Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nadulici
1. okt 2010

@bzucinka2 dakujem... 🙂
@anibas sa mi zdali tie farby take kikiriky, ale ked som ich potrela perletou, tak vyzerala ta masla akoby stara, taky anticky nadych mala....

akme
1. okt 2010

@bzucinka2 k tomu syru zrejme to má byť na syrovú roládu ak dobre chápem. Ja to robím úplne jednoducho - syr nedávam v celku do vody ale nakrájaný na plátky poukladám na plech tak, aby sa jednotlivé plátky trocha prekrývali a dám to do rúry trošku roztopiť aby sa to tak zlialo ale nie veľmi a potom na to poukladám šunku, kápiu, uhorky syrový krém ... to čo chceš a zvyniem a dám v alobale alebo potravinárskej fólii do chladničky stuhnúť a potom krájam 😉

vinka
1. okt 2010

No baby tak tu je Alinkina hanna montana a Spidi.Len neviem či sa mi tá fontana do rána nerozpustí.Mi tečie po okrajoch.A to oslavu majú až v nedelu.Lenže ja zajtra nebudem doma až ku večeru sa vrátim 😒 Tak budem musieť potom poťahovať na novo 😒

dm1
1. okt 2010

@vinka super krasne!

vinka
1. okt 2010

@dm1 dík len neviem čo bude s tou hannou do rána 😒 Ked sa do rána nerozpustí tak vydrží do nedele? 😕

daducha
1. okt 2010

Ahojte, surne potrebujem pomoc ,da sa dosiahnut aby sa potah z penovych cukrikov leskol? A v podstate aj ozdôbky z mliecneho marcipanu.
Dakujeeeeeem

dm1
1. okt 2010

@vinka a preco tecie? mas tam iny krem ako v tej druhej? ci nieco inak? a tecie po celom obvode alebo len ako sa zadnej strany ladnicky dotyka???

@daducha vraj staci potriet olejom jemne ale neskusala som este

dm1
1. okt 2010

ja co som robila nedavno tu kittynu tak sa im o tyzden posunula oslava a mali ju nenacatu v ladnicke a nic sa jej nestalo vraj bola perfisna aj potah vydrzal

daducha
1. okt 2010

Tak tu je môja druha torticka.Lienka vyzera trosku mesuge 😀 ,nepodaril sa mi usmev.No a to co je ruzove malo byt biele, no ja trdlo som si dopredu nevyskusala urobit fondant a tak dnesny putoval do kosa.Tak som musela dat to, co som mala.
Prosim ako je to s tym leskom, da sa to nejako dosiahnut,aby sa torta leskla?

daducha
1. okt 2010
danciacik
2. okt 2010

Ahojte,

@daducha mne sa tá torta hrozne páči je super. 🙂
Ja som včera okrem gitary robila aj dcérke tak sa vytešovala.
Baby ešte raz sa musím opýtať, čo robiť ak sa mi po prifarbovaní začne hmota z cukríkov mrviť?

zlatat
2. okt 2010

Ahojte babule, dobre vidím? Pár dní sa tu neukážem a tu je zapísaných 11 strán? 😕 To kedy mám čítať?

Tento týždeň som mala hektický, ešte do obeda musím potiahnuť a ozdobiť jednu tortu, ale to najhoršie mám za sebou, tak vám sem len hodím foto a idem ďalej makať, aby som to stihla. Potom vám napíšem, ako som sa trápila s tou svadobnou

petusko
2. okt 2010

ahojte,
@vinka
@daducha
@danciacik kraaaaasne diela 🙂
vinka, dufam, ze Hanna vydrzala 😉
daducha, ja som na ten lesk pocula tiez iba olej. alebo potom len perletou prejst celu tortu.
danciacik, mrvi sa to kvoli tej farbe, skus pridat trosku cery alebo kvapku vody. ale popravde, ja som raz hmotu tak prefarbila, ze sa mi ju ani tak nepodarilo zachranit. 😒

petusko
2. okt 2010

@zlatat to je nadhera! uplne dokonala ! 🙂 a ta motylikova je chutnucka 🙂
ja idem tiez dokoncit moje dve, potom hodim foto, aj ked sa to s vasimi neda porovnavat.

danciacik
2. okt 2010

@petusko ďakujem ti veľmi za radu, som si aj myslela ale nebola som si istá keďže s tou hmotou ešte len začínam robiť.
@zlatat nádherné torty, krásne

bzucinka2
2. okt 2010

@akme vidis dobry napad, nabuduce vyskusam, teraz som sa uz na to vykaslala, lebo mi to vobec neslo ☹ aka som gramblava a malo to byt na pivovy pohar ☹
@vinka krasne a aka fontana, ja ziadnu nevidim 🙂jaaaaaaaaaj uz som sa docitala montana mala byt 😀
@daducha ved je krasna, ta lienka suprova, a aj ja som pocula, ze pretriet olejom aby sa leskla 🙂
@zlatat krasne sikulka si 🙂

nadulici
2. okt 2010

@vinka dievcatko sa vola Barbarka?....alebo to je schvalne?.... 😕

nadulici
2. okt 2010

@vinka mas krasne obe, sa ti podarili na 1+.... 😵 😵

zdenallicka
2. okt 2010

Jůůůů, tolik krásných dortů!!!! 😵

Vinko, Fontana jí říkají i moje děti..🙂 😀

A moje poslední dva..

nadulici
2. okt 2010

@zdenallicka jeeeeej, tie su krasneeeeeeeeeee...... 😵

bzucinka2
2. okt 2010

@zdenallicka krasna lopticka a ta zasnezena krajinka je kokosova? 🙂

zdenallicka
2. okt 2010

Děkuji, holky..🙂

Bzuci, jj, to je kokos..🙂 Vevnitř i zvenčí..🙂

dm1
2. okt 2010

@zlatat ta svadobna je strasne krasna!

aj ostatne torty su nadherne!!!!

petusko
2. okt 2010

tak aj ja pridavam moje dve, aj ked vam sa nikdy nevyrovnam 😅
@zdenallicka rozpravkove, krasne 🙂

petusko
2. okt 2010

tu su teda moje

danciacik
2. okt 2010

@petusko , @zdenallicka nádherné, neskutočne krásne tortičky ste napiekli

zlatat
2. okt 2010

Ďakujem za pochvaly 🙂

No a tu je ešte jedna - na dvojitú oslavu. Ten Bazz mi dal riadne zabrať a keď som ho dávala na tortu, tak sa mi oddelili nohy od tela ☹ - ešteže ležal, tak som to zamaskovala. No čo, veď aj tak som ju robila za "pán boh zaplať " 😒
Tortičky sú prekrásne - všetky, nestíham každú jednu menovať, prepáčte mi to.

lussy23
2. okt 2010

Krásne torty baby.

akme
2. okt 2010

@petusko ktorú máš abecedu ja si chcem kúpiť a neviem ktorú a tvoje písmenka sa mi páčia 🙂 Krásne tortičky
@zdenallicka super nápad tá krajinka
@zlatat nááááááááááádherné 😕 😕 😕 😕

marcelkatt
2. okt 2010

Máte nádherné torty baby, fakt úžas!!!!