Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
22. nov 2011

@jakelina dík 🙂

mizulienka
22. nov 2011

@akme Dakujem, tiez to znie super, bude problem vybrat 🙂
@lusil2005 Luci a je ten krem dost tuhy, ked das iba jedno maslo?

lusil2005
22. nov 2011

@dadka212 aaaano presne tie z tortomanie myslim. nie vlnkovate. faaakt udrzi? no mne sa to zda praveze ako taky tensi karton 😕

vera_vila
22. nov 2011

@lencici Já jsem dělala ten karamelový krém ze salka teď o víkendu a myslím, že byl tak akorát... Vůbec nebyl tak sladký, jak jsem čekala...

vlada111
22. nov 2011

@mizulienka no u mňa ten bešamelový 😀

dm1
22. nov 2011

@dadka212 jj zapichnut. a ak nechces aby to bolo rozpichane ako reseto 😝 tak sa pokus zviazat to do jednej kytice alebo viacerych malych. Pripadne urob na vrchu akoby pologulu z potahovky len mierny kopcek a pichaj to do toho 😉

vlada111
22. nov 2011

@dadka212 ja by som zviazala dokopy a zapichla. Ak ti to nepôjde, tak niektoré zapichaj po jednom

vlada111
22. nov 2011

@dadka212 @dm1 Danka ma predbehla 😉

anibas
22. nov 2011

žienky - pekný večer - nebola som doma - teraz čítam - zajtra odpíšem 😉 😉

akme
22. nov 2011

@zlatat asi som to zle napísala tam je maslo 250+125g a 110g cukru a 200g bielej čokolády, maslo vyšlahať s 1PL práš. cukru
@dadka212 asi len hore kvety a farba ako ten ornament len iný tón, či?

artepf
22. nov 2011

Holky díky za rady a za pochvalu dortíku, zkusím teda objednat tu Christmas red barvu nebo extra červenou, snad to bude aspoň o trošku lepší než ta obyčejná. A ještě jeden dotaz na někoho z vás, kdo potahuje mléčným marcipánem - používáte kleštičky a jde vám to s nima? Mně se ihned zalepí marcipánem, tak bych potřebovala nějaký fígl na to, třeba jestli by se to dalo potřít olejem nebo tak něco, díky 😉 .

zlatat
22. nov 2011

@akme počkaj, takže 375 g masla a 110 g cukru ?

akme
22. nov 2011

@zlatat áno

mizulienka
22. nov 2011

baby, ked objednam smartflex z vsetko pre torty dnes, pride mi do piatku???

zlatat
22. nov 2011

@akme huráá - tak potom to určite nebude také sladké 😀 😀

akme
22. nov 2011

@zlatat 😀 😀

dm1
22. nov 2011

@artepf mne ked sa zacnu lepit kliestiky na hmotu tak ich poprasim trosku solamylom tie konce a je to 😉

adka_praha
22. nov 2011

no skvele, tolko dobrot a receptov tu davate, ze som nam musela zbuchat nieco ku kave... 😅 😀 orechovy korpus a ten karamelovy krem, ktory tu dnes pisala @lamps 😵 ... je vyborny... 😵
a idem radsej spat, nech to este dnes nezjem... 😀

katy1979
22. nov 2011

@mizulienka ano pride. teda aspon monika tak tvrdi. ja som objednala vcera a ak zajtra nepride tak som v pytli

mariann2
22. nov 2011

@vera_vila čítam, že odporúčaš likérový krém, máš nejaký oskúšaný? poprosím si recept 🙂

mizulienka
22. nov 2011

@adka_praha uz si ho vyskusala a je dobry, potvrdzujes ano? 🙂))) super tesim sa.

@katy1979 no ved aj ja to ptrebujem surne a rozmyslam odkial objednat...ale u nej vyhoda objednavat, lebo nic ine odtial nechcem, ten vyber sa jej velmi nerozsiril odkedy otvorila obchod.

dm1
22. nov 2011

@mizulienka mne od moniky prislo tiez dost rychlo tusim 2-3 dni? ale to bol tam aj sviatok. Platila som az ked mi to prislo aj ked pisala ze vopred ale poslala podklady k platbe az ked to poslala po kurierovi a predsa len to bolo okolo 150 eur tak som radsej pockala kym to prislo

mizulienka
22. nov 2011

@mariann2 mna napadlo, ze ked tu baby spominali taky jogurtovo slahackovy krem, ze do vyslahanej slahacky das jogurty, ze Danone (to nie, zeby som robila propagaciu muzovi 😀 ) ma dobreho tatu vajecny liker a ten jogurt je ozaj dost silny, ze podla mna by to bolo dobre aj do tej slahackovej plnky. myslim si, naisto neviem 🙂

mariann2
22. nov 2011

@mizulienka no, stálo by to za to vyskúšať, ďakujem

mizulienka
22. nov 2011

@dm1 dakujem Dani.
Danka ty si tusim spominala, ze pouzivas smartflex coko, aky je? je to dobre? 🙂

dm1
22. nov 2011

@mizulienka no ja niesom asi moc kompetentna o chuti potahoviek bo ja nelubim ziadnu 😝 . A coko som mala len flower takze som len okostovala. jediny ktory mi vyslovene vadi je citronovy ten ma strasne silnu aromu ked otvorim vedro uz to mi smrdi nieto este na torte 😝

mizulienka
22. nov 2011

@dm1 nemusis pisat, aj tak ho nema skladom...
mal uz niekto mandlovy smartflex? 😉

mizulienka
22. nov 2011

@dm1 dakujem aj tak 🙂

lamps
22. nov 2011

@adka_praha 😀 to som rada, že tak chutil 😀 a krásne sladké sny želám

mizulienka
22. nov 2011

baby zas vas idem otravovat, ak mate niektora cislo uctu an moniku, prosim napiste mi, dakujem