Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
25. aug 2013

@jakelina napodobne.... 😉

viera6
25. aug 2013

@pristela prosim ta ako si robila úsmev na McQUEEN ?a davala si po 3korpusy?

luciahromadkova
25. aug 2013

@cat @pipka
recept na sanquikovy zakusok podla @lawli /mam ho od nej skusala som/ tak usetrim robotu a vkladam aj do 2 temy, dufam, ze Ivanka sa nenahneva....

Sanqvikový zákusok :

piškót si pečiem tradične ako na punčák...ale iba dva kusy ,bez farby...jeden zo 4 vajíčok na tom si zlúpnem kožu a druhý z 3 vajíčok...sirup si uvarím z 3dcl sanqviku + 2dcl vody a cca 1PL cukru...podľa chutí po vychladnutí pridám trochu citrónky, tej klasika ako do čaju....z 0,4l mlieka ,1 Zlatý klas si uvarím puding...po vychladnutí vymiešam 200g masla s praš. cukrom podľa chuti (do plnky nevážim) do toho pridám puding a tiež po vyšľahaní trošinku ochutim buď to citronovou šťavou ,alebo citrónkou...plním takto...na dol ide piškóta z 3 vajíčok tu si natriem marhuľovým džemom ,na to piškóta zo 4 vajíčok ,tu polejem rozvarom ,potom len jemná vrstva džemu a plnka...na plnku dávam buďto citrónovú polevu Dr. Oetker alebo robím aj variantu s bielou čokoládou...
keď robím koláčikov trochu viac druhov a chcem aby nevyzerali na tacke rovnako tak si do čokolády pridám málinko oranžovej farby ,aby bola taká jemná marhoľková...potom to aj dobre ladí s koláčikom... ešte aby som nazabudla najlepší je pomarančový sanqvik...raz som skúsila s mandarinkovým a nechutil nám... 🙂

lawli
25. aug 2013

@luciahromadkova Toto je recept na zákusok...na tortičku som poslala v IP 😉

pristela
25. aug 2013

@viera6 robievam ho takto : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3380465... , ked das viac plnky nez som na tejto foto dala ja do stredu tak to mas vlastne plnene na tri krat 😵 , pusu - normal celeho potiahnem na cerveno a az pak rozrezem skalpelom potah/len jeden rez-čiaru/ tam kde chcem pusu a to pak kosticou nadvihne a "podhrniem" jedno hore a druhe dole , tak sa ti spravia take tie vypukle pery ako on ma / https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3515122... , https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4377769... / no a pak tam nalepim len kusok čiernej potahovky , na nu zas dva biele pasiky potahovky ako zuby a mas to hotovo- snad som to napisala zrozumitelne bo ja vysvetlovat moc neviem 😅 😅 😅

akzuzs
26. aug 2013

@wera.g Nestraš aj ja idem robiť spidermana ale presne podľa fotky inej torty na požiadanie zákazničky. Vyzerá ľahko 😒 Dúfam

jenie123
26. aug 2013

Ahojte kocky, uz som tu dlho nebola.. :((( akosi vobec nestiham.. stale niekde sme.. pridam Vam sem moje torty za dva tyzdne a dufam, ze vas co najskor docitam..

huxy
26. aug 2013

len tak na doma,pre rodinu

mamcas
26. aug 2013

@luciahromadkova paradne sa Ti aj Tomas aj Sam podarili 🙂 si sa vyhrala co? Joj mne sa do toho tak nechce... este mam2 tyzdne tak mam cas na psychicku pripravu 😝 ten Sam ti moc dlho trval? 😲 mas ho uplne realneho 🙂

mysiatkoo
26. aug 2013

kto mi poradi overeny nepudingovy vanilkovy krem? ( robim nieco ako pribinaka, ale tentokrat tam nesmie ist tvaroh)... potrebujem otestovat, kym budem piect 😉 dakujeeem

kader
26. aug 2013

@jenie123 To je krááááááása! !!

wera.g
26. aug 2013

@muffinka8 jooooj no to hej, nám krpec vstáva približne okolo 8mej ráno, cez den ke´d spinká si torty plním a spávať chodí tiež okolo 8mej, takže keˇd mi zaspí tak robím do nejakej 2hej, 3tej v noci a keˇd je toho naozaj moc, tak si ráno ešte o 6tej privstanem a kým sa zobudí tak robím 🙂 a napríklad tento týždeˇn si ho chcela mama moja vziať, takže od štvrtka do soboty bol u nich na prázdninách a ja som mohla robiť koľko som chcela 😉 A v bordeli sa neváľame, varím ako aj keby som nepiekla, upratané je, len v kuchyni je non stop výbuch lebo to aj keˇd upracem, stačí jedna torta a som tam kde som bola 😀 takže tak u nás 🙂

wera.g
26. aug 2013

@mysiatkoo a keby si miesto tvarohu šupla vanilkový jogurt? ja tak robím stracciatelu a je supeeer 🙂

pristela
26. aug 2013

Tety , prosim vas na 30.výrocie svadby chcu mini tortu kvetinovu , su nejake pravidla ake farby a kvety na taketo vyrocie ? 😕

muffinka8
26. aug 2013

@wera.g 😀 ja zas keď spí môžem robiť len nehlučné práce. A zas na poriadok v kuchyni som zaťažená 😅 😀 po každej činnosti musím umyť a odložiť riad. Inak ani ďalšiu činnosť nezačnem. Takže korpus chystám v čistej kuchyni, plním tortu v čistej kuchyni, zdobím .... proste aby mi tam nič nezavadzalo a na linke mám len to čo aktuálne potrebujem k danej práci.
Ja keby som chcela dať malého k našim alebo svokre, tak oni by potom potrebovali mesiac dovolenky na upratanie a oddych 😀 😀 lebo on zamestná aj 10 ľudí. Stačí, že malý je bez nás u našich na len na pár hodín a to ako keby tam 2 bomby vybuchli za ten čas 😀

jakelina
26. aug 2013

@mysiatkoo uvařím v troše mléka lusk, pak přidám šlehačku, nechám trochu probublat a vychlazené zašlehám do másla.

mysiatkoo
26. aug 2013

@jakelina @wera.g vdaka baby, otestujem obe verzie na nejakom mensom mnozstve 😉

ikula2
26. aug 2013

@mysiatkoo ja robim ten slahany nad parou co je cokoladovy krem ale bez cokolady a potom je vanilkovy 🙂)

vlada111
26. aug 2013

@pristela žiadne a poriadne to využi 😎

mamcas
26. aug 2013

Boooze ujo dnes zavola, ci mozem urobit na pondelok tortu s Rapunzel... podla predlohy samozrejme, torta hnusna, na nej kupena postavicka a ked poviem, ze nie, lebo nestiham, ale tak pozrite sa na nu a rozmyslite si. Ved kukam a jednak si na princeznu netrufam a jednak taku spatnu tortu robit nebudem 😝 a ze poslite mi cenovu ponuku 😀 mna bavia tieto ofiialne maily 😀

mimcak
26. aug 2013

@pristela prosím ťa ty si mi radila ten trasený ananasový to tam mám dať jeden kelímok na jednu šlahačku či na dve, A aj s tou šťavou to vyliať?

aduskatt
26. aug 2013

tak ja teraz len jednu torticku🙂

wera.g
26. aug 2013

to veď to aj ja, denne x krát umývam riad, odkladám, všetko x krát spratávam, ale stále tam mám čo robiť, spracem, rozhádžem a tak dokola 😀 😀 takže stále stále ten istý kolobeh 🙂)) @muffinka8

wera.g
26. aug 2013

hmmm podľa mňa žiadne pravidlá, veď ty máš kvetinové geniálne, dala by som možno nejaké ruže, alebo orchidejky, isto bude úžasnáá 🙂 @pristela

muffinka8
26. aug 2013

@wera.g a kedy oddychuješ?

mimcak
26. aug 2013

minule tu niekto zháňal abecedu vykrajovačky. Teraz som natrafila na túto stránku celkom fajn ceny a ta abeceda myslím bomba cena,len škoda že minulí týždeň mi došla poštou ta z mmbazaru za 10eur.Inak by som hned brala túto. Možno niekto potrebuje tak dám link. http://hypernakup.biznisweb.sk/product/vykrajov...

wera.g
26. aug 2013

@muffinka8 noooo.... keˇd som s mojimi chlapmi? 😀 jedine vtedy 🙂)) alebo aj teraz, dnes celý deˇn zachuchlená pod dekou a len tak si užívam nič nerobenie 🙂))

muffinka8
26. aug 2013

@wera.g no, a v sobotu sem hodíš 10 krásnych tort 😀 😀 😀 a potom si ľudia fakt musia myslieť, že to je len tak šup sem šup tam a torta na svete 🙂

wera.g
26. aug 2013

@muffinka8 nooo ale veˇd vravím že tam boli 3 aj z minulého 😀 😀 😀 na svoju fb stránku dávam postupne, možno max 5za týždenne, to len sem a tu všetky vieme ako to chodí 😉

wera.g
26. aug 2013

@muffinka8 a ˇdakujem za pochvalu 😵