Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
15. nov 2013

@muffinka8 ja stale hovorim dopredu, bez toho ani nazacinam piect

cat
15. nov 2013

Ahojte, toto je moja dnešná rýchlovka, za pomoci kamarátky, pretože mám stále nohu v sadre a to sa to na h...o pečie a tancuje okolo torty :(

timuss
15. nov 2013

ahoj baby, zaujímalo by ma, či niektoré aj kupujete výstuže do poschodovej torty, lebo čo som tu čítala, tak väčšina vyrába doma, resp. používa slamky a tak...ak kupujete, tak aké? idem robiť prvú poschodovú a radšej by som kúpila, aby som mala istotu, že nič nepototo 😝 😝 😝

mysiatkoo
15. nov 2013

@timuss slamkou a spajlou nemas co pototo 😉

aduskatt
15. nov 2013

@timuss veru, slamkou nic nepokazis🙂 ale inak existuju na to bambusove vystuze

cat
15. nov 2013

@timuss ja som kupovala tie bambusové, hocikde ich majú, napr:
http://www.formicky.sk/formicky/eshop/16-1-Pomo...

timuss
15. nov 2013

@mysiatkoo u mňa nikdy nevieš 😝 😅 😀 😀 😀

mayka
15. nov 2013

Ahojte,
mam technicku otazku. Robim poschodovu tortu. Spodok je orech korpus a parizsky krem ( zlozenie slahacka, cokolada a maslo ) Mozem tym kremom obtriet tortu a na to dat K2? Nebude sa potahovka topit? Alebo radsej to mam cele obtriet obyc. maslom vyslahanym s cukrom?

A je potrebne to druhe poschodie vypodlozit s nejakoupodlozkou a spajdlami alebo netreba?

elamaslakova
15. nov 2013

Dievčence zdravím vás a pridávam jednu moju tortičku na 50 -ku a ešte ma jedna čaká v chladničke na dokončenie. Večer popozerám vaše krásne výtvory.

aduskatt
15. nov 2013

@elamaslakova chceme foto🙂 chceme foto🙂

elamaslakova
15. nov 2013

a ešete foto som zabudla

sisix
15. nov 2013

@elamaslakova z ceho je ten jakoze led???

elamaslakova
15. nov 2013

@sisix Je to kandizovaný cukor , kúpila som ho v Kauflande , nachádza sa v regáloch medzi cukrom , ani som nevedela že to existuje , poradila mi to jedna kočka čo tiež robila takúto podobnú tortu

mysiatkoo
15. nov 2013

@elamaslakova prosim ta, akym systemom sa ti podarilo obalit tu okrtuhlu podlozku do papiera? asi som trdlo, ale neprisla som na to a uz som par papierov na tom znicila 😀 😀 😀 😝

elamaslakova
15. nov 2013

To je hotová podložka , hrúbka 1 cm a kúpila som ju v cukrárskych potrebách v MT stála 2,10 Eur, pozerala som na stránke , ale nemajú to tam teraz tak som ti našla iný obchod kde ich majú http://www.formicky.sk/formicky/eshop/9-1-Tacky... 😉

anda1980
15. nov 2013

@mayka tortu potri maslovym kremom, maslom, troska cukru a odrezky z korpusu ak mas, pripadne mozes pridat lyzicku nutely alebo cokolady rozpustenej
a mozes vystuzit slamkami a spajdlami

mayka
15. nov 2013

@elamaslakova perfektna torta. Posobi tak ladovo. 😀 Uplne je super.

mayka
15. nov 2013

@anda1980 dakujem.

adrika202
15. nov 2013

jedna pre zákazničku bez predstavy ale večne nespokojná s vysledkom :D jej manžel skritizuje aj to čo sa neda ..no radosť piecť..ale je to moja kamoška tak prepočujem 🙂 naspoločnu oslavu 1 roku a 30 rokov mamy a dcery 🙂

vlada111
15. nov 2013

@broucek2 ach jaj, úžasná

daja55
15. nov 2013

Moja dnešná pyramída, škoda , že nie je dobre vidieť tú zlatú farbu, fotila som večer. 😝 6,45 kg

elamaslakova
15. nov 2013

@daja55 Perfektná

daja55
15. nov 2013

@elamaslakova Ďakujem, dosť som sa natrápila , že ako to urobiť 😀

vlada111
15. nov 2013

@ajka82 ale je nádherná

elamaslakova
15. nov 2013

@lawli Nádherné tortičky
@aduskatt Tortička je nádherná , aj ten holubník
@lifinka Krásna tortička, kvietky sú nádherné

elamaslakova
15. nov 2013

@ajka82 Nádherná tortička, čokoládové dajú teda zabrať , ti verím
@nika266 parádna tortička

akzuzs
15. nov 2013

Pridávam na rýchlo tohotýždňovky všetké tri idú až do ďalekej Viedne a ja letím k dcére ktorá má horúčky 😖 Ahojte

ejkula
15. nov 2013

@mamcas ja som robila takúto, postieľka bola tiež torta a myslím, že sa pokojne dá aj bez bábätka, len možno s nejakými hračkami 😅

viera6
15. nov 2013

Ahojte,pridávam dnešného.. spongeboba..

daja55
15. nov 2013

@ejkula suprová... 🙂

daja55
15. nov 2013

@viera6 krásna 🙂