Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
15. nov 2010

@beruska2x a teraz ktory myslis falosny parizsky alebo vajcovy? no je to aj podla toho aky velky je a kolkokrat plnim - teda kolko je platov

aktak
15. nov 2010

ktora dobra dusicka mi povie aky je rozdiel medzi pravym a falosnym marcipanom? ten z cukrikov chapem, ze je falosny, ale pravy je aky? zo suseneho mlieka? ci z muky? lebo som nasla vela receptov

a hlavne plis poradte ktory mam robit aby sa podaril lebo idem prvy krat robit, diiiiiiik 😵

a kde v BA kupim tu farbu cim zafarbim amrcipan? lebo potrebujem ciernu a oranzovu farbu

vas OBDIVUJEM, ze sa tomuto venujete, aj ja by som sa chcela ale zatial nebol cas, skusim sa do toho dostat 🙂

hejdita
15. nov 2010

@aktak pravy je z mandli a cukru pomer je vice mandli jako cukru 😉 a co nema v sobe mandle je falesny marcipaan 😝 😉 🙂

ninka123
15. nov 2010

@lucula73 Krásne torticky 😵 😵 😵 chcela som sa spytat, ako dopadla ta puncová, ale vidim a citam, ze super 😉 🙂 😵 😵 Prosim Ta, cim potahujes? a aky lekvar si použila?Ja som detom urobila len klasiku, puncovu mam naplanovanu na december 😉

ninka123
15. nov 2010

@lucula73 - este prosim Ta otazocku- ta biela potahovka je z MMF? Je super 😵 😵 😵

zdenallicka
16. nov 2010

@sisa.b Siso, prosím tě, ještě jednou ten žebřík - takže sis udělala válečky z marcipánu a ty sis podložila (proč?, na stole by se mi neprohly, ne?) a pak jsi je na druhý den namočila do čokolády?? 😕 Nechápu... ☹

boldy
16. nov 2010

ahojte,
nestiham vas 😉 ja som si vcera urobila tortu na narodky, potah z marcipanu a ozdoby mmf, zo zbytkov,co som mala tak som toto vykuzlila ku dnesnej kavicku s manzelom 🙂 ale sa mi nedarilo, najprv salko plnka sa mi topila a potom korpus sopka vypukla, ale sa to nejak zahladilo potom 😀 idem vas docitat

boldy
16. nov 2010

@zdenallicka krasny vlacik
@maca77 super husenka a vsetke ostatne torticky nebudem menovat jednotlivo je toho dosttttttttttt 😉

boldy
16. nov 2010

@bershka @lawli ja som vcera robila s kupovanym marcipanom, treba to podsypavat pras.cukrom az kym sa nelepi, nie vela... robi sa s tym fajn a farbi v pohode..asi necham na chvilku mmf 😝

lucula73
16. nov 2010

pekný deň všetkým 🙂
@ninka123 ďakujem 🙂 ....tá punčová bola úplne v pohode,ešte stále z nej kúsok máme a drží pokope,čoho som sa najviac bála,že sa mi rozmočí 😉
ja som to poťahovala MMF a pod hmotou bol maslový krém zmiešaný s trochou odrobiniek,čo mi ostali z tých pásov ,...presne podľa receptu som to robila,čo je na mmb 😉 ..ale stačí maslový krém.

@boldy -pekná tortička,veselá 🙂 ...a aký kupovaný marcipán si mala?

boldy
16. nov 2010

@lucula73 ja som robila raz z americkych marsh. spidermana a je viac gumova ano, nohy sa mi do rana viac zcvrkli :=)

boldy
16. nov 2010

@lucula73 dakujem, kupovala som v obchode, ale vo viedni taky akoby v crievku 500g 3eura...nemam uz obal vyhodila som

lawli
16. nov 2010

@boldy ja som s tým kupovaným nerobila a ani sa nechystám ,mne sa dobre robí z MMF...... takže som poradila bershke dobre ,že sa to ma podsypávať prš. cukrom 🙂
A ešte k tým americkým cukríkom ,tie som ešte nemala.Len tie klasika z LIdlu ,je to rozdiel ? Ďakujem za odpoveď 😉

boldy
16. nov 2010

@lawli ty si im odpisovala som myslela ale @eli 🙂 ano dobre si poradila
tie americke su tuhsie to ano a viac sa stahuju, su take elasticke :=) nie su zle, dobre su, hlavne ak chces cistu bielu

lawli
16. nov 2010

@boldy A dajú sa zohnať u nas na SK ?

lucula73
16. nov 2010

@boldy ano,aj tá moja posledná modro biela,tá je z tých amerických..akože neni nič tomu poťahu,ale je ako guma...už tu radili babenky,že dať viac vody a tým pádom aj viac cukru,že to bude lepšie.... 😉 ..aleuž ich nebudem kupovať viac...

bianca
16. nov 2010

prdelky moje rychlo receptik na zarucene dobry falosny parzsky.Ja v pohodke ze torta ma byt bud.tyzden a ona je na sobotu takze v piatok si dojdu pre nu.Mam asi 4 recepty na falosny parizak ale dajte taky co je fakt vyborny.Diky

lawli
16. nov 2010

@bianca PARIŽSKÁ ŠĽAHAČKA
Postup : uvarím 350g kryštál cukru s 250ml šľahačky a 2 žĺtkami, ak to zovrie odstavím a vmiešam 1 kakao (100g) a pridám 150g roztopeného tuku (Cera)- treba dobre premiešať, nech sa tám masa spojí. Nechám do druhého dňa prechladnúť, aby to bolo úplne tuhé a potom vmiešam 2 veľké kocky masla (500g) a trocha rumu.

lawli
16. nov 2010

@bianca PARIŽSKÁ ŠĽAHAČKA
2x 30% smetanu, 2x ledove kastany, uvarit pres noc do lednice vychladit, pak pridat 1x ztuzovac a vyslehat a bylo to jako prava parizska

bianca
16. nov 2010

@lawli dakujem.Si zlata.Tento mam aj ja tak asi spravim tento

lawli
16. nov 2010

@bianca nieje začo ....aj mne chutí 😉

millada
16. nov 2010

ahojte,
som začiatočnička v tortach. chcela by som poradit, z čoho je najlepšie robit figurky. Normalne z MMF alebo som niekde čitala o nejakej punčovine 😕
PROSIM PORADTE, dakujeeem 😵

alionuska
16. nov 2010

@maca77 no super..husenicky pojdu teraz na odbyt..ved bodaj by nie,krasne si ju urobila🙂

lawli
16. nov 2010

@millada ja robím male z MMF a väčšie korpus, plnka + dotvarujem punčovinou 😉

bianca
16. nov 2010

@lawli a ktr.ti chuti?Ten s lad.gas. sm este nerobila.Pani ma co si objednala chcela len cokolady krem a slnecnice.Nic ine neupresnila.Vraj mi veri.No krasa len pre mna tazke urcit ktory.

bianca
16. nov 2010

@millada ja som za puncovinu.Mne aj tak najviac na tore chuti puncovina mnam.Do tej das odrezky z korpusob,krem,dzem....proste to co ti ostane

sisa.b
16. nov 2010

@zdenallicka ja som si urobila jeden dlhy, ktory som potom nakrajala na dve dlhsie a 5 kratkych. dlhe som polozila vedla seba a medzi ne som si dala foliu, aby som podlozila kratke, ktore som lepila zvrchu na tie dlhe - tie by sa mi prehybali. ich kraje som trochu zmackla a po prilepeni som este s kosticou do nich pichla - akoze je tam kliniec. snad uz som to dobre napisala

lawli
16. nov 2010

@bianca ten prvý 🙂 ja som pochopila ,že ten druhý si ešte nestihla prečítať ....ty si mi odpovedala a ja som ti len tesne pred tým hodila druhý 😅

bianca
16. nov 2010

@lawli 😀 no tak to aj bolo len som nevedela na ktr. si reagovala ty 😀 ale hlavne ze sa chapeme 😵

maca77
16. nov 2010

@anibas tie postavičky bábätkovské sama robíš? ja sa neviem vynadívať 😵 😵 😵
@zdenallicka torta krásna a to slniečko ju celé rozžiarilo 😉 😵

@alionuska až táto husenka mi dodala odvahu zaregistrovať sa na TOM