Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mishulle
9. feb 2012

Holky vymejšlim nějaký elegantní zdobení dortu mamce k narozeninám, mamka má ráda čoko dorty jako Kuba nebo paříž, takže jen zdobení na čokoládu, což úplně nevím, jestli by byl vhodnej třeba ten sugarveil, ale našla jsem tohle, jen nevim jak moc je s tim ta práce těžká
http://wéwéwé.cukrarskepotreby.cézet/cz/produkt/tranfer-folie-metalicke-pruhy-1.html

miri.b
9. feb 2012

@abriela
@lucula73 dakujem, no len ja chcem obmedzit mnozstvo hmoty a aj nutelu nechcem pouzit, su to este male deticky,
...jaj keby mam robit podla seba, tak najlepsie len take ciste celozrnne muffiny, ale zase chcem aby to mali aj trosku krajsie a deti maju radi farebne... len preco vacsina peknych veci nie je "zdrava"

lucula73
9. feb 2012

@miri.b tak vymiešaj maslo s troškou cukru...však to len trošičku stačí natrieť,nemsuíš veľa...a zase detičky tú poťahovku nejedavajú každý deň,takže si myslím,že im určo nezaškodí 😉
@aktak ešte som ti chcela napísať k tým silikonovým formám.,....že ja mám dve od TW a dve z Lidla,a poviem ti,že tie z lidla vyzerajú sto razy lepšie ako tie drahé,.....ja neviem prečo,ale jedna z tých foriem je taká dáka čierna,akoby ušmudlaná...proste,nedá sa to očistiť,ak sa mi tam niečo pripálilo,alebo potieklo cesto,tak tam ostane taký hnedočierny fľak 😝 😝

mamina1978
9. feb 2012

@miri.b ked mas len na vrchu muffinove cesto, mozes tie ozdobky dat aj priamo len ich budes musiet prilepit cukrovou vodou. 😉

mamina1978
9. feb 2012

@iwulka23 Tie kvietky mas pekne, daj ich na torticku 😉

A mne vecernicci poradila tuto stranku -ako robit ruzicky
http://dorty.artmama.cz/ruze-postup

aktak
9. feb 2012

@lucula73 mne ode hlavne o to aby sa ziadna chemia nedostavala do jedla, a to by som sa pri Lidlovych bala, lebo silikon samotny take mnozstvo je drahsi aky ich silikonova forma, cize to asi tazko je cisty silikon, a prave tych lacnych primesi sa bojim cim ten drahy silikon riedia

eliska22
9. feb 2012

@iwulka23 jasné, že sú použiteľné a do budúcna ak by si chcela tak sa môžeš inšpirovať aj týmto.....ja robím podľa toho ružičky, vyskúšala som veľa postupov, ale tento sa mi najviac osvedčil 😉 http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/f...

adul67
9. feb 2012

http://www.cakeconnection.com/gelatin_art.php#g... už ste to skušali? to by ma zaujímalo z akej želatíny to robí?

lukika
9. feb 2012

@eliska22 aj ja robím ružičky podľa tohoto postupu. Nemáte niektorá nejaký osvedčený fotopostup na pivonku? Rozmýšlam urobiť pivonku s ružami na tortu k 60tke Ktoré ste už robili pivonky hláste sa je to ťažké? ☹

dm1
9. feb 2012

@mishulle pracu s foliou si treba vyskusat chce to len cvik. ak chces dookola dat len take pruzky uz narezane z tej coko co si spravis na folii tak pohoda ale pri omotani okolo torty suvisle to nemusi byt na 1.krat 100%-ne. Na foliu sa naleje cokolada len aby nebola moc horuca ani studena.
A ako si myslela pouzit ten sugarveil? myslis na coko dat krajku so sugarveil hmoty? ak ano v pohode mozes. Ak si myslela dat tam boky na forme na sugarveil tak aj to ide

larah
9. feb 2012

Baby drotikovala som. Myslite, ze mozem byt na prvykrat spokojna? 🙂 🙂

jakelina
9. feb 2012

@larah máš to krásné 😉

jakelina
9. feb 2012

@pristela ty se uzdrav, co to je za potvoru bacila 😝

larah
9. feb 2012

@jakelina ja som tam chcela urobit hnede bodky alebo ciarky a ono sa mi to roztieklo 😕 je to malovane len farbami z drogerky

reruna
9. feb 2012

@larah super, jen malinký detail - nabarvi i ty hrany lístků 🙂 já chci taky zkusit drátkovat lilii, tak jsem zvědavá, jestli se mi to podaří taky tak pěkně🙂

lifinka
9. feb 2012

@abriela děkuji moc mi to pomohlo 😉 a čerta nemáš?

jakelina
9. feb 2012

@larah tak příště trochu míň alkoholu a půjde to 😀 😀

jakelina
9. feb 2012

@lifinka andělíček je nádherný

artepf
9. feb 2012

ahoj holky, zajímalo by mě, jak dopředu plníte dorty krémem, když si například pro dort přijdou v pátek večer, je blbý plnit ho krémem už ve čtvrtek večer 😕 ? S dvěma prckama to totiž nějak nezvládám, naplnit, potáhnout a ozdobit během jednoho dne, jsem pak zbytečně nervózní a vylévám si to právě na dětech, potom je mi to líto ☹ .
Díky za rady 🙂 .

lifinka
9. feb 2012

@jakelina děkuji, teď se chystám na čerta, jenže nevím, jak , představa je , že bych udělala nohy nechala ztvrdnout, tělo jako kužel na to klasika ruce, na hlavu červenou poklývku rohy a jakože černý plášť , co? poraďte???? no a jako bude mi na dortu pak stát celý??? nevííím, nemůžu najít postupy☹

jakelina
9. feb 2012

@artepf dnes jsem krémovala a dort je až na sobotu, je to v pohodě, neboj.

jakelina
9. feb 2012

@lifinka jednu nohu botu a druhou kopyto a řetěz a je dokonalý 😀 😀

larah
9. feb 2012

@jakelina alkohol radsej cuc 😀 😀 ze

iwulka23
9. feb 2012

@eliska22 parááááda 🙂 vďakaaaaa ♥

mamina1978
9. feb 2012

@lifinka ja som nasla len tohoto skaredeho ☹

http://www.sweet-snacks.de/Marzipanfigur-Teufel...

iwulka23
9. feb 2012

@mamina1978 Ďakujem 🙂 supeeer super postup..jooj ešte že Vás mám ženušky 🙂

lifinka
9. feb 2012

@mamina1978 jsi hodná, děkuji, měl by stát a to asi nedokážu 😢

lussy23
9. feb 2012

@larah neskutočné kvety nádhera