Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
21. aug 2014

@grasie Skúsila som to kakao, nechytá to moc dobre, ale nevzdávam to 😀

aduskatt
21. aug 2014

@akzuzs maslo Ti na torte isto stuhne

aduskatt
21. aug 2014

@jakelina asi urobim oprstienky a biele srdce na jednu stranu a cervene so zlatou 30tkou na druhu polovicu..........nech to nejak vyzera......

jakelina
21. aug 2014

@akzuzs to spíš přidej čokoládu a zbytek sníte 😀 😀 😀

grasie
21. aug 2014

@sticker no ve´d ono to nemusí byť úplne tmavé hnedé, a čo potrebuješ ešte zvýrazniť, prejdi čiernou prachovkou, ja som si tak pomohla pri tejto lavičke

nika1985
21. aug 2014

baby existuju nejake super male vykrajovacky na oci lebo ja mam tie kruzky vzdy inej velkosti mam sice slamku ale potrebujem este mensie. Teraz robim mimonou a je to hruza

akzuzs
21. aug 2014

@aduskatt ale keď to spojím s tým ganache nerozbije sa to?

akzuzs
21. aug 2014

@jakelina už nemám čokoládu 😅

aduskatt
21. aug 2014

@akzuzs to nemam vyskusane☹

akzuzs
21. aug 2014

@sticker asi budem musieť neriskovať. Tú poschodovú potriem máslom (to nesmiem pobabrať je to promo zákaznička) a na balíček ktorý je pre známu skúsim pridať to máslo s ganache a budem o skúsenosť múdra. Juj spala by som a to som ešte ani nezažala 😀 😀 😀

moicka
21. aug 2014

ahojte, cim lepite krajku na tortu? Potrebujem, aby vydrzala prevoz. Je lepsie ju potriet vodou, alebo lepidlom? Dakujeeeeem 😉

grasie
21. aug 2014

@akzuzs pozri toto http://kuchynalidla.sk/product/kavova-rolada
robila ganache s maslom

lucula73
21. aug 2014

@akzuzs ja som ganache nikdy nerobila,teda jeden pokus bol,ale o ničom 😝

barbora23999
21. aug 2014

Dievcata mame fotku aj tortu s papagajom

pipka
21. aug 2014

@akzuzs no ja si myslim, ze sa s maslom nic nepokazi..ale osobnu skusenost nemam 😅 😒 takze radsej nech napisu "povolanejsie ganacheistky" 😅 😅 😀 skus @mysiatkoo 😉

meo
22. aug 2014

Tak přidávám další můj pokus. Dělala jsem ho v rychlosti, tak je to trochu křivé, ale už se mi chtělo hrozně spát. Pro manžu k narozkám, přál si nový mobil, tak ho má ve skutečnosti i jako dort. 😀

sticker
22. aug 2014

Ahojte baby. Tak dobojované. Tento týždeň dve, jedna menšia bola rýchlovka, o deviatej ráno som ešte netušila, že ju budem robiť a o piatej sme s ňou už boli blahoželať. Tak je aj tak "rovná", lebo nestíhala tuhnúť, ale moc potešila. A môj prvý kôň. Snažila som sa, ako najlepšie viem. Uvidím zase poobede, či potešil 🙂

jakelina
22. aug 2014

@sticker Kůň je parádní, dej mu ještě bílé světýlko do oka, bude to hezčí 😉

sticker
22. aug 2014

@jakelina Majka nemám belobu, ako to mám spraviť? ☹ Tiež som nad tým premýšľala, ale fakt neviem ako?

kukulka1
22. aug 2014

@sticker skús z bielej poťahovky vykrojiť a nalepiť

zuzu188
22. aug 2014

prvá na objednávku,ale vobec s nou nie som spokojna..cela je kriva ☹

lucula73
22. aug 2014

@sticker urob si maličkú guličku z bielej hmoty a prilep,nepotrebuješ belobu.....parádny je ,fakt 😉

jakelina
22. aug 2014

@sticker kouskem bílé hmoty můžeš, nemusíš barvou

peta2999
22. aug 2014

Ahojte,vedeli by ste mi prosím Vás poradiť odskúšaný recept na korpus so špaľdovou múkou???Ďakujem

nika266
22. aug 2014

Tento týždeň iba jedna tortička

nika266
22. aug 2014

@sticker ahoj,to si toho kona tienovala kakaom

timuss
22. aug 2014

@nika266 jéééj...táto je úplne podľa môjho gustu 🙂 s dovolením ukladám ako inšpiráciu 😉

sticker
22. aug 2014

@nika266 Hej, najprv som smart farbila gelovkou hnedou, ale teda nič moc. Tak som ho celého ešte kakaom spravila a prstom potom nastrúhané čierne uhlie 😝 😅 keďže prachovú čiernu nemám. Normálne sa mi to lepšie s prstom robilo, ako so štetcom. Už som aj to oko upravila, ďakujem za upozornenie baby 🙂

adrika202
22. aug 2014

@akzuzs do ganache možeš kludne pridat maslo 🙂 ja to tak robievam ked mi zvysi ale je jej malo 🙂

lokalistin
22. aug 2014

@sticker kon sa fakt vydaril 😉