste mi poslať do IP cenník, čo by ma vyšla tortička? naj Bratislava, Senec a okolie ďakujem veľmi pekne 🙂

bzucinka2
19. feb 2011

@jakelina
@lussy23 dakujem, veru sa mu pacilo a hlavne ohnostroj 🙂
@ellise ja davam papier ale len na spodok 🙂 🙂

alex21
19. feb 2011

babulky dakujem za pochvalu 🙂
@mizulienka super napad a inak taka pistolka by sa aj mne zisla, ja ked som minuly tyzden sulala tie hadiky tak som sa nevedela dosulat 😝

@bzucinka2 krásny traktor to sa ti fakt podarilo
samozrejme aj ostatne torticky

bzucinka2
19. feb 2011

@alex21 ďakujem, ale teda dal mi zabrat 🙂

broucek2
19. feb 2011

ahoj holky přidávám svou 3. potahovanou dortu v životě. No dole vypadá křivá, ale to je od přendávání z prkna na tác. Opravila jsem to potom, ale už nenafotila. Na vaše díla to nemá, ale třeba se časem zlepším.