Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
18. okt 2011

@dm1 ja viem ze sa hovori ze mikrovlnka neni zdrava...ale usetriti to urcite viac ako polovicu casu a je strasne dobry🙂

katulkaaaaaa
18. okt 2011

@dadka212 dadi ano mne chybaju tie tri kvietky z prvej foto a uz to budem mat komplet 🙂

katulkaaaaaa
18. okt 2011

@daducha dakujem si zlata,mas krasne torticky,radost pozerat 🙂

dm1
18. okt 2011

@katulkaaaaaa ono chutovo verim ze je taky isty ako ten nad parou ked tam ide vlastne to iste. len fakt ta mikrovlka ma tam skrie. aj MMF tam sice robim ale to je len na torte navrchu ale krem toho je uz viac ovela. ale vyskusam a uvidime pre nas niekedy.

broucek2
18. okt 2011

@mizulienka mám téměř stejný recept jako dm1 a je moc dobrý

daducha
18. okt 2011

@dm1 tak ked das dokopy 5 bab,ty siesta to mas zadara 😵 .Mne sa to podarilo pozhanat ich po viac ako mesiaci.Ale nasla som aj priestory zadara,tak sa z toho uprimne tesim.Len chcem zabezpecit kavu,caj, nejake chlebicky a pod,ale to uz pôjde na mna 😉

dm1
18. okt 2011

@daducha viem viem len najst tych bab bude asi problem si myslim 😝 Baby z okolia trencina hlaste sa nech mozem ist na kurz 😀

jakelina
18. okt 2011

@dadka212 ty s tím máš teda práci, snad to dáte dokupy. 😀 😉

dm1
18. okt 2011

inak baby bola som tu v CR u cinana a nieco mali ale malicko len par vykrajovaciek a nejake lišty ale nie na pruzinke len take obyc. aj som sa snazila tamanovi vysvetlit co chcem hned sa pytal ze ako sa to vola ze kupi ale ked on nevie ani po cesky riadne nieto este ked som po slovensky na neho vybachla 😀

dadka212
18. okt 2011

@jakelina ani nehovor 😀 všetko mám roztrúsené po x mailoch, tak trocha ťažšie to dávam dokopy 😅

daducha
18. okt 2011

baby,nemate prosim ulozenu pre inspiraciu nejaku barbinu? Ja tieto torty moc nemusim a zrovna jednu mam robit na sobotu.Dakujem 😵

@dm1 chcem sa ta opytat, ako prosim robis strechu smolkovskeho domceka? Myslim ze ty si uz robila taku torticku.
Dakujem

reruna
18. okt 2011

@dm1 u nás ty pomůcky Vietnamci taky vůbec nevedou, a to jich tu máme plné město a všude v okoních městech jsou taky rozlezlí...podle mě je to relativně novinka tyhlety kopie potřeb na marcipán, vždyť ještě nedávno nebyly ani ty originály u nás moc k dostání a potahované dorty se moc nedělaly, teď je to velikánská móda, tak ucítili příležitost a začali vyrábět kopie, ale ještě se to asi moc nerozšířilo

dm1
18. okt 2011

@daducha strechu ja robim celu z puncoviny necham riadne vytuhnut a obalim v hmote. na domcek napichnem na sparatko ktore ide az dole do torty aby to bolo stabilne. ale kludne mozes aj naplnit mini korpusy a dotvarovat puncovinou to je jedno

dm1
18. okt 2011

@reruna praveze cechy su uz upne zaplavene tym ale zalezi kde. baby na dortomanii stale vypisuju ze kde kupili a tak. aj na ceskych TOM to stale ponuka ktosi. u nas ani tuka. Inak nema ta baba z MMB na tom veru nejaky zarobok je tam v CR asi uz velka konkurencia. Lebo ta kraj.lista na tie vzory rozne ona ju ma tusim za 50 a tu u cinaka stala taka ista 45 Kc. Inak vsimla som si ze aj kovac isiel pekne dole s cenami vypichovace na margaretky celu sadu za 5,9. vidia uz aj oni e-shopy ze sem prenikaju lacne pomocky ktore aj oni maju tak musia s cenou dole a nemat take marze na tom

lusil2005
18. okt 2011

@dm1 jeden harok 70*100 cm stoji 0,23 eur.

@adka_praha tieto metalizovane PP folie: http://celofan.sk/3-produkty/folie-s-tlacou/

@miciatko oki, ked budem mat, napisem.

dm1
18. okt 2011

@lusil2005 to je fajn cena isto by som vzala tie zlate potom. len neviem ako to bude posielat aby sa to nepokrcilo 😕 . A to su take co uz netreba do celofanu obalovat ci ako? a neni tam nahodou aj celofan v tych vacsich rolkach?

adka_praha
18. okt 2011

@lusil2005 jaaaj dik za vysvetlenie... 😀

dadka212
18. okt 2011

@lusil2005 Luci tie metalizované sú nepriehladné? aby som pod to nemusela zbytočne dávať ešte papier...

lusil2005
18. okt 2011

@dm1 ked si das PP folie, tak tam je aj celofan. nevyzinam sa v tom moc. Bzucinka si ich tiez odtialto objednavla, vraj su take ze to uz netreba balit do celofanu, a vraj su vsetky z druhej strany strieborne...

lusil2005
18. okt 2011

@dadka212 jj nepriehladne.

lusil2005
18. okt 2011

@dadka212 oni by mali byt zospodu strieborne, a zhora farebne.

dadka212
18. okt 2011

@lusil2005 tak ti písnem IP zopár si objednám 😵

lusil2005
18. okt 2011

@dadka212 ok 😉

akme
18. okt 2011

@dm1 Dani doobjednala si mi to?
a ešte sa opýtam na ten krém šľahaný nad parau koľko dávaš vajec na jedno maslo?

dm1
18. okt 2011

@akme jj objednala som to. a pani nepisala zeby nieco nemala tak uz len cakame na tie kitty a podlozku a mala 75by to poslat. Ja davam na jedno vajce 75g masla tak sa mi to lepsie pocita vsetko na jedno vajce. na 10 vajec mi tak vychadzaju 3 masla

dm1
18. okt 2011

@lusil2005 super idem kuk. potom na mna mysli ked budes tu zlatu objednavat

mizulienka
18. okt 2011

@dm1 dakujem Dani a este sa spytam 😉 na 1 tortu dajme tomu 26cm priemer, z kolych vajec robis ten krem?
dakujem 😵

katulkaaaaaa
18. okt 2011

@daducha tu mas na inspiraciu 🙂 na poslednej fotke je moja Viki s narodeninovou tortickou 🙂

dadka212
18. okt 2011

kočkyyy ešte jeden ten špirálkový valček neviem komu ????

mariann2
18. okt 2011

@katulkaaaaaa prosím ťa na tie malinké kvietočky máš akú vykrajovačku?