Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
28. sep 2010

@bury tak ty už nakupuješ pomocníky na pečení 😀 😀 Já bych taky chtěla něco na ten spodní lem a je tam toho spousta. 😉

mokiri
28. sep 2010

@katrin21, dakujeme za inspiracie, super stranku si nam odporucila. Vyzera to tak, ze my sa nestratime - moj syn si podla nej urobil Mr. Beana. Ja uz len aby som zvladla tu tortu. Zdobica uz mam.

katrin21
28. sep 2010

heheh, to je dobre 🙂

bury
28. sep 2010

@jakelina - tak si taky udělej radost 😉 já už něco objednala, ale ty kraječky zrovna ne .... až příště 😀

@mokiri - tak tvůj malej je opravdu tvůrčí - moc se mu to povedlo... já myslím, že když bych se do toho pustila já, tak to nebude o nic lepší 😀 😀

vinka
28. sep 2010

Baby neviem nájsť na tom dáku tortu do škôlky malej.Chcem slniečko s menami alebo niečo podobné.Poradte 😉

sisa.b
28. sep 2010

holky, nemate recept na nejaky super jahodovy krem?

petusko
28. sep 2010

@sisa.b nemam echt jahodovy recept, ale v nedelu som robila traseny a dala som tam cucoriedky a bolo to uplne fantasticke. tak myslim, ze ani s jahodami sa to pokazit neda 🙂

akme
28. sep 2010

@vinka a toto sa ti páči? http://www.sladkysvet.wbl.sk/Fotogaleria-torty.... - toto si myslela? 😕

rybca
28. sep 2010

@sisa.b ja som do poslednej davala traseny s cerstvymi jahodami a bol super, seckym chutil..🙂

vinka
28. sep 2010

@akme hej také niečo len to budem musieť trochu ináč urobiť.Lebo tá torta je strááášne velká.To ja som chcela menšiu pre 16 asi 3-ročných detí 😉

akme
28. sep 2010

@vinka no tak daj len jedno poschodie tých lúčov a rozmeraj si aké majú byť lúče široké podľa korpusu aby sa ti ich tam zmestilo 16 😉

vinka
29. sep 2010

@akme hej,hej tak ma to napadlo.No je ich 18 som dostala zoznam od učitelky. 😀 😀

evitkamalicka
29. sep 2010

ahojte,
tak torticku mam hotovu, ale foto dam neskor, lebo sa mi vybil fotak, tak nabijam aspon chvilu

reruna
29. sep 2010

Ahoj já jsem zkoušela včera poprvé krém z ledových kaštanů - ten jak se vaří smetana ke šlehání a kaštany a na druhý den šlehá, je výborný, ale není moc tuhý, dáváte tam třeba ztužovač šlehačky? Potah jsem tentokrát nedělala, dala jsem kolem tyčinky a nahoru jen koupené ozdoby, fotku přidám, ale tak není to nic moc....
Jinak musím zase pochválit všechny vaše dortíčky popřidáváné tento víkend, krása 🙂

evitkamalicka
29. sep 2010

tak tu je

nadulici
29. sep 2010

@sisa.b ja mam vyskusany super jovokrem jahodovy, akurat davam klasicku zivocisnu slahacku....uz som to tu pisala...vyslahat 500 ml slahacky s 2-4 vanilkovymi cukrami a 2 stuzovacmi, 500 g jogurt Hollandia- jahodovy zmiesat so zelatinovym stuzovacom za studena a primiesat vyslahane slahacky, moze sa este dochutit praskovym cukrom podla potreby, dam do chladnicky na pol hodinku a potom plnim tortu a prekladam odkvapkanymi jahodami, krasne stuhne....a nam veeeeelmi chuti..... 🙂

nadulici
29. sep 2010

@evitkamalicka ta je milucka.... 😵

reruna
29. sep 2010

@evitkamalicka jé , krásný 🙂

zuziq
29. sep 2010

@reruna uz to tu niekto pisal, ze krem nie je tuhy, ale ja ked som ho robila, bol uplne tuhy... neviem ako dlho si varila tu slahacku, ale treba ju nechat prejst varom a potom este povarit, mala by tym varom trosku zhustnut

reruna
29. sep 2010

@zuziq tak 5 minut - já nevím - je to málo?

jakelina
29. sep 2010

@nadulici můžu se prosím zeptat na ten želatinový ztužovač za studena. Já jsem se s tím tady nikdy nesetkala. Všechny želatiny se musí vařit, nebo alespoň zahřát na určitou teplotu. Možná jsem špatně hledala. ☹ , ale nic takového jsem tady v obchodech nenašla.

zuziq
29. sep 2010

@reruna no ja som to nikdy nemerala casovo... ale musi to zhustnus trosku, tak, ze sa urobi povlak na vareske ako ked urobis cesto na palacinky 😕

jakelina
29. sep 2010

@zdenallicka děkuju 😀

vinka
29. sep 2010

Baby krém zo salkom je karamelový?Potrebujem karamelovú plnku prosím recept dáky osvečený 😉

beruska2x
29. sep 2010

@vinka jj je karamelovy a moc dobry 😉

petusko
29. sep 2010

baby zlate, neviete niekto link na tie sablony Disney? raz to tu bolo a ja blba som si to neulozila. potrebujem na vikend macka PU 😒
@vinka aj ja robievam karamelovy len salkovy 😉

vinka
29. sep 2010

@beruska2x fajn,že je dobrý len žiaden recept na karamelový nemám. 😕

beruska2x
29. sep 2010

@vinka 😀 varis salko v plechovce tak 2 hodky, nechas do druheho dne vychladnout a zaselhas maslo a muzes pridat rum 😉

beruska2x
29. sep 2010

@petusko jako postavicku?? na torty od mamy je postup..