Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
1. jún 2013

ahojte, pridavam tortuse z toto tyzdna, este jednu knihu mam na dnes...S chatkou som sa trapila do rana, kopec detailov a nakoniec sa mi ich tam aj tak zda malo ☹ auto som chcela trochu viac prepracovat ale nad ranom to uz proste neslo...spodok mascarpone s malinami, chatka je cela z marlenky, vaha 8,5kg....Navyse mi moj muzik prevratil stolik so vsetkymi kvetmi co som priebezne modelovala cely tyzden 😠 takze tie kyticky co este mam robit tak budu aj vyzerat, ze co zostalo to tam dam. Najviac ma bavili torticky s tymi uzasnymi bodkovanymi podlozkami 😅 tie 2 nechali na mna tak som sa vytiesala 😵

maya30
1. jún 2013

@stanka79 obavam sa ze s touto praskovou farbou ciernu nenamiesas...ked jej tam das vela tak sa ti bude drobit, ja by som tie ciary potom asi radsej namalovala, ked mas len takuto farbu...Oranzova je dobra, ale sytejsi odtien dosiahnes ked zmiesas cervenu + zltu. Davkuje sa od oka 🙂 na jeden balik cukrikov cca pol lyzicky farby, podla toho aky odtien chces

lucula73
1. jún 2013

ahojte
moja prvá na svadbu pre kamošku,mala byť jednoduchá,zlatožltá 🙂

lokalistin
1. jún 2013

@pristela vsetko najlepsie 😵

florentina
1. jún 2013

@pristela já tomu fakt nerozumím, jak ty z takové naprosto nezáživné, kovové věci dokážeš udělat tak dokonalý dort 😀 😉

halienka
1. jún 2013

@maya30 krásne tortičky ako vždy, polovicu som si poukladala 😵 mačičkovú isto urobím mamine na meniny, zbožňuje mačky 😀 Tá krivá ti kolko vážila, vyzerá dosť vysoká...? 🙂

maya30
1. jún 2013

@halienka dakujem, no vysoka je praveze az moc, nabuduce dam ten vrch mensi...vazila 5,3kg ale je tam pribinak s jahodami a mascarpone s malinami 😉

pipka
1. jún 2013

@vecernicci jeeeeej ta želva je suprovááááá 😎 😎 😎

florentina
1. jún 2013

@stanka79 já s MMF nedělám, ale co tu holky píšou, tak na syté barvy obarvíš špatně a určitě budeš muset přida čokoládu. Ale píšu kvůli těm barvám. Hmotu barvím gelovkami, ale tyto taky používám, ale na malování, či když hmotu natírám štětcem. Mají u nás v drogerce. Nikdo ti asi neřekne, kolik tam dát přesně barvy...to prostě poznáš až budeš barvit. Budeš pořád přidávat a propracovávat, trvá to docela dlouho a musíš to zpracovat pořádně. I když nevím, MMF by možná šlo už při zadělávání, ale to ti snad poradí někdo, kdo s ním dělá. Pokud budeš barvit tu hotovou hmotu, rozpustíš tyto práškové v troše alkoholu /bílého - Vodka aj./ a barvíš....Nevím jak velký dort plánuješ, ale na celý potah ti určitě jeden pytlík stačit nebude. Pokud by si natírala tak asi jo. Není to pak ta barva tak kompakní, ale ušetříš si tím dost práce /normálně zase rozpustím v alkoholu a natírám/. Jinak by mě zajímalo, zda máš opravdu černou? Protože já v černém pytlíčku od této firmy koupila barvu zelenou...jakože já jdu do drogerky a vždy vezmu vše co mají, tak jsem to neřešila, ale předpokládala jsem, že v černém bude černá a byla zelená...

maya30
1. jún 2013

@florentina jeej, peknucka 😵
@denisak77 prosim ta co to mas za borduru, tu retaz ? Uz som ju hladala a nenasla...
@dm1 by ma porazilo robit take velke hladke torty, su krasne hladucke

pipka
1. jún 2013

ja som ešte narychlo k MDD deckam spichla smotanovo-gastanovu s piskotkami a malinami 😉

pipka
1. jún 2013

A vsetko naj vsetkym deturencom k dnesnemu sviatku MDD a @pristela Pristelinke mojej k meninkam 😵 😵 😵 😵

maya30
1. jún 2013

@pristela u teba este aj taka zelezna blbost co ani neviem co je vyzera dokonale 😅
@79zuzana mas tie muffinky super nafotene, ako cotton&crumbs 😉

halienka
1. jún 2013

Pridávam aj ja moje 3 tohtovíkendovky, malá ďakovná, ani som nevážila, je pre susedku, maličký korpus 16 cm priemer, macíkovská 3kg pribinák+ovocie, pyramída 3,2 kg kakaový kropus čoko - káva- orechy plnka, veľmi mi chutila 😀 taká horkosladká, ja nemusím moc presladené, tak dúfam, že to bude aj zákazníčke chutiť 🙂

florentina
1. jún 2013

@maya30 děkuji 😉

florentina
1. jún 2013

@halienka krásné všechny, ti medvídci jsou sladcí.... Tu pyramidu jsem si uložila, mamka miluje Egypt, možná někdy zkusím, jak jsi prosím dělala ten cihlový vzhled? ...já mám ten obtiskovač na cihlovou zeď...ale pak by se to muselo nějak dobarvit, asi kakaem...

vlasta80
1. jún 2013

a konecne auticka na torte

sissmiss
1. jún 2013

@cwilinge77 dakujem 🙂

stanka79
1. jún 2013

ďakujem žienky za rady, vyskúšam a uvidím, či to nepôjde do koša 🙂
@zz134 tak asi vyskúšam ako mi ty radíš, že si to v troške vody rozrobím a potom to mám zapracovávať do už roztopených cukríkov, tak ?

nanima
1. jún 2013

moje prve svadobne.hcela podla obrazka su len z malickymi zmenamy

rachel36a
1. jún 2013

pridávam práve dokončené a idem popratať bordel z kuchyne...

aduskatt
1. jún 2013

@stanka79 skor asi v alkohole ako vo vode, vraj su tym sytejsie farby, ale odskusane to nemam

akzuzs
1. jún 2013

Aj ja pridávam moju skromnú drobotinku pre naše Krsniatko

vlasta80
1. jún 2013

ak by som chcela robit kvety z uz kupovanej cervenej hmoty, mam zmiesat so smartflexom ci mi to vytvrdne aj tak?
na hmote je napisene fondant Fire Red...hm?

blcha
1. jún 2013

@stanka79 ja pouzivam taketo farby ked rozpustim cukriky tak to tam pridavam v stave s citrona tu oranzovu spravis peknu budes musiet asi aj pol sacka tej farby pouzit no a ciernu urcite nebudes mat ciernu skus zafarbit co najmenej mmf len aby si mala na tie pasiky aby si ju mohla co najviac zafarbit ale ked das celu farbu tak sa ti bude rozpadavat a asi to tak neusulas 😉

denisak77
1. jún 2013

@brunila ruky nie sú modelované,to je formička

denisak77
1. jún 2013

@maya30 neviem čo myslíš,ktorú reťaz

pipka
1. jún 2013

@vlasta80 malo by to vytvrdnut aj same, len nechaj dopredu urobene volne pri izbovej teplote na vzduchu 😉

vlasta80
1. jún 2013

@pipka dakujem, snad do piatku to bude ok

stanka79
1. jún 2013

@blcha a s čím rozrábaš tú farbu? asi som to nepochopila, prepáč ☹