Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
19. dec 2011

@mizulienka ja som to dávala aj do mrazáku vychladiť a bolo to ok 🙂
a ďakujem, pre išpiráciu ani neviem, ja kombinujem farby, ktoré sa mi páčia, mám velmi rada také kriklavé 😀
@reruna vraj bolo v ČR v nejakých testoch že to Pilos maslo nie je čisté maslo, asi to už stiahli z trhu u vás...ja idem piecť dnes linecké a medovníky, tak tam využijem aj toto

yamahafazer
19. dec 2011

@anibas ale si si makla nadhera a aj tie medovnicky krasa
@dadka212 pekne sa ti podarila

baby ja som dneska uplne hotova ucho ma boli a hlava uplne mi je naprd a to som si chcela medove platy piect

katy1979
19. dec 2011

@mizulienka tiez som davala do mraziaku chladit ked som dorabala krem a v pohode vzdy po polhodinke premiesala a za dve hodinky som mohla slahat.

reruna
19. dec 2011

@dadka212 aha, no já jsem to chutnala, mě to připadalo stejné, už jsem to vypotřebovala, a te´d už mám to s tím původním obalem, ale použila jsem to do krémů na ořechy... kde byly ty testy nevíš?

dadka212
19. dec 2011

@reruna to neviem...

dadka212
19. dec 2011

baby nemáte dobrý osvečený recept na marlenku?

adka_praha
19. dec 2011

@dadka212 u nas doma robime toto: kupene medove platy (raz som ich doma skusala, ale nemam s tym trpezlivost 😅 ) a do toho krem zo skaramelizovaneho salca, masla a mletych orechov... originalnu marlenku som este nemala, takze neviem, ci to je aspon podobne... 😅

katulkaaaaaa
19. dec 2011

@jajuuus ja som mala len raz PDT dobre sa mi s tym robilo len oprosti MMF som sa namakala 🙂
@janulkamartinko och co to citam?nech sa mm rycho uzdravi aby si zvladla vsetky tie zakusky 😒

lenocka23
19. dec 2011

ahojte sikulky... pridavam moje tohto vikendove torty a medovnicky pre svokru do prace.. obdivujem vas, ze dokazete robit viac tort naraz, ja som mala len dve ale teda mam dost, byt vyzera ako po vybuchu... 😉

marci2305
19. dec 2011

Ahojte....Niekde som stratila receptík na ten krém z marcarpone 😒 Nemáte ho niekto uložený? Ďakujem.

yamahafazer
19. dec 2011

@dadka212 ja robim tuto

MARLENKA
cesto :100g maslo,3PL med,300g cukor kr,1kav.lyz.ocot,1PL soda,2vajcia,700g hl.muka,3PL kakao
krem:1maslo,1salko,2vanilkove pudingy,6dcl mlieka,4PL cukor
postup:V hrnci rozpustime maslo,med,cukor.Zmiesame sodu s octom a pridame do hrnca.Zmes zacne kypiet.Potom dame vajcia a miesame aby nebola prazenica,Ked vznikne hneda pena odstavime z ohna a primiesame muku a kakao.Ak by sa nechcelo vymiesit mozme pridat trochu vody alebo mlieka.Nechame hod odpocinut.Rozdelime na 6 casti.Vyvalkame a okraje na plechu zarovname tie davame zvlast upiect.170 5-7min.Krem je klasika salkovy uvareny puding aj salko a sa vymiesa s maslom.Plnku rozdelime na 6 casti aj vrch potrieme a na vrch posypeme postruhane okraje co sme si upiekli.Nechame do druheho dna odlezat.

mizulienka
19. dec 2011

@marci2305
v dvoch slahackach rozpustis dve biele cokolady, nechas zovriet, odstavis, nechas vychladnut a cez noc odstat v chladnicke. na druhy den das dva stuzovace slahacky, vyslahas, a pridas dve mascarpone. baby pridavaju maliny. tie nemam, tak som do toho zamiesala lesnu zmes.

vera1132
19. dec 2011

ahojte, chcela by som sa pridat k vam, pečúcim mamičkam.
Doteraz som kupovala torty, ale rozhodla som sa ze skúsim upiect aj ja niaku tortičku.
malý mal oslavu narodenin, dali sme si upiect tortičku - prikladam foto- a bola super, a naštartovala ma k tomu aby som sa odhodlala a začala piect.

chcem sa opytať, ten marcipán, to kde kupujete,? a čo to stojí??? dakujem 🙂

dadka212
19. dec 2011

@adka_praha
@yamahafazer ďakujem, chcem vyskúšať medzi sviatkami niečo iné, nové, tak ďakujem určite využijem 😵

dadka212
19. dec 2011

@vera1132 z cukrárskych e-shopov, je ich velmi vela...ja napríklad poťahujem s pasta dama top alebo smartflexom velvet, z ktorého robím aj postavičky 😉 každý má svoju oblúbenú hmotu, s ktorou sa mu pracuje najlepšie 🙂

79zuzana
19. dec 2011

@vera1132 ahoj, vitam ta medzi pecucimi mamickami 🙂 Niet vacsej radosti ako vidiet tie ziariace ocka nasich deturiek, ked dostanu tortu od mamky ;) a potom este ta radost, ked ta kazdy chvali, ze aka si ty sikovnica 😀 😀 😀 😀 Na Slovensku je dostat vela potahovych hmot z cukrarskych e-shopov, urcite si najdes tu svoju. Daju sa vsak robit aj domace hmoty, jednu najdes aj na prvej stranke, je to hmota z marshmallow cukrikov. Najdes tu aj vela receptikov na cesto a plnky, staci sa spytat, hned sa najde ochotnicka, co ti poradi🙂 Drzim ti palce v peceni, nech v tom najdes radost a potesenie ako asi vsetky co sme tu 🙂

akme
19. dec 2011

@vera1132 na prvý pokus šikovnica, e-shopov je veľa tam najdeš všetko čo budeš potrebovať treba skúšať a najsť si to svoje veľa najdeš na www.tortyodmamy.sk veľa čítaj fóra diskusie a naučíš sa všetky tak začínali 😉 prajem veľa chuti do pečenia
@anibas šikovnica 😉

zuzana124
19. dec 2011

@anibas wauu prekrásne tortičky, najviac sa mi páči tá kocka s minie a tie medovníčky sú tiež nádherné, čím ich zdobíš bielkovou polevou alebo tou kráľovskou glazúrou? 🙂

marci2305
19. dec 2011

@mizulienka Ďakujem..Idem si ho rovno uložiť na bezpečné miesto.. 😉

janulkamartinko
19. dec 2011

@tamichloe @lamps @katulkaaaaa dakujem Vam za povzbudenie no vypada to tak,ze vianoce budeme sami 😢 dnes tu bol na brigade robit operku moj otec a zajtra snad sestra...nejak to dobojujeme

daniz
19. dec 2011

@mizulienka asi neskoro, ale ja dávam do mraziaku-keď nestíham a v poho, hádam sa ti to vychladi aj v chladničke. držím palce.

dadka212
19. dec 2011

@janulkamartinko jéjda, som prehliadla, ako sa máte ☹ tak držím silno palce...

janulkamartinko
19. dec 2011

@dadka212 dakujeme :(

dadka212
19. dec 2011

@janulkamartinko a nedajú sa odrieknuť tie koláče? veď je to neočakávaná situácia....

lussy23
19. dec 2011

@anibas neskutočná nádhera @mariann2 krásne
@dadka212 nádherná tortička

gagarinka
19. dec 2011

Ahojte, chcem sa spýtať, či ste niekto robili túto čokoládovú tortu, čo sem raz hádzala @lusil2005 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24824&use...
chcela by som ju vyskúšať, len sa bojím, ako chutí, keď je potiahnutá. lebo mne sa na ňu skôr hodí nejaká čokoládová poleva, tak neviem 😒
Alebo nemáte tip na nejaký zaujímavý korpus a krém? Chcem švagrinke upiecť, príde zo študijného pobytu a sľúbila som jej tortu, akurát, že my sme už pretortovaní, stále robím piškótový korpus a sama už mám toho plné zuby, tak by som chcela skúsiť niečo iné
Ďakujem vopred

lussy23
19. dec 2011

@lenocka23 krásnučké

lussy23
19. dec 2011

@vera1132 záleží od toho aký marcipán.. ja si kupujem smartflex cez internet. Sú rôzne príchute, 1,4kg za 10euro- a tortička je krásna,ani neverím, že je to prvý pokus.

dadka212
19. dec 2011

@gagarinka ja som ju robila, ale ten krém nám nechutil...bol na môj vkus moc pudingový 😝 ale korpus perfektný

gagarinka
19. dec 2011

@dadka212 a aký krém by sa ti tam viac hodil? nemám ich veľa odskúšaných, zatiaľ sme robili hlavne karamelový salkový a tvarohový, tak by som aj krém chcela nejaký iný vyskúšať