Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
13. dec 2011

@vecernicci díky za tip.. právě přemýšlím o robotu na těsto..

alenv
13. dec 2011

@vecernicci mě by se strašně líbil tenhle http://www.zbozi.cz/vyrobek/moulinex-kuchynsky-... ale ta cena.. vím, že levnější zvládne stejnou práci.. ale do tohoto jsem se zamilovala 😀

79zuzana
13. dec 2011

no povedzte ze som blba 😝 😝 😝 peciem tortu mojej princeznicke a chcela som aby bola krasna vysoka, tak ze si cesto nespravim zo 6 ale z 9 vajicok 🙂 Ale ze forma nie je dost vysoka ma nenapadlo 😀 😀 😀 a tak teraz len kukam do rury, jak tam z tej formy vyteka na spodok rury, muz ma zozerie, ked mu poviem ze mi treba umyt ruru ( furt ho na to splnomocim 😀 😀 😀 ) Tak mi treba, som nechcela piect na dvakrat a umyvat riady na dvakrat, ze to pojde vsetko naraz .... haha... tak miesto jednej misky budem umyvat a drhnut ruru 😅 😅 😅

livia76
13. dec 2011

@79zuzana juj no, stáva sa, určite bude ale nakoniec krásna a malá slečna šťastná 😀

katy1979
13. dec 2011

@79zuzana uz sice neskoro ale kopni na spodok alobal nech to kape tam ten vyhodis len to co uz vytieklo hold smola to uz len vydrhnut

79zuzana
13. dec 2011

@livia76 tak to dufam, bude... ona je stastna zo vsetkeho co sa da zjest 😀 😀 😀
@katy1979 uz nemusim ... uz to vsetko dokvapkalo a skvari sa to tam 😝 😝 😝 ale dakujem za radu, nabuduce ho tam supnem pre istotu

katy1979
13. dec 2011

@79zuzana nabuduce das menej vajec 😀 a nebudes musiet zachranovat. Ale myslela si to dobre 😉

vera_vila
13. dec 2011

@alenv To měl syn taky, ale vždycky s vysavačem... jakmile se začalo vysávat, tak spustil a nepřestal, dokud nebyl klid... To se spraví...

alenv
13. dec 2011

@vera_vila dřív mu bylo všechno jedno.. ba naopak byl v klidu a pozoroval a ted ho to tak schátí, ale prý děti kolem toho sedmého osmého měsíce mají separační uzkost.. on uplně začne třepat packamat, křičet a tečou mu ty slzičky. Je mi ho tak líto.. ale já to vyšlehat musím 😀

njonja
13. dec 2011

@79zuzana hej hej🙂 Dalsia ruzova maminka🙂 🙂 🙂 ved ja nic, ja mam chalana - takeho certa, takze somradsej ticho🙂hod potom foto, ako sa ti zadari🙂

79zuzana
13. dec 2011

@njonja no jasne, len co bude hotova, pridam tu foto 🙂 mne sa uz aj znami smeju, ze ked vidia daco ruzove, tak vsetci vedia ze som to ja... aj kocik mame cukrikovo ruzovy 😀 😀 😀 pred tym nez sa narodila, tak muz povedal, ze ked to konecne bude dievcatko, tak aj dom premaluje na ruzovo 🙂 ... ale nepremaloval 🙂

vera_vila
13. dec 2011

@alenv jj, Tomík to měl taky tak... Dřív vůbec nic a pak to začalo a pak ho to zase po pár týdnech přešlo... No, zvládnětě to nějak...

vlada111
13. dec 2011

@lusil2005 ja som robila iglu tak, že som dala ako základ plastovú malú misku za pá halierov, dotvarovala dookola punčovinou a potiahla.

vlada111
13. dec 2011

@dada2007 ja som robila našej na meniny tučniakov aj s jazierkom. Použila som pipping gel 🙂 Bol tam aj snehuliak.

vlada111
13. dec 2011

@79zuzana juj to je blbé, porazilo by ma. Ja si formu v takýchto prípadoch obaľujem alobalom.

artepf
13. dec 2011

Ahoj holky, zkoušely jste už někdo k vyšlehané šlehačce + bílé čokoládě přidat místo mascarpone máslo? A jak to chutná? Předem díky 🙂

lusil2005
13. dec 2011

@vlada111 hmmm. by som mohla nechat na tej miske aj zaschnut hmotu 😕 a dat na tortu bez misky.

jakelina
13. dec 2011

Já mám den blbec. Včera jsem pekla korpus a jak jsem začala šlehat žloutky, tak vypli na půl hodiny proud. Tak jeden korpus jsem upekla a snědli jsme ho doma, protože mi klesly bílky a nezvedl se mi. Tak jsem ještě pekla v noci další. Malý mi ječel chudák potmě ve vaně a já lítala s mobilem, svítila si a hledala svíčky.
Dnes jsem dělala MMF a když jsem ho přenášela na dort, tak se mi roztrhl potah úplně nahoře. Ach jo. Tak šup do koše a znova.
Zítra dám fotku, dnes by mi asi vypadl z rukou i foťák 😀 😝

alenv
13. dec 2011

@jakelina jj tyhle dny znám 😠

dada2007
13. dec 2011

@vlada111 a máš prosím nejakú foto?????

jakelina
13. dec 2011

@alenv lepší ani nevylézt z postele co 😀 😀

alenv
13. dec 2011

@jakelina no vždycky si říkám, že zítra to bude lepší 😀

jakelina
13. dec 2011

@alenv Zítra na dort budu dávat kytičky, tak snad už není co zkazit 😀 😝

beruska.zuzanka
13. dec 2011

Čaute kočky, máte nejaký osvedčený recept, teda suroviny, aj postup na prípravu MMF? Našla som na nete toho veľa, aj na youtube, len ma zaujíma nejaký fakt dobrý, lebo nemám čas naprávať. Ďakujem 😉
Doteraz som robila s pravým marcipánom, tak chcem skúsiť niečo nové 🙂

A aká je hmota chuťovo? Vďaka moc 😵 😵 😵

vlada111
13. dec 2011

@dada2007 kukni tu http://www.facebook.com/photo.php?fbid=21590129... a ešte dve foto ďalej 😉

dada2007
13. dec 2011

@vlada111 jéééééééj.........dík za link! kráááááásna torta 😵 a teda....dokonalý pingvíííííííni 😵 😵 😵

lusil2005
13. dec 2011

@vlada111 na nich si pametam! jak z telky 😀

akme
13. dec 2011

@beruska.zuzanka prvá strana tejto témy, chutí veľmi sladko veď to máš kopec cukru

79zuzana
13. dec 2011

@jakelina tak sa k tebe pridam, aby si nebola sama 😝 okrem toho, ze sa mi cesto povylievalo pocas pecenia v rure, tak ked som ho vyberala z formy tak (doteraz nechapem) som s nozom krajala uplne povedla formy 😲 😲 😲 takze spodok korpusu bol o dobre 3 cm mensi nez vrch... ja som z toho blazon, jak sa mi to podarilo... cize aj tak, piskota napriek tomu, ze som ju upiekla z 9 vajicok bude vysoka len ako zo 6 lebo ten spodok sa absolutne nedal pouzit ☹ Uz som to natrela a chladi sa v chladnicke, nech to mozem potiahnut. Tak take pecenie som este nezazila. Keby ze je to torta len tak na nedelu, tak uz ju papaju sliepky, lenze je to pre malicku na zajtra 😒

vera_vila
13. dec 2011

@beruska.zuzanka já používám návod z mimibazaru... na 175 g marchmallow bombonů přijde zhruba 500 g cukru (někdy míň, někdy víc, já dám vždycky tolik, kolik to pobere). Bombony rozpustím v mikrovlnce s oříškem 100%ního tuku a lžící citronové šťávy, na nízkou teplotu... Pak promíchám a vsypu cukr a vmíchám... pokud barvím, tak buď přímo při rozpouštění bonbonů, pokud budu dělat barev víc, tak barvím dodatečně... Jinak používám JOJO bombony bílo růžové a stříhám 🙂.
Jinak je to hodně sladké. Sladkost se dá zmírnit právě tou citronovou šťávou, dá se místo ní přidat např. i tekuté mandlové aroma, že to chutná jako marcipán...
Snad jsem trochu pomohla...